Dzisiaj jest piątek 30 lipca 2021, imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15012) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 17oC
Jutropogoda
24 / 17oC
Pojutrzepogoda
20 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielonym do góry. Zobacz najnowszy odcinek (0)ZE PAK otrzyma dofinansowanie na budowę instalacji ... (0)

Koło. Ruszyła przebudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków

Dodano: 17.04.2021 11:58

Ruszyła przebudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków dla aglomeracji Koło. 

Burmistrz Krzysztof Witkowski i prezes Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Robert Gajda oraz przedstawiciele wykonawcy, wbili łopaty w plac budowy na terenie spółki. Tym gestem symbolicznie rozpoczynając jedną z najważniejszych kolskich inwestycji - przebudowę i modernizację oczyszczalni ścieków dla aglomeracji Koło. Ta konieczna inwestycja prowadzona jest przez Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Kole.

Zadanie szacowane jest na kwotę 56.721.726 zł brutto. Przedsięwzięcie realizowane jest z dotacji celowej  w kwocie 29.135.726,00 zł oraz pożyczki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie 13.423.375,00 zł. Brakujące środki wyasygnowała spółka.

Przypomnijmy, że na początku 2019 r. spółka uzyskała akceptację zmian przedmiotu zamówienia od NFOŚiGW w Warszawie, które obejmują wybudowanie dwuciągowego zespołu nowych reaktorów biologicznych, osadników wtórnych oraz koniecznych zbiorników towarzyszących (zagęszczacza osadów wstępnych i zbiornika magazynowego osadów nadmiernych) wraz ze stacją odwadniania, infrastruktury i chemicznej stabilizacji osadów oraz przetworzenie odpadów w ekologiczny produkt przeznaczony dla rolnictwa. Procedura przetargowa została przeprowadzona w systemie zamówień publicznych "Zaprojektuj i wybuduj".

Poza budową kolskiej geotermii, jest to najdroższa inwestycja w mieście. Etap projektowy został zakończony, a uzyskane pozwolenie na budowę umożliwia wykonawcy przystąpienie do prac. Finał przebudowy i modernizacji planowany jest na koniec 2022 roku.

Źrodło: Miasto Koło

 

  • Koło. Ruszyła przebudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków
  • Koło. Ruszyła przebudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Koło,   oczyszczalnia ścieków,   przebudowa,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Dlaczego nosimy maseczki na powietrzu, bo wszyscy w maseczkach, ładnie was wytresował rząd PiS-u, psy nie noszą maseczek a ludzie tak, tak wygląda tresura ?
Dodano: 17.04.2021 12:16    Przez: Treser psów
Oddychanie przez maseczkę uszkadza nasze płuca i prowadzi do kaszlu a nawet do astmy.
Dodano: 18.04.2021 17:00    Przez: Pulmonolog

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.