Dzisiaj jest czwartek 29 lipca 2021, imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15033) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 16oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
24 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
ZE PAK otrzyma dofinansowanie na budowę instalacji ... (0)Koniec wakacji, zaczynamy granie. W weekend rusza ... (0)

Mój Prąd 2021 – kiedy będą dopłaty do fotowoltaiki?

Materiał promocyjny

Dodano: 8.03.2021 12:06

Rządowy program dopłat do fotowoltaiki zachęcił Polaków do inwestowania w fotowoltaikę. Dopłata w wysokości 5 000 zł dała bardzo konkretne efekty. Na koniec 2020 roku w Polsce było już 457 433 domowych instalacji fotowoltaicznych. To znaczy, że już prawie pół miliona polskich rodzin ma własny, darmowy prąd. Jak będzie wyglądał program Mój Prąd w 2021 zdradził prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Wodnej prof. dr hab. inż. Maciej Chorowski.

Kiedy będzie nabór do programu Mój Prąd 2021?

Zgodnie z deklaracją prezesa NFOŚiGW prof. dr hab. inż. Macieja Chorowskiego nowy nabór powinien zacząć się w połowie 2021 roku. W tej chwili trwają ostatnie prace związane z rozliczeniem poprzedniego naboru, oraz równolegle tworzony jest regulamin kolejnej edycji programu. W wywiadzie którego udzielił prezes NFOŚiGW Maciej Chorowski portalowi Liderzy Innowacyjności padła deklaracja, że nowa edycja programu będzie wspierać nie tylko fotowoltaikę.

Na co będzie dopłata w programie Mój Prąd 2021?

Dopłaty z programu będą obejmować rozwiązania które pozwolą na wydajne wykorzystywanie i magazynowanie wytworzonej przez panele fotowoltaiczne energii.

Dopłatami będą więc objęte też:

  • Pompy ciepła i piece elektryczne, które pozwolą efektywnie ogrzać dom z darmowego prądu.
  • Ładowarki do samochodów elektrycznych, które w połączeniu z fotowoltaiką pozwolą za darmo ładować samochody elektryczne i hybrydy plug in.
  • Magazyny energii, czyli zestawy akumulatorów które pozwolą magazynować energię i mogą pełnić rolę zasilania awaryjnego
  • Magazyny ciepła, na przykład bufory ciepła wykorzystywane w instalacjach centralnego ogrzewania.

Taki sposób wsparcia ma zachęcić Polaków nie tylko do fotowoltaiki ale i szerszego spojrzenia na wykorzystanie darmowego prądu. Pompa ciepła zasilana fotowoltaiką to darmowe ogrzewanie. Ładowarka do samochodu elektrycznego pozwala za darmo i ekologicznie poruszać się po mieście.

Dopłata Mój Prąd pozwoli więc zaoszczędzić pieniądze na zakupie, lepsze wykorzystanie prądu obniży się jeszcze bardziej rachunki a jakość powietrza bardzo się poprawi.

Więcej o szczegółach i możliwość łączenia dopłaty z innymi ulgami można przeczytać na stronie firmy Sunvival.pl, która pomaga w pozyskaniu dotacji Mój Prąd 2021.

Jakie zmiany od 2021 będą w programie Mój Prąd?

Istnieje duża szansa, że od tego roku program Mój Prąd będzie również obejmować wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe. Obecnie dopłaty skierowane są głównie do właścicieli domów jednorodzinnych. Korzystne zmiany w prawie i perspektywa dopłat do fotowoltaiki dla wspólnot mieszkaniowych pozwolą wykorzystać ogromne połacie, w tej chwili niewykorzystanych dachów bloków.

Budżet na Mój Prąd 2021

Dwie poprzednie edycje programu pozwoliły wypłacić w dotacjach ponad miliard złotych na fotowoltaikę. W 2020 dopłata cieszyła się taką popularnością, że pod koniec roku konieczne było dołożenie do budżetu 100 milionów złotych. Tegoroczny budżet w dużym stopniu ma być oparty o finansowanie ze środków unijnych. Jednym z filarów programu Mój Prąd ma być Europejski Fundusz Odbudowy.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ekologia,   energetyka,   fotowoltaikaDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.