Dzisiaj jest środa 23 września 2020, imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17928) SPORT FORUM FIRMY (5538) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 17oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
23 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Sprawiedliwa transformacja. Będą rozmawiać z miesz ... (2)Bohaterski czyn policjantów. Wynieśli kobietę z pł ... (1)

Wszystkie wielkopolskie samorządy aplikowały o rządowe środki

Dodano: 12.08.2020 12:40

Wszystkie wielkopolskie samorządy złożyły wnioski do wojewody wielkopolskiego o udzielenie finansowego wsparcia w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Nabór trwał do 10 sierpnia. Kwota, która zostanie wypłacona wielkopolskim samorządom, to aż 526,7 mln zł.

o wojewody Łukasza Mikołajczyka wpłynęły wnioski z 226 samorządów gminnych i miast na prawach powiatu na kwotę 422,6 tys. zł oraz 31 samorządów powiatowych, które aplikowały o 104,1 tys. zł. Pieniądze mają zostać przeznaczone na projekty inwestycyjne. - Celem rządu jest wsparcie lokalnych inwestycji. Niektóre samorządy rozważały rezygnację z budów. Powodem była sytuacja ekonomiczna, na którą wpłynął COVID-19. Te pieniądze mają pomóc utrzymać dynamikę inwestycyjną w wielkopolskich gminach i powiatach – tłumaczy Łukasz Mikołajczyk.

Wojewoda wielkopolski nie jest też zaskoczony, że wszystkie samorządy zdecydowały się na złożenie wniosków. – Jeszcze kilka tygodni temu niektórzy opozycyjni samorządowcy demonstracyjnie odmawiali przyjęcia czeków z kwotami, twierdząc, że to pieniądze bez pokrycia. Ostatecznie złożyli wnioski. Niekiedy refleksja przychodzi z czasem, ale z zadowoleniem przyjmuję ten fakt i życzę wszystkim włodarzom, by dobrze i z zyskiem dla mieszkańców wykorzystali te środki – dodaje wojewoda Łukasz Mikołajczyk.

Wojewoda w terminie do 17 sierpnia 2020 r. przekaże informację o kwocie wnioskowanego wsparcia do Prezesa Rady Ministrów, który do 31 sierpnia 2020 r. złoży dyspozycję wypłaty środków.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wojewoda wielkopolski,   rządowe fundusze,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Czy jeszcze ktoś z konińskich władz interesuje się konińską geotermią? Taka cisza źle świadczy o zainteresowaniu się tym zagadnieniem i sugeruje głęboki sen spółki powołanej do realizowania tej inwestycji.
Dodano: 13.08.2020 12:12    Przez: Stanisław Koninianin
Jak znam życie-prezesi woleliby,żeby nadal była cisza...
Dodano: 13.08.2020 18:17    Przez: Grzech Walerian

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.