Dzisiaj jest czwartek 13 sierpnia 2020, imieniny: Diany, Hipolita, Kasjusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16869) SPORT FORUM FIRMY (5518) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
29 / 18oC
Jutropogoda
26 / 19oC
Pojutrzepogoda
25 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Medyk zagra z zespołem, którego w Ekstralidze już ... (0)Wirusowa Grupa Wsparcia odznaczona. Krzyże Zasługi ... (0)

A uczniowie walczą...

Dodano: 24.07.2012 10:03
Źródło: LM.pl
Jedni poszli w las, drudzy drogą od krowy do kartonika, inni zastanawiali się czy starczy prądu a kolejni śledzili historię ziemniaka. Wszystko w ramach projektu „eSzkoła – Moja Wielkopolska”.

- Innowacyjny projekt edukacyjny „eSzkoła – Moja Wielkopolska” wprowadza do 105 szkół z całego województwa naukę metodą projektów z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi: komputerów, tabletów i tablic interaktywnych – poinformowała naszą redakcję Agnieszka Linke z Biura Projektu. Wśród uczestników przedsięwzięcia znaleźli się uczniowie ośmiu szkół z powiatu konińskiego: Gimnazjów w Golinie, Ślesinie, Żychlinie i Liścu Wielkim, Gimnazjum nr 4 i 6 w Koninie, III Liceum Ogólnokształcącego w Koninie oraz Liceum Ogólnokształcącego w Żychlinie.

- Podczas zajęć pozalekcyjnych uczniowie pracowali nad projektami matematyczno-przyrodniczymi. Ich tematyka była dowolna, wszystko zależało od pomysłowości uczniów – wyjaśniła Agnieszka Linke. - Gimnazjaliści ze Ślesina stwierdzili, że nadszedł czas, aby pójść w las. Ich koledzy z Konina prześledzili drogę mleka od krowy do kartonika, a gimnazjaliści z „szóstki” badali rezerwaty przyrody w okolicy Konina. Uczniowie z Goliny (na zdjęciu) opowiedzieli między innymi miejscowym przedszkolakom o ich małej ojczyźnie, a ich koleżanki i koledzy z Żychlina zastanawiali się między innymi czy starczy nam prądu oraz ruszyli tropem węgla. Z kolei młodzież z Liśca Wielkiego przedstawiła, co kryją w sobie mokradła w Krągoli. Natomiast licealiści poznali prawdziwą historię ziemniaka i wypowiedzieli się na temat żywności modyfikowanej genetycznie.

Teraz wszystkie projekty można podziwiać w Internecie, a co najważniejsze – zagłosować na nie. W czasie wakacji możemy oddać swój głos zarówno na projekty z Konina i okolic, jak i z 97 pozostałych szkół. Wystarczy wejść na stronę www.eszkola-wielkopolska.pl, kliknąć w mapkę Wielkopolski po prawej stronie ekranu, wybrać powiat, szkołę i projekt, który najbardziej nam się spodobał i zagłosować. Dzięki naszym głosom uczniowie pracujący nad projektami mają szansę na wartościowe nagrody, między innymi laptopy i aparaty cyfrowe. Ogłoszenie wyników i nagrodzenie najlepszych prac odbędzie się podczas październikowej gali.

Projekt „eSzkoła – Moja Wielkopolska” realizowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego wraz z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Ogólnopolską Fundacją Edukacji Komputerowej, zaś współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 

  • A uczniowie walczą...

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Może zamiast szumnych programów zawieziecie młodzież do pomocy przy żniwach?Tam naocznie i namacalnie poznali by jak powstaje chleb.Ostatnio dbamy tylko o odpoczynek młodzież,a gdzie praca poznawcza?Takie doświadczenie przez strudzone ręce i nogi do głowy?Przy żniwach narkotykami nie częstują,ale za to można spróbować prawdziwego mleka od krowy a nie z kartonika i prawdziwego chleba z pieca a nie z super marketu.
Dodano: 24.07.2012 11:52    Przez: ~mieszczuch ze wsi
Może przestaniesz mówić ogólnie o młodzieży? Ja wakacje zawsze spędzam na wsi, pomagam przy żniwach i innych rzeczach. ;) PS. Chleb z pieca i domowe masło
Dodano: 24.07.2012 12:48    Przez: ~Kosmos.
przy żniwach moga też pomóc rodziny ***u zatrudnione w elewatorach.
Dodano: 24.07.2012 18:21    Przez: ~śmietanka towarzyska
PESSIELAKI do żniw-nie! Oni są do wyższych celów,do roboty to my głupie zapracowane chłopy,a oni do brania kasy,DOŚĆ tej zielonej mafii.Nasze dzieci pracują bo nie ma innego wyjścia.Od pracy jeszcze nikt nie zwariował,od lenistwa tak.
Dodano: 24.07.2012 18:52    Przez: ~chłop bez koniczynki
system kasuje literki ***?.
Dodano: 24.07.2012 19:02    Przez: ~precz z ***

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.