Dzisiaj jest piątek 30 lipca 2021, imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (14918) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 17oC
Jutropogoda
24 / 17oC
Pojutrzepogoda
20 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielonym do góry. Zobacz najnowszy odcinek (0)ZE PAK otrzyma dofinansowanie na budowę instalacji ... (0)

Jeziorko Turkusowe jest toksyczne! Kąpiel w nim to głupota

Dodano: 19.07.2021 13:30
Źródło: LM.pl

Woda w Jeziorku Turkusowym jest toksyczna i może powodować oparzenia skóry. Nie brakuje jednak śmiałków, którzy za nic mają ostrzeżenia i próbują do niej wchodzić. Jeden z nich ostatnio wykąpał się w „konińskiej lagunie”, a inny opublikował to w popularnej aplikacji. - Takich sytuacji mamy wiele, niestety – mówi Maciej Łęczycki, rzecznik Zespołu Elektrowni Pątnów – Adamów – Konin.

Jezioro Turkusowe, obok Osadnika Gajówka (koło Turku) to zbiornik osadowy pobliskich elektrowni. Wykorzystywane jest jako składowisko popiołów i żużli, stąd jak podkreśla Maciej Łęczycki, wyjątkowy kolor. Woda w zbiorniku jest silnie zasadowa (około 12 pH) i zanurzenie w nim ręki, czy stopy jest niebezpieczne.

- Może wystąpić czynnik alergiczny, zaczerwienia, ale też poparzenia skóry – mówi Maciej Łęczycki. - Biały piasek to popiół z elektrowni. Samo spacerowanie wokół brzegu jest ryzykowne. To jest jak bagno, podłoże jest grząskie. Człowiek się w nim zapada i jest ogromne ryzyko utonięcia – dodaje.

Rzecznik ZE PAK podkreśla, że przy brzegach lazurowej laguny można znaleźć mnóstwo butów, które ugrzęzły w popiele. Jest tam też nawet quad, którym ktoś wjechał i nie mógł już wyjechać. Pamiętać należy, że Jezioro Turkusowe to teren prywatny elektrowni, a nie atrakcja turystyczna!

- Teren jest zamknięty, ogrodzony z licznymi tabliczkami zakazu wstępu i ostrzeżeniami. Zbiornik jest monitorowany – mówi Maciej Łęczycki.

Złamanie zakazu grozi konsekwencjami prawnymi. Sebastian Wiśniewski, rzecznik konińskiej policji informuje, że wtargnięcie na ogrodzony teren prywatny kwalifikowane jest jako naruszenie miru domowego, za co zgodnie z art. 193 KK grozi do roku pozbawienia wolności.

źródło: TikTok

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Przecież ten gościu może teraz leżeć w szpitalu i walczyć o życie wątpię aby jego nerki to wytrzymały. Ogólnie teren powinien być ogrodzony no ale są tabliczki jak mówią głupich nie sieją czy jakoś tak
Dodano: 19.07.2021 14:54    Przez: aaa aaa

KOMENTARZE

To pływak wyklęty.... Odważny i śmiały człowiek. Cześć i chwała bohaterom
Dodano: 19.07.2021 13:59    Przez: Jeziora dla wszystkich
Przecież ten gościu może teraz leżeć w szpitalu i walczyć o życie wątpię aby jego nerki to wytrzymały. Ogólnie teren powinien być ogrodzony no ale są tabliczki jak mówią głupich nie sieją czy jakoś tak
Dodano: 19.07.2021 14:54    Przez: aaa aaa
Jedni igrają sobie ze zdrowiem i życiem, zaś inni za wszelką cenę chcą żyć na ziemi wiecznie jak Świadkowie Jehowy.
Dodano: 19.07.2021 16:56    Przez: Strażnica

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.