Dzisiaj jest piątek 25 czerwca 2021, imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16025) SPORT FORUM FIRMY (5613) PRACA (82) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 15oC
Jutropogoda
23 / 16oC
Pojutrzepogoda
23 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Piłkarska kolejka: Sokół kończy sezon. Miejsca już ... (0)Amerykańscy żołnierze zwiedzili licheńskie muzeum ... (4)

Golinianie dzieciom. Czwarta książka z bajkami dla najmłodszych

Dodano: 16.05.2021 13:45
Źródło: LM.pl

„Golinianie dzieciom“ - to już czwarta edycja książki z bajkami dla najmłodszych. - Każdego roku zainteresowanie rośnie. Teraz mamy aż 100 bajek – mówi Żanetta Matlewska, dyrektor Biblioteki Publicznej w Golinie.

Kiedy pojawił się pomysł stworzenia książki dla dzieci napisanej przez lokalnych autorów, nikt nie przewidywał, że to będzie sukces.

- Chodziło o pobudzenie mieszkańców do działania oraz o promocję słowa, promocję czytelnictwa. Biblioteka to nie tylko książka, ale też centrum edukacji, informacji i aktywności społecznej – mówi Żanetta Matlewska.

Zainteresowanie przerosło oczekiwania organizatorów. Po pierwszej edycji już było wiadomo, że kolejna książka będzie miała dwie części: Dzieci dzieciom i Golinianie dzieciom. Ilustracje do każdej opowieści przygotowują najmłodsi, a wydanie książki jest możliwe dzięki lokalnym przedsiębiorcom i przyjaciołom biblioteki. Każdego roku autorzy bajek byli nagradzani podczas Dni Goliny. W ubiegłym roku nie było to możliwe.

- To jest zawsze taki ukłon, uhonorowanie naszych lokalnych twórców. Oni nie piszą tych bajek na kolanie. To nie są przypadkowe treści, tylko mądre i przemyślane opowieści z morałem. Dlatego ogromny smutek, że nie mogliśmy zorganizować w ubiegłym roku Dni Goliny. Ale książka wyszła i mam nadzieję, że uhonorujemy wszystkich podczas Narodowego Czytania, które odbędzie się we wrześniu – mówi Żanetta Matlewski.

O rozwoju projektu tworzenia bajek dla dzieci, świadczyć może fakt, że pierwsza książka miała 40 stron, a ostatnia ma ich 105!

- Myślę już o piątej edycji i chciałabym, żeby była ona szczególna. Autorzy będą musieli stworzyć bajki w oparciu o legendy oraz historię Goliny i naszej gminy – mówi Żanetta Matlewska.

Książki „Golinianie dzieciom“ można wypożyczyć w miejscowej książnicy oraz w filiach biblioteki w Kawnicach i Przyjmie. Są też nagrodą w wielu gminnych konkursach i są rozdawane osobom odwiedzającym Golinę. Na miłośników bajek czeka obecnie 800 sztuk książek, które są niewiątpliwie wizytówką gminy.

 

Na zdjęciu nr 3 - Pani Zofia, golińska seniorka i autorka jednej z bajek w czwartej książce z serii „Golinianie dzieciom“

  • Golinianie dzieciom. Czwarta książka z bajkami dla najmłodszych
  • Golinianie dzieciom. Czwarta książka z bajkami dla najmłodszych
  • Golinianie dzieciom. Czwarta książka z bajkami dla najmłodszych

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Dzieci jeszcze czytają książki, czy oczy mają skierowane w smartfony tylko i wyłącznie ?
Dodano: 16.05.2021 16:12    Przez: Bajki dla dziec

KOMENTARZE

Dzieci jeszcze czytają książki, czy oczy mają skierowane w smartfony tylko i wyłącznie ?
Dodano: 16.05.2021 16:12    Przez: Bajki dla dziec
To nie dzieci czytają w tych czasach bajki. Ja widzę tam czytającą starszą miłą Panią.
Dodano: 16.05.2021 22:11    Przez: Matilan
Przesympatyczna Żanetta Matlewska wiele robi dobrego dla mieszkańców w Golinie, szczególnie w kierunku kultury. Szkoda tylko, że należy do PO - Partii prowadzonej w nicość, partii przeznaczonej na zatracenie i zapomnienie... poza tym jest ok.
Dodano: 16.05.2021 22:18    Przez: Matilan

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.