Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKolonie bez barier. Mali Odkrywcy spędzają lato z gwiazdami sportu i tańca

Kolonie bez barier. Mali Odkrywcy spędzają lato z gwiazdami sportu i tańca

Dodano:
Kolonie bez barier. Mali Odkrywcy spędzają lato z gwiazdami sportu i tańca
Podaj Dalej

Młodzi uczestnicy przyjechali z różnych stron Polski, aby nad jeziorem spędzić niezapomniany czas.

Do piątku (25 sierpnia) trwają w Mikorzynie, koło Konina, kolonie Mali Odkrywcy. Dzieci przyjechały z różnych stron Polski, aby spędzić tu niezapomniany czas. Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka Podaj Dalej organizuje je od 2015 roku i nie są to zwykłe kolonie. Ponad 40 dzieci z niepełnosprawnościami, w większości poruszających się na wózkach, bierze udział w zajęciach sportowych, artystycznych, rozwojowych, a także pokazach (psów ratujących z wody). Plan dnia napięty, ale nikt nie narzeka. Najważniejszy jest uśmiech.

- Nasi podopieczni najczęściej nie mogą wyjechać na kolonie ze zdrowymi dziećmi, bo wymagają dostępnych przestrzeni, biorą leki i w niektórych czynnościach potrzebują pomocy – mówią opiekunowie z Podaj Dalej. - Dlatego spełniamy marzenia dzieci z niepełnosprawnościami i organizujemy dla nich kolonie Małych Odkrywców. Wiemy, jak bardzo dzieci na nie czekają, bo dzwonią już w styczniu, żeby zapytać, czy latem będą mogły do nas przyjechać. Niektórzy przyjeżdżają po raz kolejny. Z dumą obserwujemy jak z Małych Odkrywców stają się dojrzałymi i wartościowymi ludźmi. Wiemy, że życie stoi przed nimi otworem i to czego nauczyli się podczas kolonii pomaga im w odważniejszych i pewniejszych krokach.

Zajęcia koszykarskie prowadzą zawodnicy drużyny Mustang Konin (trzykrotnego mistrza Polski), zajęcia sportowe Karolina Bronowicz (sportowiec wielu dziedzin, 3 miejsce w Europie w parakajakarstwie, mistrzostwa Polski w szermierce i handbike 3 miejsce), a zajęcia taneczne Katarzyna Błoch (wicemistrzyni Świata oraz mistrzyni Europy i obecna mistrzyni Polski w tańcu sportowym na wózkach).

Udział w koloniach jest bezpłatny. Fundacja dba o to, aby pieniądze nie stanowiły bariery dla rodziców Małych Odkrywców. Kolonie odbywają się dzięki wsparciu dobrych ludzi.

Źródło: Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka Podaj Dalej

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole