Dzisiaj jest niedziela 25 października 2020, imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16322) SPORT FORUM FIRMY (5544) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 9oC
Jutropogoda
15 / 11oC
Pojutrzepogoda
12 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Nowy autobus elektryczny testowany w Koninie. Kurs ... (0)378 dni od ostatniej wygranej Górnika. W Gnieźnie ... (0)

Konin. Place zabaw przygotowywane do ponownego otwarcia

Dodano: 5.06.2020 11:46
Źródło: LM.pl

Place zabaw choć mogłyby być już otwarte, nie wszystkie jeszcze są gotowe na przyjęcie najmłodszych koninian. Trwa ich czyszczenie i dezynfekowanie.

Od soboty, zgodnie z decyzją rządu, mogą znowu działać place zabaw dla dzieci. W Koninie póki co z niewielu można korzystać, a wszystko dlatego że najpierw muszą one być odpowiednio przygotowane. Jak informuje Aneta Wanjas, rzecznik konińskiego magistratu, miasto administruje około 70 placami a zajmują się nimi trzy firmy odpowiedzialne za zieleń.

- Czyszczony jest piasek, myte urządzenia, wyrywane chwasty. W parku Chopina pracownicy PGKiM odświeżyli sprzęty do zabawy. Przy każdym placu będzie informacja dotycząca bezpiecznych zachowań – mówi Aneta Wanjas.

Sprzątanie miejskich placów odbywa się od kilku dni i w najbliższy weekend mają one zostać wszystkie otwarte. W sobotę natomiast, po dezynfekcji i przeglądzie sprawności urządzeń, zostanie otwarty plac zabaw przy ul. Wyzwolenia 5 oraz urządzenia zabawowe między blokami przy ul. Wyszyńskiego 2 i 4. Oba te miejsca należą do Konińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, której prezes – Piotr Wolicki podkreśla jednocześnie, że od poniedziałku ruszą prace związane z wymianą piasku i malowaniem przyblokowych piaskownic.

W poniedziałek z placów zabaw, będą mogli znowu korzystać najmłodsi mieszkańcy osiedla Zatorze.

- Mamy 10 placów zabaw. Wszystkie będą zdezynfekowane przed otwarciem. Przygotowujemy również nowe instrukcje z piktogramami – mówi Maciej Ostrowski, prezes SM „Zatorze”. - W niedalekiej przyszłości planujemy też niespodziankę dla dzieci – dodaje.

Przy żadnym placu zabaw nie będzie płynów dezynfekcyjnych. O higienę bawiących się tam dzieci będą musieli zadbać rodzice.

fot. LM.pl, UM Konin

  • Konin. Place zabaw przygotowywane do ponownego otwarcia
  • Konin. Place zabaw przygotowywane do ponownego otwarcia
  • Konin. Place zabaw przygotowywane do ponownego otwarcia
  • Konin. Place zabaw przygotowywane do ponownego otwarcia

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Panie Ostrowski dzieci przy ul Chopina 5 bawią się na placu zabaw od 1czerwca.
Dodano: 5.06.2020 13:11    Przez: ~Edek

KOMENTARZE

Panie Ostrowski dzieci przy ul Chopina 5 bawią się na placu zabaw od 1czerwca.
Dodano: 05.06.2020 13:11    Przez: ~Edek
avatar A kiedy miasto uruchomi tężnie na V osiedlu?
Dodano: 05.06.2020 17:26    Przez: Pulsar71
To był projekt z KBO,ale Miasto się pomyliło i teraz musi dołożyć jeszcze milion z naszych podatków.W normalnym kraju,już by tam był prokurator.
Dodano: 06.06.2020 10:42    Przez: Grzech Walerian
Biedni mieszkańcy Konina całe lata płacą ze swoich podatków za błędy samorządowców. Czas moi drodzy mieszkańcy nie wybierać partyjnych nierobów. Tak traktują pracę, jak za komuny "czy się stoi czy się leży 1000 zł się należy" to dwiza władzy w Koninie.
Dodano: 06.06.2020 13:56    Przez: ~Edek

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.