Dzisiaj jest sobota 4 lipca 2020, imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17845) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (32) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 17oC
Jutropogoda
21 / 18oC
Pojutrzepogoda
22 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Górnik z licencją na grę w III lidze. Skład ligi j ... (0)Malanów. To 13 lokalizacja punktu wymazowego w Wie ... (0)

Radni podjęli 11 uchwał oraz przyjęli 3 informacje i sprawozdanie

Dodano: 30.06.2020 18:36

Podczas XVI sesji Rady Powiatu Konińskiego radni podjęli jedenaście uchwał oraz przyjęli trzy informacje i sprawozdanie. Wysłuchali też relacji starosty konińskiego z działalności zarządu powiatu w okresie międzysesyjnym.

Zgodnie z porządkiem obrad, organ stanowiący dokonał zmian w uchwałach zatwierdzających realizację projektów: „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Powiecie Konińskim (V)” oraz „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych i poszukujących pracy w Powiecie Konińskim (V)”. Wyraził zgodę na nabycie na rzecz powiatu, położonej w gm. Rzgów, nieruchomości zajętej pod drogę powiatową, a także powierzył do realizacji gminie Kramsk zadanie własne polegające na rozbudowie pasa drogowego o pętlę i zatokę autobusową przy drodze nr 3212P na odcinku Morzysław Kolonia – Rudzica. Radni przychylili się też do udzielenia pomocy finansowej dla pięciu gmin. Każda otrzymała 10 tysięcy złotych na wsparcie działających na jej terenie jednostek OSP. Zgodnie ze złożonymi wnioskami, dofinansowanie przekazane gminom Grodziec i Kleczew przeznaczone zostanie na zakup średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych, a w przypadku gmin: Kramsk, Sompolno i Stare Miasto – na termomodernizację strażnic. W sprawach finansowych – radni przyjęli autopoprawki zgłoszone przez zarząd i dokonali zmian w budżecie na rok bieżący oraz w wieloletniej prognozie finansowej.

W drugiej części sesji przeprowadzono też głosowanie w sprawie wyboru członka zarządu powiatu.  W związku ze śmiercią radnego Zenona Paszka, od 3 lutego br. Zarząd Powiatu Konińskiego działa w czteroosobowym składzie: starosta Stanisław Bielik (przewodniczący zarządu), wicestarosta Władysław Kocaj oraz członkowie nieetatowi, radni: Ryszard Nawrocki i Elżbieta Raźna. Podczas dzisiejszych obrad, przewodniczący zarządu powiatu, zgodnie z przysługującym mu prawem, rekomendował na członka zarządu Tadeusza Słodkiewicza. W głosowaniu tajnym, stosunkiem głosów czternaście do dziesięciu i jednym wstrzymującym się, radni zadecydowali o odrzuceniu przedstawionej kandydatury.

Najbliższe posiedzenie organu stanowiącego powiatu odbędzie się już po wakacyjnej przerwie. Radni głosować będą wówczas m.in. nad udzieleniem zarządowi powiatu wotum zaufania i absolutorium w sprawie wykonania budżetu za rok 2019.

 

  • Radni podjęli 11 uchwał oraz przyjęli 3 informacje i sprawozdanie
  • Radni podjęli 11 uchwał oraz przyjęli 3 informacje i sprawozdanie

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Rada powiatu Konińskiego,   sesja,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.