Dzisiaj jest piątek 7 sierpnia 2020, imieniny: Doroty, Kajetana, Donata WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16801) SPORT FORUM FIRMY (5515) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
27 / 21oC
Jutropogoda
28 / 22oC
Pojutrzepogoda
28 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Z Konina na Jasną Górę. Wyruszyła piesza pielgrzym ... (1)Medyk Konin przed startem sezonu. Wyścig zbrojeń w ... (0)

Do starostwa można składać wnioski w trybie „małego grantu”

Dodano: 2.07.2020 10:35

Starosta Koniński zaprasza organizacje pozarządowe do ubiegania się o dotacje powiatu na zadania publiczne w trybie „małych grantów”.

Ustawa o pożytku publicznym i o wolontariacie umożliwia organizacjom pozarządowym oraz innym podmiotom w niej wymienionym korzystanie z uproszczonej procedury naboru wniosków na dofinansowanie zadań publicznych, czyli z pominięciem otwartego konkursu ofert. Tryb ten ma umożliwić w praktyce realizację niedużych przedsięwzięć ważnych dla społeczności lokalnych, które samorządy uznają za celowe.

O dotacje powiatu w trybie pozakonkursowym można ubiegać się na zadania z: ochrony i promocji zdrowia; oświaty i wychowania; kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego; wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, a także ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego. Ponadto, zgłoszona oferta musi łącznie spełnić kilka warunków: wysokość dofinansowania albo finansowania zadania publicznego nie może przekroczyć kwoty 10.000 zł, zadanie musi być zrealizowane w 2020 r. w okresie nieprzekraczającym 90 dni i nie może przewidywać zakupów środków trwałych i inwestycyjnych.

Ofertę należy złożyć do 17 lipca br. w Kancelarii Starostwa Powiatowego w Koninie na specjalnym formularzu (stanowiącym załącznik do rozporządzenia Przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego z dnia 24 października 2018 r.) w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Uproszczona oferta realizacji zadania publicznego”. O celowości oferty zadecyduje Zarząd Powiatu Konińskiego posiłkując się oceną przekazaną przez merytoryczne komórki urzędu i jednostki powiatu.

Pytania dotyczące składania wniosków w trybie pozakonkursowym można kierować do Pełnomocnika ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi uprawnionymi podmiotami, Krzysztofa Czajkowskiego – tel. 063 2403224, e-mail krzysztof.czajkowski@powiat.konin.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:starosta koniński,   powiat konińksi,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.