Dzisiaj jest poniedziałek 17 czerwca 2019, imieniny: Laury, Alberta, Marcjana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19613) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (55) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 15oC
Jutropogoda
23 / 16oC
Pojutrzepogoda
25 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Trudny finansowo sezon Górnika. Jeden policjant ju ... (29)Tegoroczny "Gospel nad Wartą" odbył się w gorących ... (3)

Nagrody zostały rozdane

Dodano: 24.06.2011 09:08
Źródło: LM.pl
Na koniec roku szkolnego podsumowano także Gimnazjalną Akademię Nauk dla subregionu konińskiego zorganizowaną przez Agencja Rozwoju Regionalnego razem ze Starostwem Powiatowym w Koninie.

Program współfinansowany był z funduszy Unii Europejskiej i przewidywał wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych. Projekt skierowany był do 21 szkół gimnazjalnych w Kazimierzu Biskupim, Budzisławiu Kościelnym, Kramsku, Starym Mieście, Ostrowitem, Kościelcu, Trąbczynie, Wyszynie, Rychwale, Kleczewie, Sławsku, Słupcy, Orchowie, Grodźcu, Żychlinie, Lądku, Brzeźnie, Lubstowie, Powidzu, Wysokiem i Malanowie.

Celem projektu było wyrównywanie dysproporcji edukacyjnych wśród uczniów szkół gimnazjalnych z obszarów wiejskich subregionu końskiego poprzez realizację: zajęć pozalekcyjnych rozwojowych (matematyczno - przyrodnicze, ICT, język angielski, przedsiębiorczość), zajęć pozalekcyjnych wyrównawczych (język angielski, matematyka, fizyka, chemia), zajęć pokazowych z chemii i fizyki przeprowadzonych przez kadrę dydaktyczną Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, wyjazdów do Wyższych Uczelni, laboratoriów itp.,
letnich obozów edukacyjnych.

Na zakończenie drugiej edycji zajęć (podobnie jak w poprzednim roku) dla wyróżniających się uczniów zorganizowano konkursy wiedzy. Zgodnie z założeniami projektu do uczestnictwa w konkursie zostały wytypowane po trzy osoby z każdej grupy szkoleniowej. Łącznie w konkursie wzięły udział 403 osoby. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu: nauk matematyczno – przyrodniczych, języka angielskiego, ICT, matematyki, fizyki, chemii oraz przedsiębiorczości.

Za zajęcie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca przewidziano atrakcyjne nagrody: tablety z kartą pamięci i klawiaturą, aparaty fotograficzne, telefony komórkowe. Łącznie rozdano 24 nagrody, które wręczył wicestarosta koniński Andrzej Nowak. Ponadto dla każdego z pozostałych uczestników konkursu przygotowano symboliczny upominek. Łączna wartość rozdanych nagród wyniosła prawie 30.000 złotych

 

  • Nagrody zostały rozdane
  • Nagrody zostały rozdane
  • Nagrody zostały rozdane

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

laska z pierwszego planu na ostatnim zdjęciu nawet fajna ;)
Dodano: 24.06.2011 11:15    Przez: ~lolek
Projekt bardzo ciekawy i potrzebny jako wsparcie dla chcącej " umieć więcej" młodzieży. Gratulacje dla projektodawców i zaangażowanych uczniów.
Dodano: 24.06.2011 13:49    Przez: ~Obserwator

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.