Skocz do zawartości
LM.plWiadomościStrategiczny plagiat?

Strategiczny plagiat?

Dodano: , Żródło: LM.pl
Strategia rozwoju Konina przedstawiona przez PiS to plagiat - zarzuca radnym prawicy zastępca prezydenta Andrzej Sybis. Korzystanie z innych dobrych wzorców nie jest zakazane prawem - odpowiada Mariola Rakiewicz, radna PiS.
Strategia rozwoju Konina przedstawiona przez PiS to plagiat- zarzuca radnym prawicy zastępca prezydenta Andrzej Sybis. Korzystanie z innych dobrych wzorców nie jest zakazane prawem - odpowiada Mariola Rakiewicz, radna PiS.

Przypomnijmy - klub radnych Prawa i Sprawiedliwości przygotował alternatywną do tej przygotowanej przez miasto strategię rozwoju Konina. W strategii proponuje utworzenie Rady Strategii i Rad w poszczególnych dzielnicach miasta.

Zdaniem prezydenta Sybisa w 70% strategia to plagiat, jest po prostu spisana ze strategii, którą przygotował Wrocław - mówi. Przygotowaliśmy własną strategię, bo prezydencka nie spełnia naszych oczekiwań. Przy jej tworzeniu wykorzystaliśmy doświadczenia dużych miast, m.in. Poznania i Wrocławia, a to nie jest zabronione - ripostuje Mariola Rakiewicz.

Obie strategie są teraz w rękach radnych, którzy zadecydują, która propozycja jest korzystna dla miasta. Prawdopodobnie stanie się to jeszcze na majowej sesji.
Czytaj więcej na temat:polityka, pis, strategia
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole