Dzisiaj jest środa 1 kwietnia 2020, imieniny: Grażyny, Hugona, Teodory WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17503) SPORT FORUM FIRMY (5469) PRACA (25) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 3oC
Jutropogoda
7 / 5oC
Pojutrzepogoda
7 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Obowiązek noszenia masek. List otwarty lekarzy PPO ... (3)Konin. Zamknięty park i zakaz korzystania z roweró ... (0)

 W Turku powstanie pierwsza strefa wolna od dymu tytoniowego

Dodano: 22.02.2020 11:33
Źródło: LM.pl

Pierwsza strefa wolna od dymu tytoniowego i pary papierosów elektronicznych w Turku. Za złamanie zakazu grozić będzie kara w wysokości 500 zł.

Do władz Turku od dawna docierały skargi na uczniów Zespołu Szkół Technicznych spędzających przerwy na skwerze przy skrzyżowaniu ulic Milewskiego i Alei Piłsudskiego.

- Nad skwerem wówczas unosi się dym tytoniowy, zaś po zakończeniu przerwy po młodzieży pozostają niezliczone ilości śmieci. Opakowania jednorazowe po jedzeniu, opakowania po papierosach i innych wyrobach tytoniowych, butelki po napojach - to wszystko leży na chodniku i w sąsiednich krzewach. Sprzątanie niewiele pomaga, bo po kolejnej przerwie skwer znowu jest zabrudzony – informuje magistrat.

Mieszkańcy Turku i dyrekcja szkoły zwrócili się z prośbą o rozwiązanie problemu. Wyjściem z sytuacji może być wprowadzenie specjalnej strefy wolnej od dymu. Nad tym pochylili się miejscy radni. Na podstawie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, Rada Miejska w Turku przyjęła uchwałę i strefą wolną od dymu będzie skwer przy skrzyżowaniu Piłsudskiego i Milewskiego. Po uprawomocnieniu się uchwały, policja za palenie w tym miejscu będzie mogła nakładać mandaty.

fot. miastoturek.pl

  • Turek. Powstanie pierwsza strefa wolna od dymu tytoniowego

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Lekcje wychowawcze sprzątanie po sobie.
Dodano: 22.02.2020 13:01    Przez: ~zk

KOMENTARZE

Lekcje wychowawcze sprzątanie po sobie.
Dodano: 22.02.2020 13:01    Przez: ~zk
Zapraszam do Konina do centrum przy Szkole Kopernik... Czy tam zrobią wolna strefę od uczniów dymu halasu i używek i *** za free parkujacych itp... halas na przerwie jak na Wall street a ***ow jak w Golinie w godz. szczytu bo szkoda 1.5 z 500+
Dodano: 22.02.2020 14:23    Przez: ~maxxx
A to nie jest dyskryminacja?
Dodano: 22.02.2020 14:43    Przez: ~re
Konin-punktowce przy Koperasie... tragedia darcie mordy i jaranie fajek i ten pozostawiony syf po inteligentnych dzieciach które mają same prawa a zero obowiązków 🤬
Dodano: 22.02.2020 16:58    Przez: ~mieszkaniec
Elektrowni nie uratowali meble się spaliły gratuluję Pustaką z Turku ...Teraz tylko Getecck może im dymić bo jest Niemiecki ...a tytoń Polski !!!
Dodano: 22.02.2020 22:30    Przez: ~Gupota wygrywa

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.