Dzisiaj jest niedziela 9 sierpnia 2020, imieniny: Romualda, Romana, Ireny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16746) SPORT FORUM FIRMY (5516) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 21oC
Jutropogoda
27 / 20oC
Pojutrzepogoda
27 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Oblężona twierdza nie padła. Sokół zremisował z Po ... (0)Pożar trocin przy ul. Marantowskiej. Ciemny dym wi ... (0)

Po S. Jareckim nowym prezesem MPEC-u został Sławomir Lorek

Dodano: 1.07.2020 11:45

Rada Nadzorcza MPEC-Konin sp. z o.o. jednogłośnie powołała dziś na stanowisko prezesa zarządu firmy Sławomira Lorka – dotychczasowego dyrektora rozwoju i marketingu w tej spółce. Poprzedni prezes - Stanisław Jarecki – przechodzi na emeryturę.

Sławomir Lorek jest absolwentem Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu – specjalność matematyka teoretyczna, studiów podyplomowych ExecutiveMaster of Business Administration (MBA) w Collegium Humanum Szkoły Głównej Menedżerskiej w Warszawie i Apsley Business School w Londynie, studiów podyplomowych  z zakresu technologii informacyjnej na Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz informatyki na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Od 2018 roku związany z MPEC-Konin sp. z o.o., gdzie pracował na stanowisku dyrektora rozwoju i marketingu. W latach 2012-2018 zastępca Prezydenta Miasta Konina. Od 2002 do 2012 roku dyrektor II Liceum im. K.K. Baczyńskiego w Koninie, a wcześniej wicedyrektor I LO w Koninie. Wieloletni nauczyciel akademicki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie. Nagrodzony m.in. Brązowym Krzyżem Zasługi oraz Odznaką Honorową „Za zasługi dla miasta Konina”. Współtwórca projektów rozwoju oraz działań marketingowych w MPEC-Konin, a także pierwszej grupy zakupowej energii w Koninie. 

To osoba o dużym doświadczeniu w zarządzaniu, znająca specyfikę problemów gospodarczych miasta. Przed nowym prezesem stawiamy ambitne cele, takie jak budowa geotermii, rozbudowa sieci ciepłowniczej, przyłączanie miejskich budynków do cieplika – mówi prezydent Konina Piotr Korytkowski.

W Radzie Miasta Konina, przewodniczącego klubu radnych KO - Sławomira Lorka zastąpi w tym wypadku Bartosz Małaczek. 

 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:MPEC Konin,   Sławomir Lorek,   Stanisław Jarecki,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

avatar Co się miało stać, dokonało sie. Jednogłośnie bez konkursu przez aklamację, nawet bez zachowania pozorów transparentności. Nic nie mam do Pana Lorka, tylko do sposobu powoływania. Nie interesują mnie jego sympatie i poglądy.
Dodano: 1.07.2020 15:01    Przez: Józef Bąk
ulokowany na siłe w 2018r. bo w ratuszu nie było miejsca, a teraz do góry bo pensja musi się zgadzać. Fachowiec od marketingu, zarządzania.... tylko PIS obsadza swo8mi ludzmi stanowiska🤣🤣🤣
Dodano: 1.07.2020 14:28    Przez: ~mieszkanka
na pewno fachowiec od ciepłownictwa ponoć tylko pis obsadza nie wg komperencji tylko klucza
Dodano: 1.07.2020 12:32    Przez: ~pisior😎
jeszcze został do zadysponowania były prezes MZK
Dodano: 1.07.2020 14:32    Przez: ~konin
obniżyć ceny energii cieplnej bo są stanowczo za wysokie !
Dodano: 1.07.2020 14:59    Przez: odbiorca ciepła

KOMENTARZE

na pewno fachowiec od ciepłownictwa ponoć tylko pis obsadza nie wg komperencji tylko klucza
Dodano: 01.07.2020 12:32    Przez: ~pisior😎
avatar Co się miało stać, dokonało sie. Jednogłośnie bez konkursu przez aklamację, nawet bez zachowania pozorów transparentności. Nic nie mam do Pana Lorka, tylko do sposobu powoływania. Nie interesują mnie jego sympatie i poglądy.
Dodano: 01.07.2020 15:01    Przez: Józef Bąk
ulokowany na siłe w 2018r. bo w ratuszu nie było miejsca, a teraz do góry bo pensja musi się zgadzać. Fachowiec od marketingu, zarządzania.... tylko PIS obsadza swo8mi ludzmi stanowiska🤣🤣🤣
Dodano: 01.07.2020 14:28    Przez: ~mieszkanka
jeszcze został do zadysponowania były prezes MZK
Dodano: 01.07.2020 14:32    Przez: ~konin
obniżyć ceny energii cieplnej bo są stanowczo za wysokie !
Dodano: 01.07.2020 14:59    Przez: odbiorca ciepła
avatar Jednogłośnie bez konkursu przez aklamację, nawet bez zachowania pozorów transparentności. Nic nie mam do Pana Lorka, tylko do sposobu powoływania. Nie interesują mnie jego sympatie i poglądy.
Dodano: 01.07.2020 15:00    Przez: Józef Bąk
A magistrat twierdzi, że nawet na dozorcę w szkole trzeba przeprowadzać konkurs.
Dodano: 02.07.2020 10:00    Przez: Pomocka
To jest właśnie kacykowaty sposób sparowania władzy i powód wyjazdu młodych ludzi z tego miasta. A miały być konkursy gdzie liczy się wiedza, profesjonalizm, doświadczenie a w Koninie co się liczy?
Dodano: 01.07.2020 18:12    Przez: Josef Josef
Co to za skoczek z tego Loreczka , z nauczyciela do energetyki ciepłowniczej, żadnego fachu i pojęcia tak samo jako w PGKiM sami spadachroniarze , czysty układ kolesiostwa i polityka konińska . Sam Jarecki sie nie wypowiedział tylko kolega Korytkowski , który również nie ma żądnego pojęcia o energetyce ciepłowniczej . dawno już Lorek by zrzucił politycznie Jareckiego ale to nie po drodze gdzie Jareckiemu zostało kilka lat do emerytury a teraz Lorek z siebie robi pseudo - fachowca . To już druga osoba w spółce konińskiej gdzie mamy spadachroniarza po PGKiM .... Chore układy i ewidentne kolesiostwo , w takim układzie miasto Konin nigdy sie nie dzwignie rozwojowo i gospodarczo .
Dodano: 01.07.2020 19:06    Przez: sensej
Bredzisz koleś. Merytorycznie odpowiem tak, że z samego oświadczenia majątkowego Jareckiego wynika, że już ma emeryturę. Były prezes ma się wypowiadać? W jakiej sprawie? Prezydent Korytkowski jest tu jedynym uprawnionym, bo to spółka miejska, gdzie jedynym udziałowcem jest Miasto Konin. Lorek nie musiał porzucać Jareckiego, szczególnie politycznie, bo niby dlaczego?! A co masz do PGKiM? Chyba, że spółki ci się pomyliły... a to jeszcze gorzej o tobie świadczy.
Dodano: 01.07.2020 20:07    Przez: Jakub Wawrzecki
Można bez konkursu ....?? ano można .... jak widać , gdzie fachowców się zwalnia i na bezrobocie sie wysyła a politycznych się ustawia w spółkach .... Co to w góle za życiorys tego Lorka ...??? Niech sie ukłoni w stronę edukacji a nie w stronę energetyki gdzie mu jest absolutnie obca....czas sam z resztą pokaże , że sie nie myliłam