LM.plWiadomościPuchar Świata Seniorek. Igrzyska dalej od Sylwii Matuszak

Puchar Świata Seniorek. Igrzyska dalej od Sylwii Matuszak

Czwarte miejsce wśród startujących w Pucharze Świata Seniorek Polek zajęła Sylwia Matuszak. Tym samym zawodniczka KKSz Konin spadła w narodowej klasyfikacji do turnieju kwalifikującego do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Matuszak rywalizację w Atenach rozpoczęła od czterech wygranych i dwóch porażek w fazie grupowej. W fazie pucharowej koninianka pokonała najpierw Sevil Bunjatową 15:4, ale już w 1/32 finału uległa Micheli Battiston 10:15. Ostatecznie zawodniczka KKSz Konin sklasyfikowana została na 77. miejscu.

Wśród Polek Matuszak była czwarta. Ma to spore znaczenie, konińska szablistka cały czas walczy bowiem o awans na turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Bilet na turniej otrzyma najlepsza polska szablistka. Znaczenie mają wyniki z trzech zawodów: Pucharów Świata Seniorek w Montrealu, Aten i Sint-Niklaas. Po pierwszym turnieju Matuszak zajmowała pierwsze miejsce razem z Małgorzatą Kozaczuk. Obie szablistki miały na swoich kontach po sześć punktów.

Po zawodach w Atenach najwięcej punktów ma Marta Puda (jedenaście), druga jest Małgorzata Kozaczuk (osiem), a trzecia Sylwia Matuszak (siedem). Co jednak ważne - do klasyfikacji brane będą jedynie dwa najlepsze wyniki. Może być więc tak, że w Sint-Niklaas Matuszak zanotuje lepszy rezultat, wynik z Aten nie będzie miał znaczenia, a klasyfikacja zupełnie się przemiesza.

Decydujący Puchar Świata Seniorek w Sint-Niklaas odbędzie się 20 - 21 marca. Strefowe turnieje kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich zaplanowane są od 15 do 26 kwietnia.