Skocz do zawartości
LM.plWiadomościAbonament z telefonem gwarantuje stałe opłaty za używanie sprzętu

Abonament z telefonem gwarantuje stałe opłaty za używanie sprzętu

Materiał Partnera

Dodano:
Abonament z telefonem gwarantuje stałe opłaty za używanie sprzętu

Decydując się na współpracę z operatorem telefonii komórkowej, możemy zdecydować się na abonament z telefonem lub wybrać umowę abonamentową bez sprzętu. W obu przypadkach musimy zdecydować się na długoterminową umowę.

Bez wątpienia możliwość kupna nowoczesnego smartfona w pakiecie z abonamentem pozwoli obniżyć jego cenę. To wabik na klientów sieci komórkowych, skrzętnie wykorzystywany przez operatorów.

Abonament i telefon nawet za złotówkę

Jeden złoty. Tyle może wynosić promocyjna cena za dobrej jakości smartfon, jeśli zdecydujemy się na usługę łączoną. To bardzo kusząca opcja, podobnie jak koszt nawet kilkuset złotych za najwyższej jakości sprzęt oferowany promocji. Wciąż to sporo poniżej regularnej ceny. Warto więc wziąć pod uwagę opcję, by postawić na abonament z telefonem. Kwota za urządzenie to tylko jeden z bonusów, który można wytargować u operatora. Wielu z nich do nowo podpisywanych umów dodaje zróżnicowaną liczbę gigabajtów, niezbędnych do surfowania w Internecie. Wszystko zależy oczywiście od kwoty, jaką zdecydujemy się co miesiąc przeznaczać na opłaty usług teleinformatycznych. Sporo ciekawych możliwości w postaci licznych bonusów dają na przykład oferty sieci Red Bull MOBILE. Po więcej szczegółów warto zajrzeć na stronę internetową tego wirtualnego operatora. Szczególnie jeśli akurat wkrótce kończy się nam poprzednia umowa. Zanim zdecydujemy się na podpisanie nowej, warto szczegółowo przeanalizować i porównać dostępne opcje i wybrać najlepszą ofertę. Dzięki temu, że branża teleinformatyczna rozwija się bardzo szybko, wraz z rozwojem technologii zwiększa się jej dostępność, a ceny maleją. Wszystko oczywiście na korzyść klientów. To dlatego jeszcze dekadę temu płaciliśmy za abonament znacznie wyższą część swoich dochodów niż obecnie. Słono płaciło się za SMS-y, a pakiety internetowe były mniej niż skromne. Dziś oferty w postaci planów taryfowych oraz cenniki skalkulowane są pod klientów z różną zasobnością portfela. Już w trakcie negocjacji umowy z operatorem powinna nam towarzyszyć świadomość, że planujemy wydatki na kilka lat do przodu. To dlatego, że umowy obowiązują zwyczajowo dwa, a nawet trzy lata. Plusem jest więc, że w tym czasie kwota widniejąca na porozumieniu pozostanie niezmienna. De facto oznacza to, że już za kilkadziesiąt złotych miesięcznie stajemy się właścicielem nowoczesnego smartfona, wyposażonego w doskonałej jakości aparat i szybki procesor. W pakiecie powinien pojawić się również jak największy limit Internetu (można poprosić również o ofertę bez limitu), niedrogie SMS-y oraz rozmowy. Efekt? Możemy do woli korzystać ze sprzętu.

Za co jeszcze można pokochać abonament?

Kiedy kończy się kilkuletnia umowa z operatorem, wcale nie musimy przedłużać jej u tego samego usługodawcy. Przenosząc numer telefonu do konkurencji, możemy płacić znacznie mniej. Wszystko zależy od tego, jakimi ofertami przyciągnie nas sieć. A te mają sporo ulg dla abonentów.

Czytaj więcej na temat:
telefony, komunikacja, rtv, gadżety
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole