Dzisiaj jest niedziela 11 kwietnia 2021, imieniny: Filipa, Leona, Jaromira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17484) SPORT FORUM FIRMY (5590) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 11oC
Jutropogoda
9 / 3oC
Pojutrzepogoda
8 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielona edukacja na terenie Parku im. Fryderyka Ch ... (7)Jaroszewice Rychwalskie. Kierowca ciężarówki wypad ... (1)

Przygotowanie punktów szczepień masowych w Wielkopolsce

Dodano: 7.04.2021 09:50

Jednostki samorządu terytorialnego zgłosiły 105 propozycji punktów szczepień masowych do wojewody wielkopolskiego.

Większość z nich przeszła już pomyślnie weryfikację przez służby wojewody. Wśród nich znalazły się szpitale powiatowe, domu kultury, hale sportowe oraz stadiony miejskie. Do Wielkopolskiego Urzędu Wielkopolskiego wpłynęło 105 propozycji punktów szczepień masowych, z czego większość przeszła już pozytywnie weryfikację przez służby wojewody wielkopolskiego. Proponowanym miejscami szczepień masowych są m.in. Stadion Miejski w Poznaniu, Dom Kultury w Stęszewie, Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji, Arena Ostrów, Centrum Tradycji i Kultury w Komornikach, I Liceum Ogólnokształcące w Wągrowcu. Do 11 kwietnia br. powstanie lista punktów szczepień masowych spełniających wymogi podstawowe.

- Współpraca rządu z samorządami w kwestii organizacji punktów szczepień masowych ma na celu przyspieszyć realizację Narodowego Programu Szczepień, który jest teraz jedyną szansą na powrót do normalności - mówi wojewoda wielkopolski Michał Zieliński. 

Wykaz propozycji punktów szczepień masowych zgłoszonych przez jednostki samorządu terytorialnego został przekazany do Narodowego Funduszu Zdrowia Oddział w Poznaniu, Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego z oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu z prośbą o zaopiniowanie zgłoszonych propozycji pod względem sanitarno-epidemiologicznym oraz bezpieczeństwa i porządku publicznego.

 
  • Przygotowanie punktów szczepień masowych w Wielkopolsce

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:koronawirus Wielkopolska,   punkty szczepień,   wojewoda,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

avatar A Konin??? Biała plama na mapie Wielkopolski???
Dodano: 7.04.2021 11:01    Przez: FGK
A co myślałeś że metropolia? biała plama od lat, w każdej dziedzinie rozwoju urbanistyki i gospodarki. Przejedziesz się do Ostrowa zaszczepisz i przy okazji zobaczysz jak Kalisz się rozwija. Daleko nie masz. Jak coś jest google maps :)
Dodano: 7.04.2021 12:27    Przez: Józef Megafon

KOMENTARZE

avatar A Konin??? Biała plama na mapie Wielkopolski???
Dodano: 07.04.2021 11:01    Przez: FGK
A co myślałeś że metropolia? biała plama od lat, w każdej dziedzinie rozwoju urbanistyki i gospodarki. Przejedziesz się do Ostrowa zaszczepisz i przy okazji zobaczysz jak Kalisz się rozwija. Daleko nie masz. Jak coś jest google maps :)
Dodano: 07.04.2021 12:27    Przez: Józef Megafon
Przygotowanie punktów szczepień "masowych", a może "przymusowych" ? Wszystko zmierza w Polsce ku temu, że będą nas szczepić przymusowo. Propaganda polityczno-medialna jest porażająca, w mediach już nie ma nic innego tylko covid-19 i szczepionki, brzydzi se tego słuchać i oglądać.
Dodano: 07.04.2021 11:36    Przez: Widz TVP INFO
Zanim się zaszczepisz spisz testament, kup sobie trumnę i zapewnij godny pochówek, bądż przygotowany na najgorsze. My którzy się nie szczepimy nie musimy się martwić o takie rzeczy, gdyż szczepionki nam nie zagrażają.
Dodano: 07.04.2021 13:00    Przez: Przezorny
Tak wy, którzy się nie szczepicie już testament spisaliście, kupiliście trumny i macie zapewniony godny pochówek. Aleś wymyślił, takiej mądrości nie wymyślił nawet Salomon. No to RIP.
Dodano: 07.04.2021 16:21    Przez: ministrant

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.