Dzisiaj jest czwartek 2 kwietnia 2020, imieniny: Franciszka, Władysława, Urbana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17468) SPORT FORUM FIRMY (5473) PRACA (27) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 5oC
Jutropogoda
6 / 1oC
Pojutrzepogoda
7 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koło. Siedem mandatów karnych za zabronione zgroma ... (6)Konin. Policjanci dwukrotnie interweniowali przy s ... (6)

Sto kajaków na 10-lecie. Zapisy na największy spływ w regionie

Dodano: 30.05.2019 08:37

200 uczestników, 100 kajaków, 2 różne trasy i jedna meta – to największy spływ kajakowy w regionie, spływ szlakiem „Wielkiej Pętli Wielkopolski”.

- Takiego dużego spływu w regionie konińskim jeszcze nie było. Niemalże podwoiliśmy liczbę uczestników. Mamy nadzieję, że w tym roku miejsc starczy dla wszystkich zainteresowanych – objaśnia Marek Zawidzki Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej MARINA.

Dziesiąty spływ kajakowy szlakiem Wielkiej Pętli Wielkopolski odbędzie się 6 lipca br. ale zapisy ruszają już 1 czerwca, czyli w najbliższą sobotę. Organizatorzy czekają na chętnych w Centrum Informacji Turystycznej w Koninie, przy ulicy Dworcowej 2. W sobotę, biuro czynne jest w godzinach od 10:00 do 14:00 a w dni powszednie od 9:00 do 17:00. Aby dokonać zgłoszenia należy dostarczyć formularz zgłoszeniowy wraz z podpisanymi oświadczeniami oraz dokonać wpisowego 50 zł za osobę. Uczestnicy mają zapewnione: sprzęt kajakowy wraz z kapokami, wodoodporny worek, opiekę ratowników wodnych, ubezpieczenie, catering na zakończenie oraz transport na miejsce startu.

W tym roku spływ jest wyjątkowy bo jubileuszowy. To już dziesiąta edycja imprezy kajakowej, jaką corocznie Lokalna Organizacja Turystyczna MARINA organizuje w regionie konińskim. Tym razem kajakarze podzielą się na dwie grupy i popłyną dwiema trasami jednocześnie. Pierwsza trasa poprowadzi z miejscowości Biechowy (gmina Krzymów), rzeką Wartą aż do Bulwaru Nadwarciańskiego w Koninie (17 kilometrowy odcinek). Druga opcja zakłada start z Przystani Gosławice, przez Kanał Ślesiński, dwie śluzy: Pątnów i Morzysław do Bulwaru Nadwarciańskiego (14 kilometrowy odcinek).Wszyscy kajakarze niezależnie od pokonanej trasy zakończą spływ na jednej mecie – Bulwarze Nadwarciańskim w Koninie, gdzie czekać na nich będzie wielkie grillowanie.

Marek Zawidzki Prezes Stowarzyszenia liczy na spływ wielopokoleniowy. - Postanowiliśmy zmienić formułę spływu i zachęcić do aktywności również mniej wprawionych kajakarzy lub takich, którzy z kajakarstwem nie mieli jeszcze do czynienia. Liczymy na to, że krótkie, mniej angażujące i dość łatwe trasy przyciągną na spływ całe rodziny. Udział w spływie najmłodszych i najstarszych uczestników będzie przez nas i naszych partnerów premiowany.

Więcej informacji o spływie oraz formularze zgłoszeniowe dostępne będą na stronie www.lotmarina.pl oraz www.turystyka.konin.pl

Projekt współfinansowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

  • Sto kajaków na 10-lecie. Zapisy na największy spływ w regionie

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:LOT Marina,   spływa kajakowy,   Wielka Pętla Wielkopolski,   spływ pętlą,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Nikt nikogo nie zmusza do udziału w spływie. Chętni i tak będą.
Dodano: 30.05.2019 11:57    Przez: ~groszek

KOMENTARZE

TO LEKKA PRZESADA, ŻEBY ZA DZIECKO PŁACIĆ 50ZŁ WPISOWEGO!!!!!
Dodano: 30.05.2019 09:19    Przez: ~RODZIC
Tak tyPOwa taktyka pasozytow cwaniaczkow kręcic lody za cudza kase
Dodano: 30.05.2019 09:22    Przez: ~Wip
Belwery wiecznie zywe jak ich mentor W I Lenin.
Dodano: 30.05.2019 09:20    Przez: ~As
Ale drożyzna kto im przyjdzie za 50 zł dzieci za darmo
Dodano: 30.05.2019 10:46    Przez: ~Koninianin
Panie Marku Zawidzki, Prezesie Lokalnej Organizacji Turystycznej MARINA. Taki spływ to zaprzeczenie turystyki i Pan jako Prezes LOTu powinien to wiedzieć. Niestety wychodzi urzędnicze pojmowanie rzeczywistości i organizowanie 200 osobowego spędu. Gigantomania jakaś. Miś na nasze możliwości. Współfinansowanie z Funduszy Samorządowych - wydajemy nie swoją kasę. Tylko czy sensownie ? Dużo lepszym działaniem byłoby takie rozpropagowanie idei pływania kajakiem aby uczestnicy z własnej inicjatywy mogli to sobie w czasie im jak najbardziej odpowiadającym mogli zorganizować. Z pieniędzy KBO postawiono dla CKU hangar na kajaki. Skorzystać z tego winni mieć możliwość wszyscy w każdym czasie. Takiej możliwości nie ma. Czy nie lepiej zamiast organizować taki spęd, fundusze wydać bardziej sensownie. Np. przeznaczyć na płace pracownika obsługującego wypożyczalnię kajaków ( w oparciu o sprzęt należący do CKU którego zakup finansowało miasto ) i logistykę transportu kajaków np do Grójca ?
Dodano: 30.05.2019 11:23    Przez: ~Franek
A gdzie kaska z uniji,na gniot typu bulwary POszły gigantyczne teraz nieroby bez kasy uniji nie są w stanie POdnieść POwieki.
Dodano: 30.05.2019 16:13    Przez: ~As
Nikt nikogo nie zmusza do udziału w spływie. Chętni i tak będą.
Dodano: 30.05.2019 11:57    Przez: ~groszek
Precz z kajakami ;p
Dodano: 31.05.2019 08:02    Przez: ~Motorówka
30
Dodano: 01.06.2019 02:24    Przez: ~50

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.