Dzisiaj jest piątek 20 września 2019, imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19520) SPORT FORUM FIRMY (5363) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 11oC
Jutropogoda
16 / 12oC
Pojutrzepogoda
19 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Subregion koniński ma szansę stać się "Tygrysem Wi ... (8)Po miesiącu przerwy Medyk wraca do Konina. W sobot ... (1)

Przewodniczącym Rady Miasta Konina został Tadeusz Wojdyński

Dodano: 26.07.2019 14:01

Tadeusz Wojdyński z SLD został przewodniczącym Rady Miasta Konina. Zastąpił Wiesława Steinke, który na poprzedniej sesji zrezygnował z funkcji.

Wybierano między dwoma kandydatami: Tadeuszem Wojdyńskim, a niezależnym Maciejem Ostrowskim. Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Konina powołano najpierw trzyosobowy skład komisji skrutacyjnej, w której znaleźli się: Sławomir Lachowicz, Monika Lis, Janusz Zawilski. Zgłoszono dwóch kandydatów na przewodniczącego: niezależnego Macieja Ostrowskiego i Tadeusza Wojdyński z SLD. Klub radnych Koalicji Obywatelskiej, ustami przewodniczącego Sławomira Lorka, nie zgłosił kandydata na przewodniczącego.

Radni wybierali w tajnym głosowaniu. Wyniki głosowania odczytał Janusz Zawilski. Maciej Ostrowski otrzymał 11, a Tadeusz Wojdyński 12 głosów. Tym samym przewodniczącym Rady Miasta Konina został Tadeusz Wojdyński. - Mam nadzieję, że współpraca będzie przebiegała właściwie i bez komplikacji – podsumował wybór Piotr Korytkowski, prezydent Konina.

Zastępcy przewodniczącego będą wybierani na kolejnej sesji Rady Miasta Konina. 

  • Przewodniczącym Rady Miasta Konina został Tadeusz Wojdyński

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Tadeusz Wojdyński,   Maciej Ostrowski,   przewodniczący,   rada miasta,   Konin,   Wiesław Steinke,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Wszystko bez zmian śmiać się a raczej płakać nad losem Naszego jeszcze Miasta😢😢😢
Dodano: 26.07.2019 14:14    Przez: ~kwiecista łąka dostała kopa😂 ...
PiS dał się ograć jak dziecko :(( Jest tak słaby że wystawia Maciej Ostrowskiego radnego niezrzeszonego ? Nie ma tam lidera ??????? WSTYD !!!
Dodano: 26.07.2019 14:46    Przez: Pol Soy
Kolejna porażka dla miasta Konina. Jeśli w tym kierunku cały czas idziemy , dla Konina nic dobrego to nie wróży. Za chwilę bedziemy świadkami niefortunnymi wydarzeniami i okażę się że to był błąd.... Jak to mówią Polak mądry po szkodzie ...dalsze pytanie się nasuwa dlaczego znowu w KONINIE .... Tym trybem rozumowania nie będzie dobrze , . Nie popieram kiepski wybór
Dodano: 26.07.2019 15:24    Przez: asdar6
No to teraz budżet uchwalą raz dwa i hulaj dusza piekła nie ma :).A miasto tonie w długach bo Warszawa nie da czerwonej wiosce nawet 1 zł.
Dodano: 26.07.2019 15:32    Przez: ART
Brawo szanowna pani....182 miliony długu narobili i majá PO parcie gratulacje....
Dodano: 26.07.2019 15:17    Przez: ~ni PiS ni PO ...SLD wont mi ...

KOMENTARZE

Wszystko bez zmian śmiać się a raczej płakać nad losem Naszego jeszcze Miasta😢😢😢
Dodano: 26.07.2019 14:14    Przez: ~kwiecista łąka dostała kopa😂 ...
avatar Buauhaha, platforma w Koninie poszła drogą Schetyny i reanimoala trupa SLD podobnie jak to zrobił Schetyna wyciagajac pogrobowców PZPR, Millera,Cimoszka itp.Gdyby Jarulela z Kiszczakiem nie skremowali pewnie też glupi Grzesiu by ich z grobu na posłów powyciagał.Pytanie co dalej z miastem, moze Józefa odkurzą trochę i wiceprezydentem zrobią.Jedna wielka żenada i tyle.Po takiej glupiźnie to już na szczęście ostatnia kadencja POKO czy tam jak zwał w Koninie
Dodano: 27.07.2019 06:57    Przez: Tomasz Kobrzycki
Brawo ! Po raz drugi konińska prawica oddaje władzę w mieście lewicy. Jeszcze tylko przywrócić lewicowca na prezydenta i możecie pisowcy złożyć dumny meldunek : zadanie zostało wykonane. Po co wam to było ?Panu Wojdyńskiemu gratuluję, choć wybór na to stanowisku zawdzięcza niczym nie uzasadnionemu chciejstwu PiSu. Od wyborów nie minął jeszcze rok. Dziękuję za pracę na rzecz Konina Panu Wiesławowi Steinke. Teraz wynik głosowania 12 : 11. Układ ? Na jak długo? Jednym głosem ? Przykre. Cieszę się, jednak ,że wrót dla PiSu w Koninie nie udało się otworzyć.
Dodano: 26.07.2019 14:35    Przez: Janina Jagodzińska
Brawo szanowna pani....182 miliony długu narobili i majá PO parcie gratulacje....
Dodano: 26.07.2019 15:17    Przez: ~ni PiS ni PO ...SLD wont mi ...
avatar Co do przywrócenia lewicowca na prezydenta, to nie wiem czy Pani wie, ale pomysłodawcą utworzenia Platformy Obywatelskiej jest oficer wywiadu PRL, który później przyznał się do związków z PRL-owskim wywiadem. Skoro coś wywodzi się z kręgu dawnego kierownictwa PRL, to znaczy że ma korzenie lewicowe. A zatem Platforma Obywatelska też jest lewicowa, i tylko dla niepoznaki udaje, iż to prawica. Stąd obecny prezydent też należy do lewicy. Tak więc, czy to SLD czy PO to i tak jedna i ta sama sitwa.
Dodano: 26.07.2019 18:21    Przez: Pulsar71
PiS dał się ograć jak dziecko :(( Jest tak słaby że wystawia Maciej Ostrowskiego radnego niezrzeszonego ? Nie ma tam lidera ??????? WSTYD !!!
Dodano: 26.07.2019 14:46    Przez: Pol Soy
PiS dał się ograć tylko 1 raz. Dokładnie to gdy pozwolili zrezygnować Steinke i zamknąć sesję zamiast odwołać Steinke i wybrać na tej samej sesji nowego przewidniczącego. Tym razem PiS nie miał nic do gadania bo tych 12 głosów w radzie nie ma. Może ich wszystkich ograło SLD. Z jednej strony dopuścili do odwołania Steinke swoimi głosami by potem zastraszyć PO, że zagłosuje ktoś od nich jak PiS czy niezależni. Taka zemsta za stołki w spółkach miejskich. PiS zagrał teraz tym czym miał, czyli kandydatem niezależnym. Lepiej to o nich świadczy niż o koalicjantach PO i SLD co się żrą o stołki.
Dodano: 26.07.2019 19:16    Przez: Marcin Swoinski
Po co ten PiS tam siedzi jak nie umie zawalczyć.Nawet kandydata nie wystawili swojego.Żenada
Dodano: 26.07.2019 15:18    Przez: ona
czasami mam wrażenie że to jeden układ PiS , PO i SLD. PiS daje d...na całej linii
Dodano: 26.07.2019 18:15    Przez: ~Ola
Ostrowski to karierowicz pasuje do reszty z PO i SLD....
Dodano: 26.07.2019 15:21    Przez: ~Zatorze
PiS już się do Ostrowskiego nie przyznaje? Szybko poszło.
Dodano: 27.07.2019 16:51    Przez: Jakub Wawrzecki
Kolejna porażka dla miasta Konina. Jeśli w tym kierunku cały czas idziemy , dla Konina nic dobrego to nie wróży. Za chwilę bedziemy świadkami niefortunnymi wydarzeniami i okażę się że to był błąd.... Jak to mówią Polak mądry po szkodzie ...dalsze pytanie się nasuwa dlaczego znowu w KONINIE .... Tym trybem rozumowania nie będzie dobrze , . Nie popieram kiepski wybór
Dodano: 26.07.2019 15:24    Przez: asdar6
No to teraz budżet uchwalą raz dwa i hulaj dusza piekła nie ma :).A miasto tonie w długach bo Warszawa nie da czerwonej wiosce nawet 1 zł.
Dodano: 26.07.2019 15:32    Przez: ART
Gratulacje ile ludzi się z tąd zmyje mem myślę że jeszcze z połowa.
Dodano: 26.07.2019 18:01    Przez: Krystian Andrzej Szkudelski
Instytucje międzynarodowe już wiedzą. O emigracji.
Dodano: 26.07.2019 18:02    Przez: Krystian Andrzej Szkudelski
Odemnie.
Dodano: 26.07.2019 18:02    Przez: Krystian Andrzej Szkudelski
1 z 2
12>>