Dzisiaj jest piątek 15 listopada 2019, imieniny: Alberta, Leopolda, Odalii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19012) SPORT FORUM FIRMY (5413) PRACA (45) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 8oC
Jutropogoda
13 / 6oC
Pojutrzepogoda
9 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Piłkarska kolejka: Derby na koniec rundy. Górnik p ... (1)Grodziec. 49-letni mężczyzna zginął podczas wycink ... (1)

Nagrody zostały rozdane

Dodano: 24.06.2011 09:08
Źródło: LM.pl
Na koniec roku szkolnego podsumowano także Gimnazjalną Akademię Nauk dla subregionu konińskiego zorganizowaną przez Agencja Rozwoju Regionalnego razem ze Starostwem Powiatowym w Koninie.

Program współfinansowany był z funduszy Unii Europejskiej i przewidywał wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych. Projekt skierowany był do 21 szkół gimnazjalnych w Kazimierzu Biskupim, Budzisławiu Kościelnym, Kramsku, Starym Mieście, Ostrowitem, Kościelcu, Trąbczynie, Wyszynie, Rychwale, Kleczewie, Sławsku, Słupcy, Orchowie, Grodźcu, Żychlinie, Lądku, Brzeźnie, Lubstowie, Powidzu, Wysokiem i Malanowie.

Celem projektu było wyrównywanie dysproporcji edukacyjnych wśród uczniów szkół gimnazjalnych z obszarów wiejskich subregionu końskiego poprzez realizację: zajęć pozalekcyjnych rozwojowych (matematyczno - przyrodnicze, ICT, język angielski, przedsiębiorczość), zajęć pozalekcyjnych wyrównawczych (język angielski, matematyka, fizyka, chemia), zajęć pokazowych z chemii i fizyki przeprowadzonych przez kadrę dydaktyczną Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, wyjazdów do Wyższych Uczelni, laboratoriów itp.,
letnich obozów edukacyjnych.

Na zakończenie drugiej edycji zajęć (podobnie jak w poprzednim roku) dla wyróżniających się uczniów zorganizowano konkursy wiedzy. Zgodnie z założeniami projektu do uczestnictwa w konkursie zostały wytypowane po trzy osoby z każdej grupy szkoleniowej. Łącznie w konkursie wzięły udział 403 osoby. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu: nauk matematyczno – przyrodniczych, języka angielskiego, ICT, matematyki, fizyki, chemii oraz przedsiębiorczości.

Za zajęcie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca przewidziano atrakcyjne nagrody: tablety z kartą pamięci i klawiaturą, aparaty fotograficzne, telefony komórkowe. Łącznie rozdano 24 nagrody, które wręczył wicestarosta koniński Andrzej Nowak. Ponadto dla każdego z pozostałych uczestników konkursu przygotowano symboliczny upominek. Łączna wartość rozdanych nagród wyniosła prawie 30.000 złotych

 

  • Nagrody zostały rozdane
  • Nagrody zostały rozdane
  • Nagrody zostały rozdane

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

laska z pierwszego planu na ostatnim zdjęciu nawet fajna ;)
Dodano: 24.06.2011 11:15    Przez: ~lolek
Projekt bardzo ciekawy i potrzebny jako wsparcie dla chcącej " umieć więcej" młodzieży. Gratulacje dla projektodawców i zaangażowanych uczniów.
Dodano: 24.06.2011 13:49    Przez: ~Obserwator

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.