Dzisiaj jest wtorek 13 kwietnia 2021, imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17790) SPORT FORUM FIRMY (5591) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 4oC
Jutropogoda
7 / 3oC
Pojutrzepogoda
5 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Zaatakował nożem na przystanku. 33-latek zo ... (5)Sąd przyznał rację Greenpeace. ZE PAK musi przesta ... (4)

Ponad podziałami będą opracowywać "Najlepszy plan dla młodych"

Dodano: 28.07.2020 12:48
Źródło: LM.pl

„Najlepszy plan dla młodych” - tak nazywa się ogólnopolska akcja, której inicjatorami są przedstawiciele stowarzyszenia „Młoda Prawica”. To ma być dialog ponad podziałami.

Pomysłodawcy spotkań, których celem jest stworzenie planu uwzględniającego potrzeby osób młodych zachęcają do współpracy młodzieżówki partyjne, stowarzyszenia działające na rzecz młodych oraz organizacje pozarządowe.

- Chcemy, żeby ta akcja była platformą dialogu ponad podziałami. Zapraszamy wszystkie organizacje od lewej do prawej strony. Nasz „Najlepszy plan dla młodych” ma oprzeć się na czterech filarach: edukacja, praca, klimat i dialog – mówi Jakub Eltman, koordynator „Najlepszego planu dla młodych” w Koninie.

Filar związany z edukacją dotyczył będzie tematu systemu edukacji w Polsce, roli samorządów uczniowskich, modyfikacji podstawy programowej. Drugi z filarów związany z pracą to kwestie dostępności rynku pracy dla osób młodych i tego, co zrobić żeby pierwsza praca była przyjazna. Trzeci filar dotyczący klimatu to tematy zielonego ładu, transformacji energetycznej, odejścia od węgla i poszukiwania odpowiedzi na pytanie, czy odnawialne źródła są szansą, czy zagrożeniem. Ostatni blok tematyczny to kwestia działalności młodzieżowych rad i tego jak korzystać z narzędzi takich jak inicjatywa obywatelska, czy budżet obywatelski.

- Zaczniemy rozmawiać o tym jak ze sobą rozmawiać w pełnej zgodnie. Jest różnica pokoleniowa między nami, a starszymi politykami, którzy są totalnie spolaryzowani. My jako młodzi jesteśmy jeszcze wolni od pewnych schematów i jest szansa, że potrafimy bardziej ze sobą rozmawiać niż starsi politycy – podkreśla Jakub Eltman.

Pierwsze spotkanie zaplanowane jest na najbliższy piątek, 31 lipca o godz. 17.00 na bulwarze nadwarciańskim (amfiteatr blisko ZS CKU). Przyjść na nie może każdy. Spotkania mają mieć luźny, warsztatowy charakter.

  • Ponad podziałami będą opracowywać "Najlepszy plan dla młodych"

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

"Zwycięstwo stęchłej Polski" - niemiecka gazeta o wyborach.
Dodano: 28.07.2020 16:18    Przez: sławek
avatar Śmieszny gość! Chce dialogu którego nie chce cała ich prawica. Ta Pani Ministra że zrobionymi zębami i końskim uśmiechem wprowadziła bez dyskusji nowy system edukacji, a w zasadzie stary rodem z PRL. Co z tego że będzie dyskusja która nic nie wniesie w rządzie, Sejmie i Senacie. Pogadać na bulwarach można przy piwku i będzie przyjemniej i też nic to nie wniesie. Może zaproście Kaczyńskiego i wtedy pogadamy. Odejście od węgla gdzie rząd buduje bloki węglowe i mówi że to najdroższa energia. Nie róbcie z nas debili.
Dodano: 28.07.2020 22:06    Przez: Hans Gruber
Określenie "Młoda Prawica" sugeruje podział na młodych i innych i na prawię i innych.Bez podziałów byłaby nazwa "My Wszyscy",na przykład.
Dodano: 29.07.2020 11:56    Przez: Grzech Walerian
Max Kolonko rozjechał Kaczyńskiego za upadek przed Izraelem.
Dodano: 28.07.2020 16:20    Przez: sławek
PILNE! Departament Stanu opublikował raport do ustawy 447: "W interesie Polski jest rozwiązanie tej kwestii raz na zawsze"
Dodano: 30.07.2020 19:48    Przez: sławek
(LGBT) Żyd Brudziński terroryzuje Polaków.
Dodano: 28.07.2020 16:25    Przez: sławek
Mąż Kaczyńskiego" - Oficer WSI w liście do Zbigniewa Stonogi.
Dodano: 28.07.2020 16:28    Przez: sławek
Czy Jarosław Kaczyński jest masonem?
Dodano: 28.07.2020 16:31    Przez: sławek
GW: Prokuratura przyjęła zawiadomienie o gwałcie dokonanym przez syna Jacka Kurskiego.
Dodano: 28.07.2020 19:29    Przez: sławek

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.