Dzisiaj jest sobota 19 października 2019, imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17890) SPORT FORUM FIRMY (5384) PRACA (46) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 12oC
Jutropogoda
17 / 13oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wypadek w Brzeźnie. Pracownik utknął na wysokości ... (0)Piłkarska kolejka: Czy Górnik w końcu wygra na wła ... (0)

Finał konsumencki

Dodano: 15.03.2012 17:24
Marta Szmyt, Zuzanna Łukaszewicz i Natalia Michalska dołączyły do grona laureatów powiatowych eliminacji Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej. Zapewniły sobie tym samym udział w finale wojewódzkim konkursu, który odbędzie się 16 kwietnia w Poznaniu.

W Światowym Dniu Konsumenta (15 marca), 18 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu konińskiego przystąpiło do egzaminu sprawdzającego wiedzę konsumencką. Młodzież zmierzyła się z pisemnym testem zawierającym 40 pytań ze znajomości podstawowych aktów prawa konsumenckiego.Udzielenie prawidłowych odpowiedzi gwarantowała wiedza z ustaw: o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej, usługach turystycznych, przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym, czy kredycie konsumenckim.

Zwycięstwo w powiatowym finale zapewniła sobie Marta Szmyt z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie pokonując szkolną koleżankę Zuzannę Łukaszewicz. Z trzecią lokatą, do finału wojewódzkiego zakwalifikowała się Natalia Michalska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie. Kolejne punktowane miejsca wywalczyli: Kinga Mazurek z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie oraz uczniowie z Zespołu Szkół z Sompolna: Paulina Lulewicz i Jakub Woźniak.
Najlepsza szóstka etapu powiatowego Olimpiady otrzymała dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe. Zestawy HI-FI, radiomagnetofony i odtwarzacz BLU-RAY wręczyli laureatom starosta Małgorzata Waszak, wiceprzewodniczący rady powiatu Włodzimierz Pawlak, radny Bogumił Leszczak oraz sekretarz powiatu Tomasz Czarny. Z upominkami zakończyli udział w konkursie także pozostali jego uczestnicy.

Laureatów trzech pierwszych miejsc: Martę Szmyt, Zuzannę Łukaszewicz i Natalię Michalską czeka jeszcze kolejny sprawdzian, tym razem w finale wojewódzkim Olimpiady, który odbędzie się 16 kwietnia w Poznaniu. To już ósma edycja konkursu, który jest jedynym tego rodzaju przedsięwzięciem w skali kraju. Tylko uczniowie szkół ponadgimnazjalnych naszego województwa mają możliwość rywalizowania na polu przepisów konsumenckich. W ciągu 8 lat, w konkursie szczebla wojewódzkiego wzięło udział  21 uczniów z powiatu konińskiego. W eliminacjach powiatowych, rywalizowało natomiast około 350 uczniów wyłonionych z ponad tysiąca uczestników etapów szkolnych.  • Finał konsumencki
  • Finał konsumencki

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:olimpiada konsumencka,   finał powiatowy

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Brawo dziewczyny. Jeszcze raz gratuluję. Tak trzymać.
Dodano: 16.03.2012 07:11    Przez: ~Mariusz Kordylewski
:))
Dodano: 18.03.2012 15:37    Przez: ~Paulina.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.