Dzisiaj jest czwartek 9 kwietnia 2020, imieniny: Mai, Dymitra, Dobrosławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17106) SPORT FORUM FIRMY (5477) PRACA (20) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 5oC
Jutropogoda
11 / 6oC
Pojutrzepogoda
12 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Konin. Nie zatrzymała się przed pasami. Potrącony 18-latek

Dodano: 27.02.2020 17:27
Źródło: LM.pl

Do konińskiego szpitala trafił 18-latek potrącony na przejściu dla pieszych w Koninie. Kierującą oplem vectrą 20-letnia mieszkanka Starego Miasta nie zatrzymała się przed przejściem przy ul. Dworcowej i uderzyła w idącego prawidłowo 18-latka. 

Jak informuje Sebastian Wiśniewski, rzecznik konińskiej policji, pieszy wszedł na pasy, kiedy na prawym pasie zatrzymał się samochód. Młody mężczyzna z urazem nogi i barku został przewieziony do szpitala. Kierująca oplem straciła prawo jazdy.

  • Konin. Nie zatrzymała się przed pasami. Potrącony 18-latek

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Niestety to jest właśnie jeden z powodów dla których ustępowanie pierwszeństwa pieszym na drodze z dwoma pasami ruchu często przychodzi ludziom z trudem. Ty się zatrzymasz, ale wiesz, że zawsze znajdzie się ktoś, kto tego nie zrobi, bo widok przejścia dla pieszych, a zwłaszcza takiego, którego jego pobocze jest zasłonięte, nie robi na takiej osobie zbytniego wrażenia. Jak się nie ma widoku całego przejścia od lewej do prawej, to się zwalnia. Teraz tym bardziej, po zmianie przepisów, gdzie część pieszych też często ma gdzieś swoje zdrowie i życie i nie stosuje zasady ograniczonego zaufania.A już szczególnie irytują mnie dzieciaki w wieku 7-12 lat, które przechodzą ze smartfonem w ręku po pasach, wychodząc z zaparkowanego obok samochodu! Kiedyś było to nie do pomyślenia, w szkole wpajano zasadę lewa, prawa, lewa, ale kogo to dzisiaj obchodzi, skoro dorośli ludzie jak się spojrzą to co najwyżej ukradkiem w jedną stronę i dzida przed siebie.
Dodano: 27.02.2020 18:13    Przez: R
Widzę, że za to Ty masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. Powiedz mi, gdzie widzisz w moim wpisie sprzeczność z tym co sam napisałeś? Jakbyś ruszył mózgownicą, to zobaczyłbyś, że mówimy o tym samym. Zamiast tego wolałeś skupić się na obelgach w stronę kierowców i uderzyć w głupi podział pt. kierowcy kontra piesi. Takie szczucie się jednych na drugich. Pytasz się co pieszy ma uczynić w przypadku gdy nie jest w stanie określić czy kierowca zwalnia i ma zamiar się zatrzymać. No jak myślisz, co? Zatrzymać się i zaczekać aż zwolni (bądź nie zwolni), czy skonfrontować się z 1,5 tonową rozpędzoną masą? Serio, dorosły człowiek o coś takiego pyta? Piszesz, że chodnik i pasy to miejsce, gdzie pieszy powinien czuć się bezpiecznie. Co do chodnika masz rację, co do pasów niekoniecznie. Pasy to zawsze newralgiczne miejsce, niezależnie od tego czy pieszy będzie miał tam bezwzględne pierwszeństwo oraz od tego czy kierowcy będą bezwzględnie to respektować i zachowywać się wzorowo...
Dodano: 28.02.2020 08:49    Przez: R
...to zawsze może wydarzyć się nieprzewidziana sytuacja typu awaria hamulców, wariat za kółkiem itp. Nie zrozumie tego chyba tylko ktoś, kto ma problem z rozumieniem podstawowych praw fizyki. Dlatego przejście nigdy nie będzie bezpieczne dla pieszych i nikt kto ma trochę oleju w głowie nie powinien czuć się na nim specjalnie komfortowo. I możesz wyzywać tych co nie uważają na pieszych od baranów i cymbałów i słusznie, ale zrozum, żetaki baran za kółkiem zawsze wygra z pieszym robiąc z niego przecier pomidorowy swoim stalowym rumakiem i tego nie zmienisz.
Dodano: 28.02.2020 08:54    Przez: R
Te 11 minusów to chyba od tych pancernych głębów, zwanych dalej pieszymi. Nie bronię kierowców Bk też trzeba być bez rozumu żeby jechać dalej jak ktoś staje przy przejściu ale w końcu wbijcie sobie do głowy że wy to kupa mięsa kontra 1.5t blachy ludzie
Dodano: 27.02.2020 22:06    Przez: ~wkur...
Co macie do baranków,panowie?
Dodano: 28.02.2020 10:23    Przez: Grzech Walerian

KOMENTARZE

Piesi zawsze zbyt pewnie czują się na pasach jest coś takiego jak ograniczenie zaufania! ale mimo to nie raz widzę bezmózga który wchodzi na pasy wcale nie patrząc czy cokolwiek jedzie. Nie szkoda mi takich potrąconych ludzi bo ich też obowiązuje myślenie.Życzę aby pani jak najszybciej odzyskała prawo jazdy oraz w przyszłości więcej rozwagi na drodze. Nauczka dla obojga na przyszłość
Dodano: 27.02.2020 18:08    Przez: _k***siarz_
Niestety to jest właśnie jeden z powodów dla których ustępowanie pierwszeństwa pieszym na drodze z dwoma pasami ruchu często przychodzi ludziom z trudem. Ty się zatrzymasz, ale wiesz, że zawsze znajdzie się ktoś, kto tego nie zrobi, bo widok przejścia dla pieszych, a zwłaszcza takiego, którego jego pobocze jest zasłonięte, nie robi na takiej osobie zbytniego wrażenia. Jak się nie ma widoku całego przejścia od lewej do prawej, to się zwalnia. Teraz tym bardziej, po zmianie przepisów, gdzie część pieszych też często ma gdzieś swoje zdrowie i życie i nie stosuje zasady ograniczonego zaufania.A już szczególnie irytują mnie dzieciaki w wieku 7-12 lat, które przechodzą ze smartfonem w ręku po pasach, wychodząc z zaparkowanego obok samochodu! Kiedyś było to nie do pomyślenia, w szkole wpajano zasadę lewa, prawa, lewa, ale kogo to dzisiaj obchodzi, skoro dorośli ludzie jak się spojrzą to co najwyżej ukradkiem w jedną stronę i dzida przed siebie.
Dodano: 27.02.2020 18:13    Przez: R
Te 11 minusów to chyba od tych pancernych głębów, zwanych dalej pieszymi. Nie bronię kierowców Bk też trzeba być bez rozumu żeby jechać dalej jak ktoś staje przy przejściu ale w końcu wbijcie sobie do głowy że wy to kupa mięsa kontra 1.5t blachy ludzie
Dodano: 27.02.2020 22:06    Przez: ~wkur...
czy Ty przeczytałeś jeden z drugim co napisałeś... ? Przepraszam zatrzymuje się kierowca na jednym z pasów przed przejściem dla pieszych i co ma teraz zrobić pieszy ??? Pieszy wchodzi na ,,pasy" obserwuje auto zbliżające się do ,,pasów" i nie jest w stanie określić czy ten kierowca zwalnia i ma zamiar się zatrzymać,więc co taki pieszy ma uczynić . Gdzie pieszy powinien czuć się bezpiecznie ... na chodniku i na przejściu dla pieszych ale nie ale nie bo taki BARAN za kierownicą jest PANEM któremu wszystko wolno,bo taki CYMBAŁ jest w w aucie i już mu rozum odbiera... bo po co przepuścić pieszego tak małą istotę przez ,,pasy" gdyż siedzi w fotelu swego wspaniałego auta i jest,,królem" na jezdni. 🤬🤬🤬🤬🤬
Dodano: 28.02.2020 06:09    Przez: ~również kierowca...
Widzę, że za to Ty masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. Powiedz mi, gdzie widzisz w moim wpisie sprzeczność z tym co sam napisałeś? Jakbyś ruszył mózgownicą, to zobaczyłbyś, że mówimy o tym samym. Zamiast tego wolałeś skupić się na obelgach w stronę kierowców i uderzyć w głupi podział pt. kierowcy kontra piesi. Takie szczucie się jednych na drugich. Pytasz się co pieszy ma uczynić w przypadku gdy nie jest w stanie określić czy kierowca zwalnia i ma zamiar się zatrzymać. No jak myślisz, co? Zatrzymać się i zaczekać aż zwolni (bądź nie zwolni), czy skonfrontować się z 1,5 tonową rozpędzoną masą? Serio, dorosły człowiek o coś takiego pyta? Piszesz, że chodnik i pasy to miejsce, gdzie pieszy powinien czuć się bezpiecznie. Co do chodnika masz rację, co do pasów niekoniecznie. Pasy to zawsze newralgiczne miejsce, niezależnie od tego czy pieszy będzie miał tam bezwzględne pierwszeństwo oraz od tego czy kierowcy będą bezwzględnie to respektować i zachowywać się wzorowo...
Dodano: 28.02.2020 08:49    Przez: R
...to zawsze może wydarzyć się nieprzewidziana sytuacja typu awaria hamulców, wariat za kółkiem itp. Nie zrozumie tego chyba tylko ktoś, kto ma problem z rozumieniem podstawowych praw fizyki. Dlatego przejście nigdy nie będzie bezpieczne dla pieszych i nikt kto ma trochę oleju w głowie nie powinien czuć się na nim specjalnie komfortowo. I możesz wyzywać tych co nie uważają na pieszych od baranów i cymbałów i słusznie, ale zrozum, żetaki baran za kółkiem zawsze wygra z pieszym robiąc z niego przecier pomidorowy swoim stalowym rumakiem i tego nie zmienisz.
Dodano: 28.02.2020 08:54    Przez: R
Co macie do baranków,panowie?
Dodano: 28.02.2020 10:23    Przez: Grzech Walerian
oj ale Cię zabolało, te ,,barany" Cię ruszyly widzę że chyba trafiłem w 10... jesteś na pewno jednym z tych którzy nie hamują przed przejściem bo a nuż może hamulce wysiądą... Ale mnie rozbawileś tą swoją poezją. Pozdrawiam i życzę jak najmniej potrąconych pieszych na ,,pasach"
Dodano: 28.02.2020 10:56    Przez: ~też kierowca
Nie wierzę :D Myślałem, że nie zrozumiałeś, a ty jednak jesteś głupi jak but. I pomyśleć, że ktoś taki ma prawa wyborcze.
Dodano: 28.02.2020 11:58    Przez: R
Proszę rodzinę poszkodowanego chłopca o kontakt. Mój e-mail: monika2802ko@popk.pl