Dzisiaj jest środa 16 października 2019, imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18035) SPORT FORUM FIRMY (5380) PRACA (39) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 12oC
Jutropogoda
15 / 13oC
Pojutrzepogoda
16 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wypadek lotniczy w miejscowości Kobylata. Na miejs ... (2)Puchar Polski. SPS Konspol powalczy o wejście na p ... (0)

Muzyka na starówce

Dodano: 26.06.2012 00:06
Muzyka filmowa Wojciecha Kilara zabrzmi na placu Wolności w Koninie. To kolejny z letnich koncertów symfonicznych, które odbywają się pod chmurką od czterech lat.  Koncert rozpocznie się w sobotę, 30 czerwca, o godzinie 20.30. 

Tym razem zagra Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, pod dyrekcją Jakuba Chrenowicza. Wykona kompozycje Wojciecha Kilara. - Muzyka filmowa uzyskała ostatnio inną rangę - zachęca do wysłuchania koncertu Wojciech Pluta-Plutowski, prezes firmy Konimpex, która jest organizatorem koncertu. Wojciech Kilar współpracował w najwybitniejszymi polskimi reżyserami. Napisał muzykę do ponad 130 filmów. Wystarczy przypomnieć „Pianistę”, „Ziemię obiecaną”, „Pana Tadeusza”, „Zemstę”. Szczególne miejsce zajmuje muzyka do „Draculi” Francisa Forda Coppoli. Wojciech Kilar czerpie także w tradycji ludowych i religijnych. Dlatego czerwcowy koncert rozpocznie „Orawa”, a zakończy „Krzesany” z zimnymi ogniami w finale.

Organizatorzy przygotowują 800 krzeseł dla publiczności i parasole na wypadek deszczu. Zapowiada się znowu niezywkłe spotkanie z niezwykłą muzyką.

  • Muzyka na starówce

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

chwala organizatorom wreszcie ktos napisal przed a nie po
Dodano: 27.06.2012 05:30    Przez: ~koninianka
Piszą o tym wszędzie :)może tak Koninianko (na przyszłość) jak szukasz imprez - zaglądaj do działu imprez , jak szukasz info o sporcie- jest dział sport - polecam przejrzenie i klikanie ikonek na samej górze tego portalu.
Dodano: 27.06.2012 11:14    Przez: ~tylko LM czytam :)
Znowu krzesła dla tych co mają zaproszenia!!! czyli przydupasów, !Jak chcą robić koncerty dla swoich to dlaczego to jest na Placu Wolności?Niech zrobią u siebie na podwórku. Tutaj państwo siedzi , a ewentualnie hołota jak chce posłuchać to niech gdzieś sobie postoi.Wszędzie słychać przecież ! Żenada
Dodano: 27.06.2012 07:20    Przez: ~pola
Będzie 800 krzeseł, na pewno się załapiesz.
Dodano: 27.06.2012 13:53    Przez: ~siedzę sobie na plac ...

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.