Dzisiaj jest wtorek 1 grudnia 2020, imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16953) SPORT FORUM FIRMY (5546) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-1 / -1oC
Jutropogoda
0 / -2oC
Pojutrzepogoda
-1 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rozwinął skrzydła. Uczestnik projektu został pilot ... (0)Koło z nowymi iluminacjami. Trochę radości w trudn ... (3)

Przed skutkami jakich zdarzeń chroni ubezpieczenie domu?

Materiał promocyjny

Dodano: 27.10.2020 12:07

Pożar, zalanie przez sąsiada, powódź, czy też włamanie z kradzieżą należą do nieszczęśliwych zdarzeń, przed skutkami których może zabezpieczyć finansowo ubezpieczenie domu. Niezależnie od tego, jak bardzo będziemy się starali uchronić dom czy mieszkanie przed różnego typu zagrożeniami, na wiele kwestii, m.in. nagłe załamania pogody czy działanie osób trzecich, nie mamy wpływu. Z tego właśnie względu nabycie odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej, która oferuje szeroki zakres ochrony nieruchomości, wydaje się wręcz obowiązkiem jej właściciela. Przed skutkami jakich zdarzeń może chronić ubezpieczenie domu?
 

Ubezpieczenie od pożaru

Widmo pożaru spędza sen z powiek niejednemu właścicielowi domu. Przyczyny mogą być różne i trudne do przewidzenia – np. awaria instalacji elektrycznej lub grzewczej czy tlący się niedopałek ciśnięty przez przechodnia na teren naszej posesji. Ten potężny żywioł jest w stanie w krótkim czasie uszkodzić, a nawet zniszczyć, cały nasz dobytek. Na szczęście odszkodowanie należne nam z tytułu ubezpieczenia od ognia i innych zdarzeń losowych pozwala pokryć koszty napraw szkód wyrządzonych przez pożar.
 

Ubezpieczenie domu od uderzenia pioruna

Choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, uderzenia pioruna pozostaje realnym zagrożeniem dla naszego domu. Może ono doprowadzić do zniszczenia używanego przez nas sprzętu elektronicznego, uszkodzenia dachu, a także, w najgorszym przypadku, do niebezpiecznego pożaru. Dlatego też ważne, by ubezpieczenie domu dotyczyło i takiej ewentualności.
 

Ubezpieczenie domu od przepięcia

Przepięcie to wzrost napięcia ponad wartość maksymalną urządzenia lub instalacji elektrycznej. Może do niego dojść, gdy znaczna liczba urządzeń elektrycznych oraz elektronicznych zostaje podłączona w tym samym czasie do instalacji elektrycznej. Ubezpieczenie od przepięcia pozwoli Ci zabezpieczyć się finansowo na wypadek wywołanych przez przepięcie uszkodzeń instalacji i urządzeń codziennego użytku.
 

Ubezpieczenie domu od zalania

Dzięki ubezpieczeniu domu od zalania możesz uzyskać odszkodowanie w przypadku, gdy Twoja nieruchomość ulegnie zalaniu, np. na skutek pęknięcia rury lub… niedopatrzenia sąsiada.
 

Ubezpieczenie domu od powodzi

Ubezpieczenie domu zapewni Ci wsparcie finansowe również w przypadku wystąpienia powodzi, spowodowanej np. przez wiosenne roztopy, długotrwałe opady deszczu czy zatamowanie biegu rzeki przez przeszkody.
 

Ubezpieczenie domu od deszczu

Pozostając w temacie zagrożeń związanych z żywiołem wody – jednym z nich jest zalanie wodą pochodzącą z opadów atmosferycznych. Do jakich szkód w domu może doprowadzić ulewny deszcz? W najgorszym przypadku do przesiąknięcia sufitów, powstania nieestetycznych zacieków, uszkodzenia mebli i pojawienia się na ścianach pleśni. Warto zatem rozważyć zabezpieczenie się na wszelki wypadek także i pod tym kątem.
 

Ubezpieczenie domu od kradzieży z włamaniem

Na skutek kradzieży z włamaniem Twoje ruchomości domowe (m.in. elektronika, biżuteria czy dzieła sztuki) mogą zostać bezpowrotnie utracone – skradzione lub zniszczone. Ubezpieczenie domu od kradzieży z włamaniem daje Ci możliwość ubiegania się o stosowne odszkodowanie w przypadku poniesienia strat z winy włamywacza.
 

Ubezpieczenie domu od dewastacji

Ubezpieczenie od dewastacji pokryje koszty naprawy i zrekompensuje straty w sytuacji, gdy część naszego domu lub znajdujących się w nim ruchomości ulegnie zniszczeniu. Wybita szyba? Obraźliwy napis na elewacji? Uszkodzone drzwi? Z ubezpieczeniem od dewastacji nie musisz się ich obawiać.
 

Ubezpieczenia od stłuczenia

Pewne elementy wyposażenia domu zdecydowanie zbyt często ulegają stłuczeniu, a koszty ich naprawy są zdecydowanie zbyt wysokie – mowa tu m.in. o płytach grzewczych czy szklanych elementach mebli. Jeśli drżysz na samą myśl o ich zniszczeniu, ubezpieczenie domu od stłuczenia jest tym, czego szukasz.
 

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym

Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe, jak np. Aviva, zapewniają w ramach ubezpieczenia domu od pożaru i innych zdarzeń losowych także ubezpieczenie OC, które może pokryć koszt naprawienia szkód wyrządzonych przez nas lub członków naszej rodziny (np. nasze dzieci) innym osobom. Mogą one dotyczyć uszkodzenia lub zniszczenia cudzego mienia, np. wskutek zalania mieszkania, lub powstania uszczerbku na zdrowiu osoby trzeciej w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Wybierając wariant ubezpieczenia domu, warto szczegółowo zapoznać się z dostępnymi ofertami i postawić na jak najszerszy zakres ochrony. Pamiętajmy, że w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie klientów, towarzystwa ubezpieczeniowe często zapewniają możliwość rozszerzenia polisy o dodatkowe opcje. Ubezpieczenie domu online jest niezwykle łatwe – więcej na temat dowiesz się, odwiedzając stronę Avivy.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:dom,   ubezpieceznie,   bezpieczeństwo,   pożarDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.