Dzisiaj jest piątek 24 maja 2019, imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19416) SPORT FORUM FIRMY (5334) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 12oC
Jutropogoda
18 / 10oC
Pojutrzepogoda
14 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Historia konińskiego undergroundu odżyje w pałacu ... (4)Spotkanie z artystką i wspólne sadzenie rokitnika ... (5)

Spokój na 30 lat?

Dodano: 18.03.2008 19:28
Źródło: LM.pl
Pogłębianie Neru, który przepływa przez gminę Dąbie w powiecie kolskim, jest na finiszu. Skończą się teraz podtopienia okolicznych łąk i pól na które bardzo narzekali rolnicy.

Dotąd, kilka razy w roku, kapryśna rzeka występowała z zamulonego koryta i zalewała prywatne grunty. Było to zmorą rolników od wielu lat. Teraz koryto Neru, z którego wydobyto tysiące metrów sześciennych osadu, obniżyło się średnio o metr.

Mułem z rzeki zasypano nieużytki. Naprawiono także wały. Prace odbywały się na 20 kilometrowym odcinku rzeki. Kosztowało to 6 milonów złotych. Wg specjalistów, dzięki tej inwestycji, Ner nie będzie stwarzał problemów przez najbliższych 30 lat.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:podtopienia,   ner,   regulacja

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

a co na to T. Kobrzycki.......? Dał zgodę na prowadzenie prac....???
Dodano: 24.06.2011 19:43    Przez: ~ania
Coś naszego kolegę zablkowało bo od paru dni go nie widać. Ale pewnie jakiś agent lub TW zrobli na pogłębianiu Neru kasę i teraz Kobrzycki prowadzi tajne dochodzenie
Dodano: 24.06.2011 20:45    Przez: ~anonim
Kobrzycki, "ekspercie od wszystkiego", dlaczego milczysz, lud czeka na twoją wypowiedź. Wskaż nam swe mądrości życiowe.
Dodano: 24.06.2011 08:07    Przez: ~am
A tak ładnie tam bywało wiosną - to były jedne z najładniejszych rozlewisk w okolicy :)
Dodano: 24.06.2011 09:16    Przez: ~przyrodnik
Nie znam Pana Kobrzyckiego - mam go więc w duuuu... pie. Natomiast w sercu moim jest każdy, komu jest ważne piękno zachowania pojeziermego krajobrazu tej części Wielkopolski... i tyle...;-)))
Dodano: 24.06.2011 19:35    Przez: ~anonim
do anonima..... Nikt nie zna Pana Kobrzyckiego...... w dawnym nauczaniu,,, to co ten ""pseudopoeta "" prezentuje to nazywali tzw. """"& latające gówn,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,o """"& zgadzam sie z tym ,że "natura" jest piękna........ pozdrawiam
Dodano: 24.06.2011 20:12    Przez: ~jfk

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.