Dzisiaj jest czwartek 5 sierpnia 2021, imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15245) SPORT FORUM FIRMY (5615) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 17oC
Jutropogoda
21 / 13oC
Pojutrzepogoda
24 / 19oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Od osiemnastki zaczęła się przygoda z Kingiem. Ksi ...Koło. Symbol wyświetlany przez 63 dni, tyle ile tr ... (1)

Świąteczny Jarmark coraz bliżej!

Materiał promocyjny

Dodano: 5.12.2019 14:28

Centrum Kultury i Sztuki oraz Miasto Konin gorąco zapraszają 14 i 15 grudnia na JARMARK – KOLĘDĘ NA WYSOKOŚCI. W programie znalazło się wiele fantastycznych atrakcji: kolorowe i pachnące kiermasze, koncert zespołu ZAKOPOWER, rodzinne warsztaty, pyszny bigos, selfie z Mikołajem, galeria zimowych postaci, konkursy z nagrodami oraz pokaz lodowych rzeźb.

Na straganach będzie można znaleźć m.in.: oryginalne bombki, stroiki, gwiazdy, aniołki, ceramikę, przedmioty ozdabiane techniką decoupage, poduszki i akcesoria dziecięce ręcznie wykonywane, biżuterię, wyroby szydełkowe, haftowane, wieńce świąteczne, ręcznie malowane zakładki, choinki, a także wiele smakołyków: barszcz, kapustę, pierogi, krokiety, ciasta, sery, chleby na naturalnym zakwasie, konfitury itp.

Podczas jarmarku stworzymy przyjazną przestrzeń do działań artystycznych. Zaplanowaliśmy warsztaty, podczas których będzie można stworzyć niepowtarzalne ozdoby ze słomy, kolorowy stroik oraz przyozdobić pierniczki. Zapisy na warsztaty tel. (63) 243 63 50/51. Liczba miejsc ograniczona.

W tym roku muzyczną atrakcją (14 grudnia, g. 18.00) będzie wieczór kolędowy z zespołem Zakopower oraz Kapelą Sebastiana Karpiela Bułecki! To będą dwa różne, przeplatające się koncerty w czasie jednego wieczoru. Program tworzą oczywiście polskie kolędy i podhalańskie pastorałki. Utwory w tradycyjnym, góralskim i akustycznym wykonaniu (skrzypce, basy podhalańskie, dudy) mieszają się z tymi energetycznymi, nowocześnie zaaranżowanymi. Będzie można posłuchać, jak się kolędowało i nadal kolęduje na Podhalu oraz zaśpiewać razem z Sebastianem i kolegami.

Skoro zima, to na naszym Jarmarku nie może zabraknąć gości, którzy odwiedzają nas tylko w grudniu. Wpadnie do nas m.in. Śnieżynka, bałwanek Olaf wraz z przyjaciółmi, Królowa Śniegu i zaczarowany renifer. Tradycyjnie, przez dwa dni, na specjalnym stanowisku na dzieci czekać będzie Święty Mikołaj.

Podczas jarmarku nie zabraknie również kulinarnej atrakcji. Ponownie nieoceniony kucharz Krzysztof Górski przygotuje pachnący bigos.

Ponadto na jarmarkowym placu stanie wielka niespodzianka z lodu (15 grudnia, g. 12.30) i dopiero w finale niedzielnego pokazu dowiemy się, co kryje. Po spektakularnej „odsłonie” - przy użyciu mechanicznych pił - pojawią się mieszkańcy Lodowej Krainy. Tylko od temperatury zależy, jak długo z nami pozostaną i jak długo każdy z Was będzie mógł sobie zrobić z nimi zdjęcie. Autorami lodowego pokazu będą najlepsi rzeźbiarze lodowi w Polsce. Proponujemy również warsztatowe spotkanie z mistrzami, w którym będzie mogło wziąć udział pięć rodzin lub drużyn. Pod ich opieką uczestnicy wyrzeźbią w lodzie dowolną postać.

Program:

14 grudnia / sobota

g. 12.00-19.30 – Jarmark świąteczny, Plac Wolności
g. 13.00-17.00 – Selfie z Mikołajem, Plac Wolności
g. 14.00-16.00 – Słomka do słomki – świąteczne ozdoby - warsztaty, Ratusz
g. 14.30-16.00 – Piernikowe i lukrowe szaleństwo – warsztaty, Ratusz
g. 14.30-16.00 – Przystrojone święta – warsztaty, Ratusz
g. 18.00-19.30 – ZAKOPOWER Kolędowo, Plac Wolności 

15 grudnia / niedziela

g. 12.00-17.00 – Jarmark świąteczny, Plac Wolności
g. 12.00-16.00 – Selfie z Mikołajem, Plac Wolności
g. 12.00 – występ Orkiestry Dętej Quantum Ochotniczej Straży Pożarnej w Rychwale, Plac Wolności
g. 12.30 – RZEŹBY LODOWE – pokaz i warsztaty, Plac Wolności
g. 13.00 – występ Scholi św. Maksymiliana, Plac Wolności
g. 13.45 – występ Zespołu Wojownicy Światła, Plac Wolności
g. 14.30 – występ Studia MY VOICE, Plac Wolności
g. 15.15 – występ Chóru Misericordia z Konina, Plac Wolności
g. 16.00 – występ Zespołu WOKALIZA z Goliny, Plac Wolności
g. 16.30 – występ Szkoły wokalno-aktorskiej FAMA, Plac Wolności

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:święta,   ckis,   jarmark świątecznyNAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.