Dzisiaj jest wtorek 10 grudnia 2019, imieniny: Danieli, Julii, Eulalii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20717) SPORT FORUM FIRMY (5429) PRACA (35) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / -1oC
Jutropogoda
1 / -1oC
Pojutrzepogoda
0 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Golina. Umowa na rewitalizację zabytkowego parku p ... (1)Zawodniak w kadrze Polski. Szóste miejsce w Puchar ... (0)

Nie ma akceptacji dla aktów wandalizmu! Zgłoszenie na policję

Dodano: 22.08.2019 13:30

Nie ma akceptacji dla aktów wandalizmu! Sprawa uszkodzonej inteligentnej ławki w Łężynie i zniszczonej armatki powietrznej ze ścieżki doświadczeń na Zatorzu zgłoszona na policję.

- Wnosimy o ustalenie sprawców szkód w celu pokrycia przez nich kosztów naprawy uszkodzonego mienia komunalnego - infomuje Aneta Wanjas, rzecznik prezydneta Konina. -  Do uszkodzenia wartej 12.300 zł ławki doszło w kilka dni po jej zamontowaniu. Nowoczesna ławka jest jedną z pięciu, które pojawiły się w mieście. Każda z nich jest wyposażona m.in. w panel fotowoltaiczny, 2 porty USB do ładowania urządzeń mobilnych, ładowarkę indukcyjną w standardzie, moduł WiFi i czujnik smogu. Nieznany sprawca uszkodził panel fotowoltaiczny. W tej chwili trwa szacowanie szkód.

W przypadku armatki powietrznej, która jest jednym z 7 urządzeń zainstalowanych w lipcu nad jeziorkiem Zatorze, ostrym narzędziem przecięto gumowy element. W tym przypadku wstępnie oszacowano straty na około 700 złotych. – W tej części miasta dochodzi często do dewastacji mienia komunalnego, dlatego poprosiliśmy również o częstsze kierowanie tam patroli służb mundurowych. Może w taki sposób udałoby się zapobiec kolejnym aktom wandalizmu – mówi Rafał Oblizajek, kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej w urzędzie, który nadzorował realizację obu projektów.

Dodajmy, że oba urządzenia zostały sfinansowane z pieniędzy Konińskiego Budżetu Obywatelskiego i zostały wybrane do realizacji przez mieszkańców. Ich pomysłodawcami są: Dawid Gańczak („Ścieżka doświadczeń nad jeziorkiem Zatorze  - ul. Paderewskiego  KBO”) i radna Emilia Wasielewska (,,Zakup i montaż inteligentnych i ekologicznych ławek z funkcją ładowania, WiFi oraz sensorem smogu”).

 

 

 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Wczoraj właśnie wybrałem się nad jeziorko Zatorze.. Dosłownie koło zamontowanych urządzeń z KBO grupka agresywnych pijaczkow popijajacych piwo na ławce i zaczepiajaca ludzi i gdzie te patrole.... Wybrałem się później do parku 700-lecia stawek na V osiedlu następna grupa około 20 osób palaca jakieś swinstwa i pijaca na lerzakach również z KBO po przeciwnej stronie straż miejska która obserwuje i odjeżdża.... Policja czy Straż miejska podejmuje interwencję jeśli jest zgłoszona jeśli nie poprostu im się nie chce tak to chyba wygląda... Trzeba poprostu walczyć z wandalizmem i z tym buractwem bo inaczej tego nazwać nie idzie
Dodano: 22.08.2019 14:09    Przez: ~mieszkaniec
A co w sytuacji gdy sprawcy nie zostaną ujęci? Znowu mieszkańcy zapłacą, drugi raz a to samo?
Dodano: 22.08.2019 14:20    Przez: Mariusz Siuda
Wystarczyło zakupić solidne porządne ławki stylistyczne wizerunkowo i to by już wystarczyło a nie urządzenia gdzie wiadomo z góry ,że tak się stanie . Domniemam że projekt w/g pani radej jeszcze nie został skończony bo za chwilę okaże się że trzeba monitoring postawić i dodatkowa kasa , NASZA kasa bezsensownie odpłynie . Tak wygląda pomysł pani Wasylewski. Do tego zmuszenie zaangażowania w ten projekt Policji i tym samym dawania im kolejnych obowiązków. Tak wygląda rzeczywistość pomysłu pani radnej . Za taki pomysł konsekwencje powinna sama ponieś , opuszczeniem miejsca radnej. To pokazuje brak przewidywalności w dalszych działaniach na szkodę mieszkańców miasta Konina. W ten sposób nie zagospodarowuje swój budżet rodzinny a nie pieniędzmi podatników. Do tego trzeba pamiętać , ze w Koninie już od ponad 20 lat powietrze mamy czyste !!!! Gdzie elektrownia założyła filtry na kominach i mamy pomiary środowiska przez odpowiednie organy nadzorujące tą sytuację
Dodano: 22.08.2019 14:29    Przez: gummen
WI -fi to kazdy ma w telefonie po co takie urządzenia przy ławkach czy pomiar smogu ? Tak to jest złe zagospodarowanie pieniędzmi i naruszenie budżetu przez tą panią radną .My nie mieszkamy na Śląsku żeby mieć do czynienia z drastycznym zjawiskiem smogu . U nas w Koninie na szczęście aż takiego zjawiska nie mamy . Ta pani stanowczo przesadziła w swoim projekcie i popieram usunięcie jej z miejsca radnej.
Dodano: 22.08.2019 15:36    Przez: Anka
monitoring zamontować
Dodano: 22.08.2019 16:45    Przez: ~mk

KOMENTARZE

Wczoraj właśnie wybrałem się nad jeziorko Zatorze.. Dosłownie koło zamontowanych urządzeń z KBO grupka agresywnych pijaczkow popijajacych piwo na ławce i zaczepiajaca ludzi i gdzie te patrole.... Wybrałem się później do parku 700-lecia stawek na V osiedlu następna grupa około 20 osób palaca jakieś swinstwa i pijaca na lerzakach również z KBO po przeciwnej stronie straż miejska która obserwuje i odjeżdża.... Policja czy Straż miejska podejmuje interwencję jeśli jest zgłoszona jeśli nie poprostu im się nie chce tak to chyba wygląda... Trzeba poprostu walczyć z wandalizmem i z tym buractwem bo inaczej tego nazwać nie idzie
Dodano: 22.08.2019 14:09    Przez: ~mieszkaniec
monitoring zamontować
Dodano: 22.08.2019 16:45    Przez: ~mk
Owszem, że wandalizm trzeba tępić ale z drugiej strony widać brak przewidywalności w wydawaniu pieniedzy podatników na takie projekty przez radną i chciała zabłysnąć pokazując że istnieje . To nie koniecznie jest zasługą mieszkańców którzy głosowali bo zapewne głosy naciągnięte - wiadomo o co chodzi . Głosy zapewne były na siłę gdzie miał skorzystać tylko wizerunek radnej Wasylewskiej . To jest przykład -niewypał poparcie dla pani radnej na siłę jej projektu takich mamy radnych i musimy borykać się z nie przemyślanymi pomysłami radnej i gdzie nasze pieniadze podatników po raz kolejny zostały wyrzucone w błoto!!! bo sama pani radna za swój nie wypał -projekt powinna oddać pieniadze za tą część zniszczonych elementów ,bo wiadomo wszystkim ze w Koninie powietrze mamy czyste a gadzety tego typu nie mają tutaj zastosowania i uszczupliły i naraziły na stratę pieniedzy . Radna do usunięcia bo narazi na kolejne złe projekty i straę NASZYCH pieniedzy !!! i angaznowanie w zły projekt Policji
Dodano: 22.08.2019 14:17    Przez: cezar
A co w sytuacji gdy sprawcy nie zostaną ujęci? Znowu mieszkańcy zapłacą, drugi raz a to samo?
Dodano: 22.08.2019 14:20    Przez: Mariusz Siuda
Wystarczyło zakupić solidne porządne ławki stylistyczne wizerunkowo i to by już wystarczyło a nie urządzenia gdzie wiadomo z góry ,że tak się stanie . Domniemam że projekt w/g pani radej jeszcze nie został skończony bo za chwilę okaże się że trzeba monitoring postawić i dodatkowa kasa , NASZA kasa bezsensownie odpłynie . Tak wygląda pomysł pani Wasylewski. Do tego zmuszenie zaangażowania w ten projekt Policji i tym samym dawania im kolejnych obowiązków. Tak wygląda rzeczywistość pomysłu pani radnej . Za taki pomysł konsekwencje powinna sama ponieś , opuszczeniem miejsca radnej. To pokazuje brak przewidywalności w dalszych działaniach na szkodę mieszkańców miasta Konina. W ten sposób nie zagospodarowuje swój budżet rodzinny a nie pieniędzmi podatników. Do tego trzeba pamiętać , ze w Koninie już od ponad 20 lat powietrze mamy czyste !!!! Gdzie elektrownia założyła filtry na kominach i mamy pomiary środowiska przez odpowiednie organy nadzorujące tą sytuację
Dodano: 22.08.2019 14:29    Przez: gummen
Radna Wasilewska do usunięcia ...!!!!
Dodano: 22.08.2019 14:31    Przez: monika
Co za kretyński pomysł z tymi urządzeniami , za burtę z tą radną Wasilewską !!! Takie właśnie mamy konsekwencje za złe pomysły pani radnej . Musi sie Policja włączyć w złe pomysły pani radnej , chłopaki mają dość innej poważnej roboty do zrobienia a nie pilnować kretyńskich pomysłów pani Wasileski . Powietrze to my już dawno mamy zdrowe w Koninie a to nie jest dobra forma pokazywania że Konin walczy ze smogiem . Są inne tańsze pomysły przekazu i formy jak walczyć ze smogiem . Precz z KO i tą resztą trolii..!!!! "podziękujemy "prezydentowi za kolejne poparcie złego projektu i tak samo rządzeniem miastem , bo przecież prezydent wie i pozwala żeby takie projekty złe realizować .
Dodano: 22.08.2019 14:45    Przez: monikos
Kto dał jej prawo aż w taki sposób realizować projekt , Faktycznie wystarczyłyby same porządne fajne w stylu dworkowym postawić ławki . Tak samo popieram żeby ta pani opuściła szeregi radnej narażając budżet Konina na straty . Tak to prawda że szasta pieniędzmi podatników , i faktycznie niech szasta swoimi pieniędzmi i zwróci koszty za urządzenia sama , bo była autorem projektu .
Dodano: 22.08.2019 14:55    Przez: Gosia
Mariusz Siuda , masz rację i tak będzie , że nie złapią wandali . Tak wandalizm trzeba tępić i karać ale nie koniecznie kosztowny pomysł pani radnej , gdzie doprowadził do uszczerbku budżetu . Również popieram innych żeby ta pani opuściła szeregi radnej.
Dodano: 22.08.2019 15:14    Przez: zagrzmiało
Na pewno na ten projekt głosowali w 100% KO a nie sami mieszkańcy !!!! Dość z takimi rządami . Realnie patrząc macie rację żeby tej pani podziękować za złe gospodarowanie budżetem i narażenie na straty mieszkańców i dorzucenie obowiązków Policji
Dodano: 22.08.2019 15:19    Przez: obudzcie_się
WI -fi to kazdy ma w telefonie po co takie urządzenia przy ławkach czy pomiar smogu ? Tak to jest złe zagospodarowanie pieniędzmi i naruszenie budżetu przez tą panią radną .My nie mieszkamy na Śląsku żeby mieć do czynienia z drastycznym zjawiskiem smogu . U nas w Koninie na szczęście aż takiego zjawiska nie mamy . Ta pani stanowczo przesadziła w swoim projekcie i popieram usunięcie jej z miejsca radnej.
Dodano: 22.08.2019 15:36    Przez: Anka
1 z 2
12>>