Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościProboszcz parafii ewangelickiej zaprosił amerykańskich żołnierzy

Proboszcz parafii ewangelickiej zaprosił amerykańskich żołnierzy

Dodano:
Proboszcz parafii ewangelickiej zaprosił amerykańskich żołnierzy

Na zaproszenie proboszcza Parafii Ewangelicko - Reformowanej w Żychlinie, a zarazem ewangelickiego kapelana wojskowego, w nabożeństwie wigilijnym uczestniczyli żołnierze amerykańscy z pobliskiej bazy w Powidzu.

Nabożeństwo Wigilijne jest tradycją, o której nawet najstarsi nie pamiętają, kiedy została zapoczątkowana. Śpiewanie kolęd, modlitwy, czytanie tekstów biblijnych i rozważanie ich oraz obowiązkowe łamanie się opłatkiem i składanie życzeń to cały porządek liturgiczny. W tym roku na zaproszenie proboszcza, a zarazem ewangelickiego kapelana wojskowego w nabożeństwie uczestniczyli żołnierze amerykańscy z pobliskiej bazy w Powidzu. Modlitwy, czytania i błogosławieństwa odbywały się w dwóch językach, prowadzone przez kapelanów z Polski i USA. Kolędy również wybrzmiewały w dwóch językach śpiewane przez wszystkich zebranych.  Kończąca spotkanie "Jingle bells" przeszyła ściany i dach kościoła ulatując w niebo.

Po zakończonym nabożeństwie polskie rodziny zaprosiły do swoich domów żołnierzy by wspólnie zasiąść do Wigilijnej wieczerzy. Będąc 8 tysięcy kilometrów od swoich domów znaleźli się jednak w rodzinnej atmosferze świąt. Poznawanie się, rozmowy, posiłki, smak potraw, atmosfera wzajemnej życzliwości i obdarowywania się w poszczególnych rodzinach było niezapomnianą chwilą, która zostanie w pamięci na długi czas w sercach i głowach uczestników żychlińskiej wigilii 2019.

Żródło: Parafia Ewangelicko - Reformowana w Żychlinie 

Proboszcz parafii ewangelickiej zaprosił amerykańskich żołnierzy
Proboszcz parafii ewangelickiej zaprosił amerykańskich żołnierzy
Czytaj więcej na temat:Żychlin, parafia ewangelicko-reformowana,
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole