Dzisiaj jest niedziela 15 grudnia 2019, imieniny: Niny, Celiny, Krystiany WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20213) SPORT FORUM FIRMY (5434) PRACA (36) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 4oC
Jutropogoda
5 / 5oC
Pojutrzepogoda
7 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Fantastyczne derby w II lidze. Wilki odrobiły dwa ... (0)Dzień pełen wrażeń. MotoMikołaje znowu w świąteczn ... (0)

Konin. II Marsz Tolerancji wyruszy sprzed "Ronda" na pl. Wolności

Dodano: 2.08.2019 11:20

Już za miesiąc, 1 września br. ulicami Konina przejdzie pokojowy i kolorowy Marsz Tolerancji. To drugie takie wydarzenie w historii miasta.

Tegoroczne wydarzenie rozpocznie się w niedzielę, 1 września, o godzinie 13.00 i przejdzie ulicami Konina. Trasa rozpocznie się przed halą „Rondo” w Koninie, a dalej przebiegnie: Alejami 1 Maja, ulicą Dworcową, Warszawską, Wojska Polskiego i zakończy się na placu Wolności w Koninie.

- Podczas tegorocznego Marszu Tolerancji chcemy poruszyć temat dyskryminacji wobec osób wszystkich orientacji seksualnych, osób starszych, osób z niepełnosprawnościami, różnych wyznań i wszelkich grup, które czują się pomijane w Polsce, w tym również w Koninie. To będzie nasza odpowiedź na to, co wydarzyło się w Białymstoku. Chcemy podkreślić, że nie ma na to naszej zgody - mówi Karina Akseńczuk, jedna z organizatorek II Marszu Tolerancji w Koninie.

Przypomnijmy, że pierwszy Marsz Tolerancji w Koninie odbył się 18 maja 2018 roku. Był odpowiedzią tutejszej młodzieży na anulowanie konkursu plastycznego na temat tolerancji w III Liceum Ogólnokształcącym w Koninie. Powodem tego były telefony do dyrekcji szkoły od Młodzieży Wszechpolskiej, a także ataki i groźby w sieci. Podobnie było z filmem „Nasz chleb powszedni”, który II Liceum Ogólnokształcące w Koninie usunęło ze swojego profilu w mediach po fali hejtu w mediach społecznościowych.

Osoby chętne i wolontariuszy organizatorzy zapraszają do współpracy poprzez media społecznościowe. Swój udział można zgłosić również mailowo pod adresem: tolerancja.konin@gmail.com.

O dalszych etapach organizacji marszu będziemy informować na bieżąco.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:II Marsz Tolerancji,   Konin,   marsz tolerancji,   Konin marsz,   tolerancja,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

datę to sobie dla kontrowersji wybrali? Czy robią zwyczajnie kpiny?
Dodano: 2.08.2019 11:57    Przez: ~rrx
Data dobrana "rewelacyjnie" - masakra. Myślę, że jakaś osoba z UM powinna zwrócić uwagę na coś takiego i zabronić robić takiej pikiety w dniu 80 rocznicy wybuch II wojny światowej. Marsz w Koninie to by się przydał ale z prośbą o otwieranie nowych miejsc pracy i inwestycje na naszym terenie. To jest czysta prowokacja!!!. Nie ma sensu dalej "jątrzyć" społeczeństwa w Koninie tylko znaleźć w naszym mieście racjonalne rozwiązania, żeby młodzież od nas nie uciekała. "Zgoda buduje,niezgoda rujnuje"...
Dodano: 2.08.2019 13:18    Przez: Mario
Znowu tabuny autokarów z innych ościennych miast przyjadą a prawdziwych koninian pewnie będzie garstka. Objazdowy cyrk nic poza tym jak w innych miastach.
Dodano: 2.08.2019 13:05    Przez: Jan Kowal
Wpisz teks”1 września” To ważna data naszej historii ??????Lepszej daty nie było ?Czy znacie historię ?Wstyd !!! !!!! !!!!!!Ten „pseudo marsz tolerancji” świadczy właśnie o waszym niskim poziomie szacunku do wartości, które są monad wami. Zrażacie do siebie ludzi, nie róbcie tego.
Dodano: 2.08.2019 13:11    Przez: Pol Soy
Większej połowy mieszkańców to nie interesuje .Więc po co ta wiadomość.
Dodano: 2.08.2019 12:47    Przez: ona

KOMENTARZE

datę to sobie dla kontrowersji wybrali? Czy robią zwyczajnie kpiny?
Dodano: 02.08.2019 11:57    Przez: ~rrx
avatar No cóż innego można spodziewać się po tzw. elytach, przecież ich przodkowie przyjechali na sowieckich czolgach. Co wspóczesne elty to ptomkowie dzieci,wuczki prawnuczki UB-ków zrywajacych patriotom paznokcie w katowniach,czyzwyklych zbrodniarzy.Czy od kogoś takiego można wymagać jakiekolwiek refleksji w dniu roczniczy wybuchu wojny, szczerzę wątpię.A odnośnie neomarksistowskiej promocji Ideologii LGBT polecam wczorajszą homiliję arcb. Jędrzejewskiego.
Dodano: 02.08.2019 14:36    Przez: Tomasz Kobrzycki
Data jest dokładnie wybrana. Tylko jakie są intencje wyboru tej daty? Totalna głupota organizatorów? Możliwe. Chcęć wywołania afery, zwrócenia uwagi na siebie kosztem 80-tej rocznicy wybuchu IIWŚ? To pewne. Zapewne liczą się z kontrmanifestacją, czyli nagłośnieniem sprawy. Potem w mediach jest przekaz LGBT kontra reszta świata. I tak sprawy LGBT dotyczące 1% ludzi rosną do rangi problemu krajowego, masowego. Wrażenie jakby tych z LGBT było z 30% spoleczeństwa. Zamierzone wrażenie. Przy okazji ile by pewne kraje dały aby dnia 01.09 w świat poszedł przekaz: w Polsce gnębią gejów i taka tam ciemnota. Jakby tak zapomnieć o tej rocznicy IIWŚ i wizycie Trumpa. To dostaniecie w gratisie.
Dodano: 02.08.2019 16:55    Przez: Marcin Swoinski
Większej połowy mieszkańców to nie interesuje .Więc po co ta wiadomość.
Dodano: 02.08.2019 12:47    Przez: ona
dla tej mniejszej połowy..
Dodano: 02.08.2019 13:18    Przez: julian anonimus
Znowu tabuny autokarów z innych ościennych miast przyjadą a prawdziwych koninian pewnie będzie garstka. Objazdowy cyrk nic poza tym jak w innych miastach.
Dodano: 02.08.2019 13:05    Przez: Jan Kowal
Wpisz teks”1 września” To ważna data naszej historii ??????Lepszej daty nie było ?Czy znacie historię ?Wstyd !!! !!!! !!!!!!Ten „pseudo marsz tolerancji” świadczy właśnie o waszym niskim poziomie szacunku do wartości, które są monad wami. Zrażacie do siebie ludzi, nie róbcie tego.
Dodano: 02.08.2019 13:11    Przez: Pol Soy
Data dobrana "rewelacyjnie" - masakra. Myślę, że jakaś osoba z UM powinna zwrócić uwagę na coś takiego i zabronić robić takiej pikiety w dniu 80 rocznicy wybuch II wojny światowej. Marsz w Koninie to by się przydał ale z prośbą o otwieranie nowych miejsc pracy i inwestycje na naszym terenie. To jest czysta prowokacja!!!. Nie ma sensu dalej "jątrzyć" społeczeństwa w Koninie tylko znaleźć w naszym mieście racjonalne rozwiązania, żeby młodzież od nas nie uciekała. "Zgoda buduje,niezgoda rujnuje"...
Dodano: 02.08.2019 13:18    Przez: Mario
żal naprawdę żal.... kto wydał zgodę na ,,to coś" w tak ważny dzień dla nas wszystkich. Panie prezydencie z PO masz pan inteligentnych pracowników w UM.
Dodano: 02.08.2019 13:36    Przez: ~mieszkaniec
Nie oszukujmy się, że Urząd to elity kadrowe. Nawet w Warszawie w ministerstwie brak specjalistow za 6 tys wynagrodzenia bo korporacja daje 10 tys. Specjaliście. Lub więcej. Ludzie wykształceni z uprawnieniami pracują w zawodach z 3-7 stawki urzędnika. Ludzie ambitni maja swoj biznes za kilka stawek urzędnika. W urzędzie zostają najsłabsi. Dla nich wiedza o Polsce to nagłówek w Onecie czy news 30 sekund w tv. Nawet jak poczytają LM to dowiedzą sie o historii Konina (b.dobrze) a potem o Zielonych pod elektrownią, protescie pod sądem, marszach LGBT. Takie wydarzenia, takie relacje w mediach, taki obraz kraju mają. Kilku jest mądrych, ale to partyjniactwo realizujace interesy swoje po trupach nawet 80-tej rocznicy wojny.
Dodano: 03.08.2019 11:29    Przez: Marcin Swoinski
Jak patrzę na flagę LGTB to brakuje mi koloru czarnego. Będzie jak nic flaga czarno-czerwono-żółta, czyli Niemiec. Niech organizatorzy im zadetykują ten marsz. Rocxnica idealna. Wszak to "przyjaciele" wasi w obronie LGTB, węgla, praworządności hojnie wspierający wszelkie stowarzyszenia nad Wisłą. Tak by zapamiętali kto zbudował przemysł mordowania całych narodów jak Polaków; wyznań jak Żydów; koloru skóry jak Romów; eugeniki jak niepełnosprawnych i chorych jak LGBT. To ich faktory budowy czystej rasy. A dziś są nauczycielami i donatorami tolerancji w kraju Naszym. Kraju znanego z nadmiernej wolności (liberum veto) czy tolerancji (uciekali tu Żydzi z całej Europy) lub praworządości (pierwsza konstytucja Europy czy prawa wyborcze kobiet).
Dodano: 03.08.2019 11:39    Przez: Marcin Swoinski
Pan prezydent bierze przykład z pani Dulkiewicz?
Dodano: 02.08.2019 13:59    Przez: ~rrx
Może Grzegorz wydał im rozkaz ?
Dodano: 02.08.2019 14:34    Przez: przemol
Ten marsz to DNO !! albo głębiej Muł .
Dodano: 02.08.2019 14:38    Przez: ~Konin
Do Moskwy z tym marszem tam byłby to ich pierwszy i ostatni
Dodano: 02.08.2019 18:17    Przez: ~Mietek
no cóż to potwierdza poraz kolejny że prezydent nie ma nic wspólnego z inteligencją . jak można wydać zgodę w takim dniu . w dniu tak ważnym prawie dla każdego Polaka . niech pan się wreszcie zajmie praca na rzecz miasta jak już pana wybrali a nie dzielić mieszkańców Konina . ochydna prowokacja PO . jak zawsze. na usta cisnie się jedno chamstwo .
Dodano: 02.08.2019 18:32    Przez: ~Ola
Ola Brawo!!