Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPodaj dalej. Mali odkrywcy bardzo czekają na tegoroczne wakacje

Podaj dalej. Mali odkrywcy bardzo czekają na tegoroczne wakacje

Dodano:
Podaj dalej. Mali odkrywcy bardzo czekają na tegoroczne wakacje

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka Podaj Dalej od 7 lat organizuje kolonie Małych Odkrywców dla dzieci z niepełnosprawnością.

W tym roku dzieci szczególnie mocno i bardziej niż kiedykolwiek wcześniej potrzebują wyjazdu na kolonie! Po kilkunastu miesiącach spędzonych w domu źle się dzieje z ciałem - brak rehabilitacji i treningów bardzo osłabił już i tak słabe mięśnie. Pojawiły się też problemy wynikające z samotności, braku kontaktu z rówieśnikami, niemożności realizowania zainteresowań.

- Co roku po koloniach do Fundacji Podaj Dalej przychodzą listy, które utwierdzają nas w przekonaniu, że te obozy są bardzo potrzebne. Dzieci podczas gier i zabaw uczą się samodzielności, rozwijają skrzydła i poczucie własnej wartości, a rodzice zaczynają wierzyć, że ich dziecko, nawet jeśli porusza się na wózku, poradzi sobie w życiu – mówi Zuzanna Janaszek – Maciaszek, prezes Fundacji Podaj Dalej.

- Nie do końca wierzyliśmy w gotowość córki do takiego wyjazdu. Lata spędzone w domu pod opieką bliskich sprawiły, że nasza nadzieja na jakąkolwiek jej samodzielność systematycznie spadała. Przypadek sprawił, że trafiliśmy na Waszą Fundację i postanowiliśmy postawić wszystko na jedną kartę. To była doskonała decyzja! Paulinka wróciła z kolonii ogromnie zadowolona i dumna z siebie – ze wszystkich swoich osiągnięć i zdobytych nagród, z odwagi do udziału w zajęciach i konkursach, a także z tego, że poradziła sobie z lękiem wynikającym z rozstania. Marzy, aby powtórzyć wyjazd w kolejnym roku – to fragment listu mamy 13-letniej Paulinki, ubiegłorocznej Małej Odkrywczyni.

W tym roku Fundacja zorganizuje kolonie w dwóch terminach. Odbędą się w Koninie i w Mikorzynie:

8 - 13 sierpnia artystyczne kolonie dla 15 dzieci z niepełnosprawnością intelektualną 

15 - 21 sierpnia kolonie sportowe dla 45 dzieci z niepełnosprawnością ruchową.

Fundacja stawia na sport bo to świetna forma rehabilitacji. Będzie koszykówka na wózkach, żaglówki i sporty zespołowe. Trwa zbiórka na organizację tegorocznych kolonii dla Małych Odkrywców. Pomóc może każdy wchodząc na stronę https://zrzutka.pl/maliodkrywcy 

Czytaj więcej na temat:Fundacja Podaj Dalej, Mali Odkrywcy,
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole