Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościTo, co dzieci lubią najbardziej. Książka kucharska z przedszkola

To, co dzieci lubią najbardziej. Książka kucharska z przedszkola

Dodano:
To, co dzieci lubią najbardziej. Książka kucharska z przedszkola

„Biały Konik poleca, czyli kulinarny niezbędnik rodzica” - to tytuł książki wydanej przez konińskie Przedszkole nr 4. Książka z przepisami powstała dzięki dzieciom.

Premiera w Dzień Dziecka w parku miejskim, podczas dorocznej imprezy rodzinnej. - Przepisy są dostosowane do dzieci przedszkolnych, a także do potrzeb dzieci, które są na dietach bo takich dzieci mamy bardzo dużo. W tym roku to jest jedenaście różnorodnych diet – mówi Mariola Wasilewska, dyrektor Przedszkola nr 4 „Biały Konik” w Koninie. - W książce są wyłącznie serwowane w naszym przedszkolu propozycje dań śniadaniowych, obiadów, podwieczorków, a więc to, co smakuje przedszkolakom. Z takim pomysłem wyszli rodzice.

- Wszystko się zaczęło się od dzieci – uzupełnia Anna Żabińska z Rady Rodziców. - Dzieci stały się takim ekspertami kulinarnymi. Chcemy, żeby ta książka miała takie rodzinne znaczenie, żeby rodzice mogli gotować z dziećmi i wspólnie spędzać czas przy posiłkach.

Książka, która ułatwi rodzicom przygotowanie przedszkolnych potraw, lubianych przez dzieci, ma większy cel. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na leczenie sześcioletniego Fabiana, który ma poważną chorobę nerek, czeka na przeszczep, a jego leczenie jest dość kosztowne. - Jego nerki praktycznie nie pracują, od lutego jest na liście do przeszczepu i w każdej chwili mogą do nas zadzwonić z Centrum Zdrowia Dziecka i jedziemy – mówi Kamila Cajler-Naworska z Rady Rodziców.

Na co dzień, dzięki niezwykłej opiece przedszkola, chłopiec funkcjonuje jak rówieśnicy z grupy.

- Zastrzegliśmy w książce, że autorzy zrzekają, się jakichkolwiek korzyści finansowych, a cały dochód zostanie przeznaczony na potrzeby wychowanków naszej placówki, a w szczególności Fabiana – mówi Mariola Wasilewska. - Książka powstała dzięki sponsorom, dla których znalazło się także miejsce.

Przepisy, zaprezentowane w „Kulinarnym niezbędniku rodzica” zostały wcześniej sprawdzone, przygotowane, sfotografowane. Po drodze wprowadzono wiele zmian. - Nie są to oczywiście wszystkie przepisy, ale nie ma tam ani jednego, który nie znalazłby się w regularnym jadłospisie przedszkola. Wybrałyśmy to, o co pytają dzieci, co najbardziej im smakuje. Od lat zdrowe żywienia jest takim naszym konikiem – mówi Mariola Wasilewska, dyrektor przedszkola. - Przeszliśmy wiele testów, raportów, braliśmy udział w różnych projektach. Rodzaje diet, niskobiałkowe, wątrobowe, bezglutenowe i inne, zmuszają nas to takiego sposobu żywienia.

- Jesteśmy dumne z tej książki – dodaje mama Fabiana, która chwali przedszkole za dostosowanie się także do potrzeb chorego chłopca. - To efekt naszej ośmiomiesięcznej pracy. Każdy włożył swoje serce do środka.

Oprócz sprzedaży na festynie w parku, książkę można kupić w księgarni Mawi w Koninie i internetowo. Cena 25 złotych. Nakład to 1000 egzemplarzy.

To, co dzieci lubią najbardziej. Książka kucharska z przedszkola
To, co dzieci lubią najbardziej. Książka kucharska z przedszkola
1559372921-ltp0ex-bia4.jpg
1559372922-z8b2iv-bia3.jpg
1559372922-hn5uo2-bia2.jpg
1559372926-q31kbu-bia6.jpg
1559372926-8z1jwl-bia5.jpg
1559372926-ndwpvz-bia7.jpg
1559372931-xk1htv-bia10.jpg
1559372931-0jkg8z-bia8.jpg
1559372931-ndwtm4-bia9.jpg
1559372933-s8olzo-bia11.jpg
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole