Dzisiaj jest środa 12 maja 2021, imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16986) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 13oC
Jutropogoda
17 / 12oC
Pojutrzepogoda
16 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Show Kopińskiej w rezerwach. Medyk II zdeklasował ... (0)Finderowa piątka w Wąsoszach. Biegali dla Osady Ja ... (1)

W Ministerstwie Rozwoju rozmawiali o sprawiedliwej transformacji

Dodano: 26.06.2020 16:33
Źródło: LM.pl

Wczoraj w Ministerstwie Rozwoju w Warszawie odbyło się pierwszy Okrągły Stół, który dotyczył Sprawiedliwej Transformacji Wielkopolski Wschodniej.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele rządu, samorządu, ale też strona społeczna i przedstawiciele biznesu.

- Rząd reprezentowany przez Ministerstwo Rozwoju zapowiedział szersze zaangażowanie w transformację regionu, deklarując m.in. wsparcie w zakresie opracowania list projektów priorytetowych, przygotowania programu kompleksowego wsparcia Wielkopolski Wschodniej (podobnego do Planu dla Śląska), czy zbierając uwagi dotyczące potrzeby zmian legislacyjnych – informuje Jakub Eltman, koniński radny który był moderatorem spotkania.

Prezentacji dotychczasowych działań regionu dokonała Agata Kuźmińska, prezes Fundacji Instytut Zielonej Przyszłości. Podczas Okrągłego Stołu wskazywano wyzwania społeczno-gospodarcze, w szczególności tworzenie nowych miejsc pracy i dywersyfikację gospodarczą, omówiono sytuację pracowników na rynku pracy i przyszłość emerytalną, energetykę i rozwój przemysłu przyszłości, potrzeby infrastrukturalne, gospodarowanie odpadami, wyzwania hydrologiczne i środowiskowe, a także poruszono kwestię turystyki i planowania przestrzennego.

- Region część działań planuje sfinansować z Funduszu Sprawiedliwiej Transformacji, który jest mu dedykowany w nowym budżecie unijnym, ale wskazano także na możliwość skorzystania z innych źródeł finansowania inwestycji i projektów, które mogą przyczynić się do rozwoju regionu, na przykład nowego instrumentu Komisji Europejskiej, czyli Funduszu Odnowy (Recovery Fund), czy z przyszłych środków krajowych i regionalnych – informuje Jakub Eltman. – Środki z Funduszu Odbudowy będą przeznaczone na granty, które trzeba zakontraktować do 2022 roku. Dlatego Jednostki Samorządu Terytorialnego i firmy powinny mieć przygotowane projekty, które wpiszemy w inwestycje finansowane z Funduszu Odbudowy – poinformowała Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju.

Przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju mają dołączyć do prac lokalnych grup roboczych zorganizowanych przez Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie. Zaplanowane są także dalsze, tematyczne rozmowy o poszczególnych projektach i wyzwaniach.

fot. WUW Poznań

  • W Ministerstwie Rozwoju rozmawiali o sprawiedliwej transformacji
  • W Ministerstwie Rozwoju rozmawiali o sprawiedliwej transformacji
  • W Ministerstwie Rozwoju rozmawiali o sprawiedliwej transformacji
  • W Ministerstwie Rozwoju rozmawiali o sprawiedliwej transformacji
  • W Ministerstwie Rozwoju rozmawiali o sprawiedliwej transformacji

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.