Dzisiaj jest niedziela 12 lipca 2020, imieniny: Jana, Pameli, Weroniki WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17668) SPORT FORUM FIRMY (5509) PRACA (25) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 11oC
Jutropogoda
18 / 13oC
Pojutrzepogoda
21 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Sympatycy Rafała Trzaskowskiego wierzą w zwycięstw ... (9)Medyk Konin zagra z Olympique Lyon! Już w najbliżs ... (1)

W Ministerstwie Rozwoju rozmawiali o sprawiedliwej transformacji

Dodano: 26.06.2020 16:33
Źródło: LM.pl

Wczoraj w Ministerstwie Rozwoju w Warszawie odbyło się pierwszy Okrągły Stół, który dotyczył Sprawiedliwej Transformacji Wielkopolski Wschodniej.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele rządu, samorządu, ale też strona społeczna i przedstawiciele biznesu.

- Rząd reprezentowany przez Ministerstwo Rozwoju zapowiedział szersze zaangażowanie w transformację regionu, deklarując m.in. wsparcie w zakresie opracowania list projektów priorytetowych, przygotowania programu kompleksowego wsparcia Wielkopolski Wschodniej (podobnego do Planu dla Śląska), czy zbierając uwagi dotyczące potrzeby zmian legislacyjnych – informuje Jakub Eltman, koniński radny który był moderatorem spotkania.

Prezentacji dotychczasowych działań regionu dokonała Agata Kuźmińska, prezes Fundacji Instytut Zielonej Przyszłości. Podczas Okrągłego Stołu wskazywano wyzwania społeczno-gospodarcze, w szczególności tworzenie nowych miejsc pracy i dywersyfikację gospodarczą, omówiono sytuację pracowników na rynku pracy i przyszłość emerytalną, energetykę i rozwój przemysłu przyszłości, potrzeby infrastrukturalne, gospodarowanie odpadami, wyzwania hydrologiczne i środowiskowe, a także poruszono kwestię turystyki i planowania przestrzennego.

- Region część działań planuje sfinansować z Funduszu Sprawiedliwiej Transformacji, który jest mu dedykowany w nowym budżecie unijnym, ale wskazano także na możliwość skorzystania z innych źródeł finansowania inwestycji i projektów, które mogą przyczynić się do rozwoju regionu, na przykład nowego instrumentu Komisji Europejskiej, czyli Funduszu Odnowy (Recovery Fund), czy z przyszłych środków krajowych i regionalnych – informuje Jakub Eltman. – Środki z Funduszu Odbudowy będą przeznaczone na granty, które trzeba zakontraktować do 2022 roku. Dlatego Jednostki Samorządu Terytorialnego i firmy powinny mieć przygotowane projekty, które wpiszemy w inwestycje finansowane z Funduszu Odbudowy – poinformowała Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju.

Przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju mają dołączyć do prac lokalnych grup roboczych zorganizowanych przez Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie. Zaplanowane są także dalsze, tematyczne rozmowy o poszczególnych projektach i wyzwaniach.

fot. WUW Poznań

  • W Ministerstwie Rozwoju rozmawiali o sprawiedliwej transformacji
  • W Ministerstwie Rozwoju rozmawiali o sprawiedliwej transformacji
  • W Ministerstwie Rozwoju rozmawiali o sprawiedliwej transformacji
  • W Ministerstwie Rozwoju rozmawiali o sprawiedliwej transformacji
  • W Ministerstwie Rozwoju rozmawiali o sprawiedliwej transformacji

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.