Dzisiaj jest czwartek 21 stycznia 2021, imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17277) SPORT FORUM FIRMY (5573) PRACA (43) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 2oC
Jutropogoda
3 / 1oC
Pojutrzepogoda
2 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Alarm bombowy w Sądzie Okręgowym. Ewakuacji ... (3)Ognisko na Oddziale Leczenia Uzależnień. Dziesięć ... (2)

Kleczew. Kopalnia naprawi drogę do Sławoszewka? Jest deklaracja

Dodano: 4.11.2020 11:19
Źródło: LM.pl

Kopalnia ma naprawić drogę, a województwo ją przejąć. Jest szansa, że jeszcze do końca roku kierowcy jeżdżący pomiędzy Kleczewem a Sławoszewkiem doczekają się lepszej nawierzchni.

Półtorakilometrowy odcinek drogi pomiędzy Kleczewem, a Sławoszewkiem położony jest na terenach pokopalnianych. Miejscami podłoże mocno opadło, jazda po tym odcinku przypomina korzystanie z kolejki górskiej. Od kilku lat trwa spór, kto ma się tą drogą zająć. Leży ona bowiem na terenach należących do Skarbu Państwa, powiatu konińskiego i gminy Kleczew. Na dodatek jest naturalnym przedłużeniem drogi wojewódzkiej 264. Stąd pomysł, by odcinek przejął Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Od kilku miesięcy rozmowy na ten temat zostały zintensyfikowane. Problem jest jeden - stan techniczny drogi. - Marszałek sam decyzji nie podejmuje, ma sejmik województwa, musiałby wytłumaczyć, czemu przejąłby drogę w tak fatalnym stanie - tłumaczy burmistrz Kleczewa Mariusz Musiałowski.

Stąd wniosek, który marszałek wystosował do PAK KWB Konin, by drogę możliwie jak najmniejszym kosztem przywrócić do lepszego stanu technicznego. Wtedy marszałek zgodziłby się na jej przejęcie przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. - Kopalnia zadeklarowała, że odtworzy tę drogę. Najprawdopodobniej zostanie nasypane kruszywo, zostanie to ubite, sfrezowane i zostanie wylany nowy dywanik na fragmentach, które się tak bardzo pofałdowały - relacjonuje rozmowy burmistrz Mariusz Musiałowski.

Co prawda porozumienia pisemnego w tej sprawie nie ma, ale padł konkretny termin - w miarę możliwości prace miałyby zostać wykonane do końca tego roku. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.