LM.plWiadomościKoninianie najlepsi w szabli

Koninianie najlepsi w szabli

Zakończył się pierwszy dzień Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Szermierce rozgrywany w konińskiej hali. Dzisiaj walczyli szabliści.

Rywalizację indywidualną wygrali dwaj zawodnicy z Konina. Pierwsze miejsce zajął Adam Pyzder, który w finale pokonał kolegę z klubu Staszka Świerka 12/11. Trzecie miejsce zajęli: Konrad Ladorski z AZS Poznań i Kacper Maćkowiak z MKS Kusy Szczecin. W pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze trzech zawodników Konińskiego Klubu Szermierczego: Kamil Goździk na miejscu piątym oraz Krzysztof Woźny (8. miejsce) i Sebastian Korczakowski (9. miejsce)

Drużynowo również wygrali reprezentanci Konina, którzy w finale pokonali poznański AZS 36/18. Trzecie miejsce zajęła druga reprezentacja AZS Poznań, a czwarte znów KKSz Konin II. Zawodnicy KKS Kusy Szczecin musieli zadowolić się miejscem piątym.

Naszym dziewczętom nie poszło już tak dobrze jak ich klubowym kolegom, bo najlepsza w indywidualnej rywalizacji Dominika Siekacz zajęła miejsce trzecie razem z zawodniczką MKS Kusy Szczecin Martyną Długosz. Na najwyższym stopniu podium stanęła poznanianka Alicja Fabiszak, a drugie miejsce zajęła Magdalena Wasyluk ze Szczecina.

Drużynowo najlepsze były szczecinianki, drugie miejsce zajęły zawodniczki AZS Poznań, a dopiero trzecie KKSz Konin. Druga konińska drużyna została sklasyfikowana na miejscu szóstym.

Jutro szpada, a w piątek floret. O godz. 10.00 rywalizacja indywidualna, od 15.00 – drużynowa.