Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościCzy niedobór magnezu może wiązać się z nadpotliwością?

Czy niedobór magnezu może wiązać się z nadpotliwością?

Materiał promocyjny

Dodano:
Czy niedobór magnezu może wiązać się z nadpotliwością?

Magnez jest jednym z najważniejszych dla nas minerałów. Ma niebagatelne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Niestety, duża część społeczeństwa ma go za mało i, w związku z tym, obserwuje u siebie nieprzyjemne skutki uboczne – zmęczenie, bóle mięśniowe, a nawet nadpotliwość. Jeśli zauważyliśmy któryś z tych objawów, warto zacząć suplementację.

Dlaczego potrzebujemy magnezu?

Magnez jest kluczowym elementem dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, trawiennego, krwionośnego, serca, mózgu, szarych komórek czy mięśni. Objawy niedoboru magnezu często wiążą się z rozdrażnieniem czy podatnością na stres. To prawdziwe błędne koło. Im mniej magnezu, tym gorzej znosimy stres. A im więcej stresu mamy, tym szybciej znika magnez z naszego organizmu. Najłatwiej powiedzieć, że należy zmienić tryb życia, jednak nie zawsze jest to możliwe. Wówczas należy wdrożyć suplementację sprawdzonymi środkami. Możemy też zacząć spożywać więcej produktów, które zawierają magnez – orzechy, czekolada, pieczywo pełnoziarniste czy banany.

Objawy niedoboru magnezu mogą być różne. Do najczęstszych należy drganie mięśni – m.in. słynna „skacząca” powieka. Ale to nie wszystko, ponieważ za mało magnezu w organizmie może doprowadzić do zaburzeń rytmu serca, kołatania, wypadania włosów, nerwowości, bezsenności, a także do nadpotliwości.

Największym problemem niedoboru magnezu jest fakt, że objawy mogą zostać skojarzone z innymi dolegliwościami czy nawet chorobami. Dlatego, jeśli zauważymy któryś z objawów, warto najpierw przebadać się pod kątem ilości magnezu w organizmie. Można to zrobić w każdym punkcie poboru krwi.

Magnez a nadpotliwość

Okazuje się, że brak magnezu prowadzi również do nadpotliwości. Z drugiej strony, nadmierne pocenie się jeszcze bardziej wypłukuje ten pierwiastek z organizmu. To swoiste błędne koło. W takim przypadku również warto wdrożyć suplementację naturalną lub farmakologiczną. Objawy w końcu ustaną.

Może to być jednak długi proces, a nadpotliwość jest przecież nieprzyjemną dolegliwością, która przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. W trakcie kuracji warto zatem sięgnąć po środek zaradczy. Dobrym rozwiązaniem będzie antyperspirant Etiaxil, którego skład na bazie chlorku glinu zamyka kanaliki gruczołów potowych. Po jednym użyciu efekt utrzymuje się nawet do pięciu dni.

Produkty Etiaxil możesz dopasować do własnych preferencji oraz rodzaju skóry. Są trzy linie – Comfort, Original oraz Strong. Pamiętaj, aby nakładać go na czystą i suchą skórę w niewielkiej ilości. Właściwie stosowany produkt pomoże ci zwalczyć problem nadmiernego pocenia.

Czytaj więcej na temat:zdrowie, kosmetyki
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole