Dzisiaj jest wtorek 11 maja 2021, imieniny: Igi, Miry, Lwa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17239) SPORT FORUM FIRMY (5596) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 15oC
Jutropogoda
21 / 11oC
Pojutrzepogoda
16 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Finderowa piątka w Wąsoszach. Biegali dla Osady Ja ... (1)Konińska biblioteka z wyremontowaną czytelnią i sa ... (3)

W Wielkopolsce wkrótce powstanie kolejny punkt poboru osocza

Dodano: 18.04.2021 09:45

W najbliższych tygodniach powstanie kolejny w Wielkopolsce punkt poboru osocza od ozdrowieńców dla chorych na COVID-19. Tym razem w Pile.

To kolejny już taki punkt w Wielkopolsce, który pomoże w leczeniu zarażonych koronawirusem, którzy posiadają zagrażające życiu objawy. Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński o planach uruchomienia punktu rozmawiał z dyrektorem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu, Krzysztofem Olbromskim. Obecnie na terenie Wielkopolski takie punkty pobrań znajdują się m.in. w Lesznie oraz Poznaniu. 

- Osocze jest niezwykle ważne z punktu widzenia leczenia zakażonych koronawirusem, którzy zmagają się z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami. Dlatego zachęcam do oddawania osocza, jeśli tylko spełniają Państwo wymagane warunki - apeluje wojewoda wielkopolski.  

Przeciwciała zawarte w osoczu ozdrowieńca, które są specyficzne dla wirusa SARS-CoV-2, reagują na koronawirusa, neutralizując go w organizmie osoby z aktywnym zakażeniem.

Osocze może zostać pobrane od osób, które:

  • spełniają podstawowe kryteria kwalifikacji dla dawców krwi określone w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 11 września 2017r. w sprawie warunków pobierania krwi od kandydatów na dawców krwi i dawców krwi (Dz. U.2017 poz. 1741),
  • przechorowały COVID-19, bądź przeszły bezobjawowe zakażenie wirusem SARS-CoV-2 (potwierdzone testami, bądź wpisem w aplikacji pacjent/gabinet.gov.pl), zostały uznane za wyleczone i czują się zdrowe,
  • minęło 14 dni od zakończenia izolacji lub od daty uzyskania dodatniego wyniku badania przeciwciał anty-SARS-CoV-2, w przypadku występowania pstrych objawów muszą minąć 4 tygodnie od ich ustąpienia,
  • są w wieku 18-65 lat,
  • w przypadku przeprowadzonej w przeszłości transfuzji oraz kobiet po przebytej ciąży w wywiadzie wymagane będą dodatkowe badania, które wykonane zostaną przez Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Korona wirus ustępuje, coraz mniej ludzi się zakaża i choruje, coraz mniej też ludzi umiera, czy to jest dobrze czy żle, co na to możni tego świata, którzy chcą zmniejszyć populację ludzką, bo przecież żyje nas ludzi na ziemi za dużo ?
Dodano: 18.04.2021 16:18    Przez: 7,6 miliarda
Jest faktem, że liczebność nas Polaków zmniejsza się z roku na rok, młodzież powyjeżdzała a korona wirus i tzw. choroby "współistniejące" trzebią nas dokładnie, z tego co kiedyś czytałem wiem, że Polska docelowo ma liczyć tylko 15-cie milionów mieszkańców czy korona-wirus i nieleczone choroby przewlekłe spowodują tak radykalny spadek liczby ludności w Polsce ?
Dodano: 18.04.2021 16:30    Przez: 37 milionów
Jak nas Polaków nie wyniszczy korona wirus to może szczepionki ? Polska jest na celowniku i pewnej nacji narodowościowej przeszkadzamy, a więc populację Polski trzeba radykalnie zmniejszyć. Kto rządzi światem, kto rządzi Polską ?
Dodano: 18.04.2021 16:37    Przez: Tak uważam
Szczepcie się mną proszę a obrócicie się w proch wcześniej niż przewidujecie. Ja zaistniałam pierwsza a covid nie istnieje. Moje wszelkie odmiany mają doprowadzić do depopulacji i otępienia umysłowego ludzkości. Doprwadzę was do wieczności o której tak marzycie od dawna. Szczepionki górą a ludzie w grobach oto nasze prawdziwe oblicze.
Dodano: 18.04.2021 19:51    Przez: Szczepionka

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.