Dzisiaj jest poniedziałek 17 czerwca 2019, imieniny: Laury, Alberta, Marcjana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19897) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 15oC
Jutropogoda
23 / 16oC
Pojutrzepogoda
25 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wizyta w zakładach produkcji wodoru. Prezydent wró ... (3)Stare Miasto. Pierwsze absolutorium wójta Dariusza ... (1)

Poseł nie współpracował

Dodano: 22.10.2009 13:35
Źródło: LM.pl
Koniński poseł PO Tomasz Nowak nie współpracował z SB, uznał dzisiaj Sąd Okręgowy w Poznaniu i tym samym zakończył definitywnie proces lustracyjny.

Sąd uznał, że parlamentarzysta złożył prawdziwe oświadczenie lustracyjne, w którym twierdził, że nie współpracował ze służbami bezpieczeństwa. Bez jego wiedzy został jednak zarejestrowany przez SB jako kontakt operacyjny o pseudonimie Aktor”, ale nigdy nie podjął czynnej współpracy.

Autolustracja Tomasza Nowaka odbyła się na jego wniosek po tym, jak Instytut Pamięci Narodowej opublikował informację, że był zarejestrowany przez SB jako tajny współprawcownik. Z zarzutu popełnienia kłamstwa lustracyjnego oczyścił najpierw parlamentarzystę IPN. Dzisiaj zakończyła się trwająca od dwóch lat autolustracja.

Koniński poseł nie krył satysfakcji z jej wyników i cieszył się przede wszystkim z tego, że został oczyszczony z zarzutów zwłaszcza przed swoim środowiskiem.


  • Poseł nie współpracował

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:poseł,   nowak,   aktor

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.