Dzisiaj jest poniedziałek 2 sierpnia 2021, imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15461) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 14oC
Jutropogoda
21 / 17oC
Pojutrzepogoda
21 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Próbowali powstrzymać Olimpię. Udało się tylko prz ... (0)Pamiątki z Powstania Warszawskiego w licheńskim mu ... (3)

Wielkopolska Izba Rolnicza włącza się w sprzątanie brzegów Warty

Dodano: 15.04.2021 15:05
Źródło: LM.pl

Trzy gminy powiatu konińskiego włączają się w akcję sprzątania brzegów Warty, którą organizuje Fundacja Ratuj Ryby.

To już siódma edycja imprezy. Wielkopolska Izba Rolnicza w Koninie zaprosiła do udziału w niej gminy nadwarciańskie powiatu konińskiego oraz miasto Konin.

- Jako samorząd rolniczy uważamy, że dbałość o środowisko, w którym żyjemy, jest bardzo ważną sprawą. Od wielu lat zabiegamy też, o dobre funkcjonowanie rzeki Warty. Dowodem tej troski jest m.in.: organizacja przez Wielkopolską Izbę Rolniczą, konferencji dotyczących nieprawidłowości w funkcjonowaniu Zbiornika Jeziorsko. Dzięki naszym staraniom doszło do obniżenia letniego poziomu piętrzenia na Jeziorsku, a tym samym zwiększenia rezerwy powodziowej w okresie lata, o 20 mln. m3 wody. W ten sposób WIR przyczyniła się, do zmniejszenia zagrożenia powodziami w Dolinie Warty – informuje Wielkopolska Izba Rolnicza w Koninie.

Na apel pozytywnie odpowiedziały gminy: Golina, Stare Miasto i Kramsk. Wszystkie one zaoferowały rękawice, worki na odbiór i utylizację śmieci. Wiadomo już, że w gminie Golina sprzątanie brzegów Warty odbędzie się 24 kwietnia od godz. 10.00. Pięć grup przejdzie odcinek od granicy z Koninem do Sługocina (miejsca zbiórki: Kraśnica, przeprawa promowa w Sławsku, przejazd pod A2 w Sługocinku). Stare Miasto sprzątanie brzegów Warty planuje na 22 kwietnia, czyli w Światowym Dniu Ziemi. Akcja rozpocznie się przed remizą OSP w Ruminie o godz. 11.00. Jak informuje koniński WIR, nie wiadomo póki co jak będzie wyglądała akcja w Kramsku. Tam dopinane są jeszcze szczegóły organizacyjne.

  • Wielkopolska Izba Rolnicza włącza się w sprzątanie brzegów Warty

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Tak jeden brudzi a drugi po nim sprząta, tych brudasów rzek, lasów i przydrożnych rowów powinno się wyłapywać i surowo karać, wszędzie leżą śmieci wyrzucane przez ludzi jak papiery, butelki, puszki po napojach a nawet większe gabarytowo rzeczy jak opony. Dlaczego są ludzie, którzy zaśmiecając środowisko niszczą ziemię, niszczą naturę, w której żyją i z której korzystają ?
Dodano: 15.04.2021 16:01    Przez: Dbajmy o naszą ziemię

KOMENTARZE

Tak jeden brudzi a drugi po nim sprząta, tych brudasów rzek, lasów i przydrożnych rowów powinno się wyłapywać i surowo karać, wszędzie leżą śmieci wyrzucane przez ludzi jak papiery, butelki, puszki po napojach a nawet większe gabarytowo rzeczy jak opony. Dlaczego są ludzie, którzy zaśmiecając środowisko niszczą ziemię, niszczą naturę, w której żyją i z której korzystają ?
Dodano: 15.04.2021 16:01    Przez: Dbajmy o naszą ziemię
Dbajmy o nasze rzeki i inne akweny wodne, nie bądżmy Trzaskowskimi.
Dodano: 15.04.2021 17:34    Przez: Czajka
Jeszcze żeby z kłusolami zrobili potządek
Dodano: 16.04.2021 07:40    Przez: Wędkarz
Myślałeś kiedyś o tym aby iść do szkoły i nauczyć się chociaż języka polskiego ?
Dodano: 16.04.2021 13:34    Przez: Nauczycielka

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.