Dzisiaj jest sobota 6 marca 2021, imieniny: Jordana, Róży, Kolety WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18057) SPORT FORUM FIRMY (5587) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 1oC
Jutropogoda
2 / -2oC
Pojutrzepogoda
2 / -3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koronawirus. Obowiązujące obostrzenia przedłużone ... (1)Koło. Straż Miejska zmienia siedzibę.Do dyspozycji ... (0)

Angielski dla dzieci - przegląd najciekawszych metod

Materiał promocyjny

Dodano: 20.01.2021 15:16

Każdy rodzice chce, aby jego dziecko dobrze przyswoiło język obcy. Nic w tym dziwnego, znajomość języków obcych okazuje się przydatna zarówno w szkole, na rynku pracy, jak również w trakcie międzynarodowych podróży. Wydaje się, że nadal najważniejszym językiem jest angielski i to jego dzieci uczą się w pierwszej kolejności jako języka obcego. Trudno dziś wyobrazić sobie udaną karierę zawodową bez choćby podstawowej znajomości angielskiego. Dziś, omawiamy zatem 4 ciekawe metody dla dzieci na naukę angielskiego.

  1. Fiszki do nauki języka
  2. Metody nauki Edu Bears
  3. Metoda audiolingwalna ALM
  4. Helen Doron Early English HDEE

Język angielski dla dzieci to podstawa w dzisiejszych czasach. Przeczytaj o 4 popularnych metodach i wybierz dla swojego dziecka tą, która najlepiej pasuje do jego predyspozycji.
 

Fiszki do nauki języka

Fiszki do nauki języków to dość popularna metoda. W przypadku dzieci najczęściej polega na tym, że na tabliczkach/karteczkach z obrazkami, znajduje się też wybrane angielskie słówko. Wygląda to zatem na połączenie przyjemnego z pożytecznym. Z biegiem czasu i znajomością kolejnych partii słówek, można dobierać kolejne zestawy fiszek, np. tematyczne: owoce i warzywa, środki transportu czy nazwy przedmiotów domowych.
 

Metody nauki Edu Bears

Bardzo ciekawe metody nauki języka angielskiego dla dzieci wprowadziła na rynek firma Edu Bears. Nauka odbywa się tu w formie zabawy, a szczególny nacisk kładzie się na naukę słówek. Zajęcia mają bajkową oprawę, jest w nich dużo humoru, a dzieci przechodzą płynnie na kolejne etapy nauki, zwiększając swój zasób słownictwa. Metody Teddie Eddie zawierają również poradnik dla rodziców oraz system ewaluacji postępów dziecka, z którym rodzice mogą się zapoznać. 
 

Metoda audiolingwalna ALM

Metoda audiolingwalna nawiązuje zarówno do lingwistyki, jak również psychologii. Zadaniem jest tutaj nauka możliwie jak największej ilości zwrotów w jęz. angielskim. Główny nacisk kładzie się na słuchanie i naśladowanie wypowiedzi, np. nauczyciela lub piosenek czy bajek. Dzięki temu, ze dzieci wielokrotnie powtarzają daną frazę, eliminują błędy i utrwalają prawidłową wymowę.
 

Helen Doron Early English HDEE

Metoda Helen Doron to wieloetapowa nauka jęz. angielskiego dla dzieci. Cały kurs obejmuje 9 lat. Co ważne, w trakcie kursu nie używa się jęz. ojczystego dziecka. Przez pierwsze 6 lat dzieci tylko bawią się, słuchają lub mówią po angielsku, natomiast w kolejnych 3 latach uczą się czytania i pisania. Dużą rolę odgrywa tutaj nauczyciel, gdyż wiele ćwiczeń i zabaw polega na naśladowaniu lektora.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:edukacja,   dzieci,   nauka,   język angielskiDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.