Dzisiaj jest niedziela 18 sierpnia 2019, imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18720) SPORT FORUM FIRMY (5345) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 19oC
Jutropogoda
21 / 16oC
Pojutrzepogoda
22 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rozczarowujący remis Górnika. Punkt, który nie daj ... (0)III liga. Górnik Konin - Nielba Wagrowiec [RELACJA ... (0)

Posłowie w prokuraturze z zawiadomieniem ws. R. Popkowskiego

Dodano: 12.08.2019 11:35
Źródło: LM.pl

Posłanka Paulina Hennig-Klosa oraz poseł Tomasz Nowak złożyli dziś w Prokuraturze Rejonowej w Koninie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Roberta Popkowskiego. Sprawa dotyczy życzeń urodzinowych jakie radny sejmiku złożył radnemu miasta Konina – Jackowi Kubiakowi.

Robert Popkowski, szef wielkopolskich struktur Solidarnej Polski oraz radny sejmiku wielkopolskiego i prawdopodobnie kandydat w najbliższych wyborach parlamentarnych, zamieścił w mediach społecznościowych życzenia m.in. „wytępienia czerwonej i tęczowej zarazy”. Słowa te skierował do Jacka Kubiaka, który wcześniej również w mediach społecznościowych w podobnym tonie skomentował jeden z artykułów. To wszystko odbiło się szerokim echem i spotkało ze zdecydowanym sprzeciwem Konińskiego Kongresu Kobiet oraz komitetu organizacyjnego Marszu Tolerancji, którzy wydali w tej sprawie oświadczenie.

Dzisiaj przed wejściem do Prokuratury Rejonowej w Koninie posłanka .Nowoczesnej – Paulina Hennig-Kloska oraz poseł Platformy Obywatelskiej – Tomasz Nowak, poinformowali o złożeniu zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

- Te słowa są dla nas tak skandaliczne i niebezpieczne, że stwierdziliśmy iż nie możemy przejść obok nich obojętnie. W naszej ocenie mogą one stanowić nawoływanie do popełnienia przestępstwa w rozumieniu artykułu 255 Kodeksu Karnego oraz nawoływania do nienawiści w rozumieniu artykułu 256 Kodeksu Karnego – mówi Paulina Hennig-Kloska.

- Po śmierci Pawła Adamowicza złożyłem solenną przysięgę, że będę występował przeciwko mowie nienawiści. Każdy człowiek ma swoją godność i ma być zaopiekowany przez państwo Polskie – mówi Tomasz Nowak. - Bez względu na kolor, który jest tak czy inaczej sprecyzowany, za tymi kolorami stoją konkretni ludzie. To co zrobił pan radny jest karygodne. Apeluję, żeby użył słowa przepraszam i wycofał się z tych haniebnych słów – dodaje.

Urodzinowy wpis zniknął w profilu Roberta Popkowskiego, ale to sprawy nie kończy.

- Te słowa padły, poszły w świat i mogły doprowadzić do pogłębienia wojny polsko-polskiej. My nie pozwolimy na to, żeby szczuć Polaków na siebie. Takie słowa doprowadzają do tego, że Polacy rzucają do siebie cegłami. Nie każdy musi chodzić na marsze równości, ale każdy musi szanować drugiego człowieka – mówi Paulina Hennig-Kloska.

Parlamentarzyści liczą, że złożonym dziś doniesieniem do prokuratury skłonią radnego Roberta Popkowskiego do autorefleksji i przeprosin.

  • Posłowie w prokuraturze z zawiadomieniem ws. R. Popkowskiego

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

a może Pan Nowak zajmie sie poważniejszymi sprawami w walce o lepszy byt społeczeństwa konińskiego i okolic które go wybrało a nie tylko reklama jaki to on jest dobry.
Dodano: 12.08.2019 13:05    Przez: obserwator
Obserwator——Niech już Tomek lepiej niczym się nie zajmuje...tak będzie najlepiej
Dodano: 12.08.2019 13:08    Przez: EMILA
Co ta pani Kluseczka mówi ...??? KAŻDY to jest ona , ale ludzie nie muszą być KAŻDY .. Społeczność to nie KAZDY i dlatego nie chodzą na tego typu chore marsze . Cegła to by sie jej przydała zapewne zamiast młotka ...wiadomo do czego ... Znowu jakaś propaganda . Najgorsze w tym wszystkim jest to, że sama lepsza nie jest a umoralnia innych ,To żaden wzorzec dla społeczności najpierw niech zrobi porządek ze sobą a potem umoralnia . Wszedzie widzi drzazgi ale belki w swoim oku nie widzi ...Taka postawa pokazuje że Polacy to poganie i ciemnota chodząca i trzeba niby ich edukować i niech wszyscy będą "tęczowymi " również , Takie marsze powinny nie być dopuszczone i karane mandatami za naruszenie porządku publicznego . Są inne formy pokazania prawdziwej tolerancji a nie pajacowanie klownów . Kiepscy samorządowcy z KIEPSKICH .
Dodano: 12.08.2019 12:30    Przez: dino_KTM
całe szczęście że już nie długo wybory .słuchać się nie chce co lewaki wygadują. weźcie się wreszcie do roboty posprzatajcie śmiecie na placu Zamkowym będzie to z korzyścią dla miasta
Dodano: 12.08.2019 13:50    Przez: ~Ola
Mam nadzieję że pani Kloska dopilnuje żeby na tej tęczowej paradzie w Koninie nie był profanowany Obraz Matki Boskiej oraz Polska Flaga była Polską flagą
Dodano: 12.08.2019 13:44    Przez: ona

KOMENTARZE

Co ta pani Kluseczka mówi ...??? KAŻDY to jest ona , ale ludzie nie muszą być KAŻDY .. Społeczność to nie KAZDY i dlatego nie chodzą na tego typu chore marsze . Cegła to by sie jej przydała zapewne zamiast młotka ...wiadomo do czego ... Znowu jakaś propaganda . Najgorsze w tym wszystkim jest to, że sama lepsza nie jest a umoralnia innych ,To żaden wzorzec dla społeczności najpierw niech zrobi porządek ze sobą a potem umoralnia . Wszedzie widzi drzazgi ale belki w swoim oku nie widzi ...Taka postawa pokazuje że Polacy to poganie i ciemnota chodząca i trzeba niby ich edukować i niech wszyscy będą "tęczowymi " również , Takie marsze powinny nie być dopuszczone i karane mandatami za naruszenie porządku publicznego . Są inne formy pokazania prawdziwej tolerancji a nie pajacowanie klownów . Kiepscy samorządowcy z KIEPSKICH .
Dodano: 12.08.2019 12:30    Przez: dino_KTM
a może Pan Nowak zajmie sie poważniejszymi sprawami w walce o lepszy byt społeczeństwa konińskiego i okolic które go wybrało a nie tylko reklama jaki to on jest dobry.
Dodano: 12.08.2019 13:05    Przez: obserwator
Obserwator——Niech już Tomek lepiej niczym się nie zajmuje...tak będzie najlepiej
Dodano: 12.08.2019 13:08    Przez: EMILA
Taki przejaw nienawiści i chamstwa powinien miec finał w sądzie. Wielki brawa dla posłów. W ramch " pokuty" Popkowski( celowo bez pan) powinien iść na czele marszu i wtedy dopiero sie wypowiadac na jego temat. Szacunek należy się kazdemu.
Dodano: 12.08.2019 13:39    Przez: aga
TEN Popkowski to jest dopiero żenada, nieprzyzwoity człowiek ja na takich nie głosuję. Powinni mu już podziękować za to chamstwo
Dodano: 12.08.2019 19:49    Przez: lenos
Mam nadzieję że pani Kloska dopilnuje żeby na tej tęczowej paradzie w Koninie nie był profanowany Obraz Matki Boskiej oraz Polska Flaga była Polską flagą
Dodano: 12.08.2019 13:44    Przez: ona
całe szczęście że już nie długo wybory .słuchać się nie chce co lewaki wygadują. weźcie się wreszcie do roboty posprzatajcie śmiecie na placu Zamkowym będzie to z korzyścią dla miasta
Dodano: 12.08.2019 13:50    Przez: ~Ola
...Ola na posła ziemi konińskiej, starzejące miasto udzieli błogosławieństwa....powodzenia !
Dodano: 12.08.2019 14:19    Przez: Andrzej Pachulski
Andrzej Pachulski potrzebujesz błogosławieństwa !!! to już nie do mnie 🤪
Dodano: 12.08.2019 16:29    Przez: ~Ola
AGA——znowu używa słowa KAŻDY tzn. szacunek KAŻDEMU - gwałcicielowi , zabójcy , mordercy , okazujmy szacunek...??? Takim tokiem kieruje się AGA !! bo jak inaczej rozumować taką wypowiedz ....??? Skandal i to jest dopiero przejaw chamstwa i do tego bije brawo posłom i wszystkich pod sąd ... co za bulwersująca wypowiedz ....masakra
Dodano: 12.08.2019 13:53    Przez: paulina
PAULINA!- polecam kurs czytania ze zrozumieniem. Rzecz nie idzie o to co wymieniłas.Wg waszych standardów to pewnie tak jest. Prosze nie wkładać w usta , czego nie powiedziałam.. Nie odwracać kota ogonem.....żenada
Dodano: 12.08.2019 13:59    Przez: aga
AGA — napisałaś publicznie cytuje...Szacunek należy się każdemu. , więc sie odniosłam w mojej wypowiedzi do faktu a nie fikcji ... Co za emocjonalna fałszywa postac i do tego z zarzutami bezpodstawnymi . Ewidentnie dostrzegalna jest nienawiść chamstwo i przypisywanie łatek innych , żenująca postać no ale cóż w marszu nie tylko bedzie AGA z takim podejściem i zapewne padną hasła- -Szacunek każdemu- -... mordercom, gwałcicielom .... i współczucia dla AGi !!!!! ha ha ha ...
Dodano: 12.08.2019 14:13    Przez: paulina
PAULINA- mało tego, juz dziś wzniosę nowe hasło- szacunek NAWET DLA PAULINY . Od siebie moge dorzucić Konstytucję.
Dodano: 12.08.2019 15:18    Przez: aga
A mnie interesuje, co na temat wypowiedzi radnego wojewódzkiego mają do powiedzenia konińscy księża. Liczę, że odniosą się do tej wypowiedzi w najbliższą niedzielę. Interesuje mnie też stanowisko radnych miasta Konina / z wyłączeniem opinii Pana Kubiaka, bo tę już znamy / oraz posłów. Dobrze jest wiedzieć komu po drodze z ludźmi budującymi getta.
Dodano: 12.08.2019 15:51    Przez: Alfred Michalczyk
Mam pytanie do kierownictwa portalu LM Konin. Dlaczego tolerujecie Państwo prymitywny i obsceniczny język osoby, która ukrywa się pod scenicznym nazwiskiem ''Kobrzycki''. Wszak nawet różnić się można pięknie .Język jakim posługuje się ta osoba jest zaprzeczeniem kultury osobistej.
Dodano: 12.08.2019 15:56    Przez: Alfred Michalczyk
1 z 2
12>>