Dzisiaj jest środa 12 maja 2021, imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16989) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 13oC
Jutropogoda
17 / 12oC
Pojutrzepogoda
16 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Show Kopińskiej w rezerwach. Medyk II zdeklasował ... (0)Finderowa piątka w Wąsoszach. Biegali dla Osady Ja ... (1)

Wąsosze. Kontrola dostępności w powstającej Osadzie Janaszkowo

Dodano: 11.01.2021 14:58
Źródło: LM.pl

Wyremontowana część Osady Janaszkowo sprawdzona pod względem dostępności. Budynek skontrolował Maciej Wiatrowski.

Osada Janaszkowo powstaje w Wąsoszach. Budynek w 2018 roku został przekazany w użytkowanie na 15 lat konińskiej Fundacji „Podaj Dalej“ przez gminę Ślesin. Ma w nim powstać miejsce, gdzie osoby niepełnosprawne zaczną żyć od nowa. Zgodnie z planem w obiekcie powstaną mieszkania treningowe, w których niepełnosprawni będą uczyć się samodzielności. Ponadto znajdzie się tam miejsce wytchnienia dla rodziców dzieci niepełnosprawnych, a także pracownia dla dzieci sprawnych i niepełnosprawnych oraz miejsce do rehabilitacji.

Żeby to wszystko powstało, konieczny jest generalny remont. Konieczne jest zlikwidowanie progów, stromych schodów, zbudowanie windy, przystosowanie łazienek i sal rehabilitacyjnych. Na wszystko potrzeba ponad 4 mln zł. Prace w związku z tym podzielono na etapy. Wykańczana jest właśnie część przyziemia, gdzie za kilka tygodni uruchomiony zostanie ośrodek rehabilitacji. Zanim jednak to się stanie, budynek skontrolował Maciej Wiatrowski, który w konińskiej fundacji jest odpowiedzialny za projekty związane z dostępnością architektury i przestrzeni dla osób z niepełnosprawnościami.

- Okazało się, że do poprawki są dwie rzeczy związane z montażem baterii prysznicowych w łazienkach. Już wiemy jak to rozwiązać! W przyszłym tygodniu Maciej spotka się jeszcze z wykonawcą, żeby omówić szczegóły dostępności – czytamy na stronie fundacji.

To nie koniec prac. Przed budowlańcami jeszcze m.in. remont części mieszkalnej obiektu w Wąsoszach.

 

fot. facebook/Fundacja Podaj Dalej

  • Wąsosze. Kontrola dostępności w powstającej Osadzie Janaszkowo
  • Wąsosze. Kontrola dostępności w powstającej Osadzie Janaszkowo
  • Wąsosze. Kontrola dostępności w powstającej Osadzie Janaszkowo
  • Wąsosze. Kontrola dostępności w powstającej Osadzie Janaszkowo

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.