Dzisiaj jest niedziela 5 lipca 2020, imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18010) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (30) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 19oC
Jutropogoda
21 / 13oC
Pojutrzepogoda
16 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Parafia św. Maksymiliana Kolbe ma nowego pr ... (2)Licheń. Koncerty organowe w letnie niedziele o 14. ... (1)

Zielonym do góry. Panele fotowoltaiczne na wieżowcach

Dodano: 23.05.2019 23:43

Jeszcze w tym roku trzy wieżowce na konińskim osiedlu Zatorze przejdą gruntowną modernizację. W każdym z budynków wymienione zostaną węzły cieplne, zamontowane pompy ciepła a na dachach pojawią się panele fotowoltaiczne.

O tym rozmawialiśmy z prezesem Spółdzielni Zatorze Maciejem Ostrowskim, architektem krajobrazu Małgorzatą Werhun- Popiołek i aktywistką, mieszkanką Zatorza Magdaleną Kosko-Nowak. Pieniądze na inwestycje pochodzą z preferencyjnego kredytu. Rata na jeden wieżowiec wyniesie około 1200 zł, a oszczędności 2400 zł. Jeśli to przedsięwzięcie się powiedzie będziemy w ten sposób modernizować także inne bloki- zapowiedział prezes Spółdzielni. Goście zaapelowali także o to aby na naszych osiedlach nie kosić tak często traw. Zwykle domagają się tego sami mieszkańcy. W rezultacie w wielu miejscach straszą pozbawione zieleni klepiska.

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.