Dzisiaj jest piątek 24 stycznia 2020, imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21358) SPORT FORUM FIRMY (5457) PRACA (40) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
3 / 3oC
Jutropogoda
4 / 3oC
Pojutrzepogoda
4 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Katarzyna Motyl znów w Koninie. Jej Ostrovia pokon ... (0)Brzeźno. Ponad 600 kg nakrętek od całej szkoły dla ... (1)

Szlachetna Paczka od ZSGE. Zrezygnowali ze swoich prezentów

Dodano: 9.12.2019 10:22

Swój wkład w tegoroczny „Weekend cudów” miał Zespół Szkół Górniczo - Energetycznych w Koninie.

Idea pomagania innym cieszy się w szkole dużą popularnością. Wszyscy – zarówno uczniowie jak i nauczyciele - chętnie biorą udział w różnego rodzaju akcjach charytatywnych. Stąd też pomysł, aby włączyć się do Szlachetnej Paczki, jednego z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. - Najpierw był wybór rodziny z bazy projektu, dla której przygotujemy Szlachetną Paczkę – opowiadały koordynatorki projektu w szkole, nauczycielki Magdalena Kubacka i Ewa Lesień. - Następnie nawiązanie kontaktu z wolontariuszem, który opiekuje się daną rodziną, po czym przystąpiłyśmy wspólnie z uczniami do zbiórki pieniędzy i darów. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły udało się przygotować Szlachetną Paczkę - taką, która spełniła kluczowe potrzeby wybranej rodziny.

Na szczególne podziękowania zasługują uczniowie klasy II TE i ich wychowawczyni Agnieszka Śniegowska-Szmaj. Klasa II TE podjęła decyzję, że w tym roku rezygnuje z prezentów mikołajkowych i te pieniądze przeznacza na cel charytatywny. Tym samym spełnili marzenie wybranej rodziny i zakupili do Szlachetnej Paczki nie tylko tapczan, który był jednym z kluczowych potrzeb rodziny, ale również koc, poduszki i prezent dla seniorki.. Ze składek zebranych w pozostałych klasach i od nauczycieli w konińskiej szkole zakupiono sprzęt AGD - elektryczną kuchnię z piekarnikiem. W paczce znalazły się też produkty żywnościowe i środki chemiczne oraz prezent niespodzianka.

 

  • Szlachetna Paczka od ZSGE. Zrezygnowali ze swoich prezentów

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Górnicza Konin,   ZSGE Konin,   szlachetna paczka Konin,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Mmm ale lalki
Dodano: 10.12.2019 06:30    Przez: ~Księciunio

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.