Dzisiaj jest czwartek 17 października 2019, imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17944) SPORT FORUM FIRMY (5382) PRACA (43) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 12oC
Jutropogoda
16 / 14oC
Pojutrzepogoda
17 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Żdżary. Patronka szkoły przybyła z Australii i pos ... (0)Konin. Inspektorzy Transportu Drogowego kontrolowa ... (5)

Zrywali łańcuchy

Dodano: 23.09.2012 17:16
Źródło: LM.pl
Blisko 30 osób, które zdecydowały się przypiąć łańcuchem do budy i ok. 300 podpisów pod petycją. To bilans konińskiej akcji „Zerwijmy łańcuchy”.

Przy Galerii „Nad Jeziorem” od strony jeziorka Zatorze, miłośnicy zwierząt przekonywali koninian że trzymanie zwierząt na łańcuchach to najgorsze z możliwych wyjść. – Każdego dnia dostajemy sygnały, że psy przy budach cierpią. Ludzie ciągle nie rozumieją, że łańcuch to najgorsze wyjście z sytuacji – mówi Krzysztof Furmanek, prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Koninie.

Podczas akcji, można było się przykuć do budy i poczuć to co czują przytwierdzone łańcuchem zwierzęta. – To strasznie. Nie można się w ogóle ruszyć – komentowali koninianie.



Członkowie TOZ zbierali również podpisy pod petycją dotyczącą zakazu trzymania psów na łańcuchach. Pod apelem do władz, podpisało się około 300 osób.
 

  • Zrywali łańcuchy
  • DSC_1658
  • DSC_1611
  • DSC_1612
  • DSC_1613
  • DSC_1614
  • DSC_1615
  • DSC_1618
  • DSC_1621
  • DSC_1626
  • DSC_1629
  • DSC_1635
  • DSC_1646
  • DSC_1651
  • DSC_1657

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:akcja "Zerwijmy łańcuchy",   TOZ Konin,   psy na łańcuchu,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

A po co przypinać się do budy? Jak ktoś myśli i ma trochę wyobraźni to wie o co chodzi. Moim zdaniem orgnizowanie takiej akcji w mieście mija się z celem. Skoro takie rzeczy dzieją się na wsi, to niech tam się odbywają takie happeningi. Gwarantuję, że nikt by się nie wygłupiał z tym zakładaniem łańcucha. To dobre dla egzaltowanych panienek z miasta.
Dodano: 23.09.2012 23:52    Przez: ~chała
Najgorsze jest jednak to, że do tych przygłupawych akcji wciągają tą nieukształtowaną poglądowo na życie młodzież szkolną, zamiast ją skierować na bardziej pożyteczne zajęcie. Ale co się dziwić takim typom wyhodowanym na takich "autorytetach " jak ; Wojewódzki, Nergal, Szenyszyn, Szczuka, czy Owsiak.
Dodano: 24.09.2012 00:37    Przez: ~kuba 1309
Przygłupawych akcji? Czy takie akcje są nie pożyteczne?Twierdzicie że jesteście ucywilizowani, ale co to za cywilizacja kiedy trzyma siepsa na 1-metrowym łańcuchu, w dodatkupies nei ma dojścia do wody o ile wogóle w misce woda jest.Pytam sie co to za cywilazja, gdzie empatia? uczucia? Czy ludzie potrafią już pomagać tylko ludziom? Czy zamknęli sie na pomoc innym??? Przecież to CZŁOWIEK doprowadził do tego że psy istnieją,i to CZŁOWIEK jest za te psy odpowiedzialny. Psy to zwierzę, fakt ale czy to oznacza że nie czują?! Czują! Wiedzą co to ból,cierpienie! Przestańcie pisać że nei warto pomagać zwierzętom skoro pewnym jest że widzicie tylko czubek własnego nosa i nie pomagacie ani ludziom ani zwierzętom. Myślenie nie boli...
Dodano: 25.09.2012 22:15    Przez: ~~xxx
Najlepiej trzymać psa cały dzień w ciemnej ubikacji w bloku. Wieczorem wyjść z nim na spacer. Zakazać trzymać psy w blokach. Psy trzymać tylko w domach z podórkami. Pies musi mieć warunki do życia. Na wsi pies całą noc biega, czasem również w dzień. Na łańcuchu jesy gdy Wy przychodzicie. Protestujcie u siebie w blokach gdzie pies nie ma gdzie się wys..ć tylko w piaskownicę lub na trawnik.
Dodano: 24.09.2012 05:38    Przez: ~912
Chyba u ciebie w rodzinie psy w kiblu zamykają. Chorym z nienawiści pajacem jesteś. Co do wiejskich psów. Normalni ludze na wsi, a znam takich mają wybudowane kojce dla psów. W dzień psy są w dużych kojcach, w nocy są wypuszczane.
Dodano: 24.09.2012 13:55    Przez: ~abra
na łańcuchu nie bo nie humanitarnie, na wolności nie bo pogryzie np któregoś z członków taj akcji. najlepiej wcale nie hodować, tylko jak się teraz pozbyć
Dodano: 24.09.2012 06:52    Przez: ~rrr
Uważam,że ludzie w mieście nie powinni się wypowiadać na ten temat.Proszę przyjechać do nas do Grochów.Zwarta wieś.Wszędzie szczelne płoty,bramy,a psy po ulicach się wałęsają,bo nie uwiązane.Dzieciaki boją się do szkoły jeździć,bo psy za nimi biegną i szczekają.Potrzeba coś jeszcze do nieszczęścia?A tym młodym mądrym zadaje pytanie:co za różnica jest miedzy kojcem dwa na dwa a łańcuchem 3 metrowym?Nie można się ruszyć?Ciekawe!
Dodano: 24.09.2012 09:37    Przez: ~Zaciekawiona.
A co za różnica mieszkać w pokoju 2 na 2 a mieszkać w pokoju i być przywiązanym do kaloryfera ? Rozumiem że żadna... porażający brak wyobraźni :)
Dodano: 24.09.2012 10:24    Przez: ~D
Gratuluję porównania.Do budy...
Dodano: 25.09.2012 10:00    Przez: ~Zaciekawiona.
Pozakładaliście łańcuchy na szyję,to teraz załóżcie jeszcze kaganiec i smycz.BIEDNE PIESKI NO NIE! PRZECIEŻ ONE NA TYM SPACERZE SIĘ NIE MOGĄ RUSZYĆ W KAGAŃCACH I NA SMYCZACH,WIĘC MOŻE ZDEJMIJCIE KAGAŃCE,SMYCZE.PUŚĆCIE BIEDNE PIESKI! A za wszystkie nieszczęścia spowodowane przez psy na ulicach,niech wezmą odpowiedzialność Ci demonstrujący.Sama byłam pogryziona przez psa,moja teściowa była,bo biedny piesek musiał się wybiegać,bo przecież na łańcuchu 3 metrowym nie może się ruszyć.
Dodano: 24.09.2012 09:45    Przez: ~Jolka
Jest takie powiedzonko, że pies złego człowieka rozpozna ;p
Dodano: 24.09.2012 10:26    Przez: ~D
Dokładnie, Zgadzam się z "D". Dam przykład niedawno znaleźlismy pitdbula, ktory zgubił się właścicielowi. Do nas podbiegł, dał się złapać i zaprowadzić do domu, aby powiadomić schronisko. Koło nas przechodził gość, ktory myślal, że ten pies jest nasz i zaczął wydzierać się, że bez smyczy, no i pies na niego szczekał. Pies dokładnie rozpoznał osobę, ktora chciała mu pomóc od tej co z chęcią by go zlinczowała.
Dodano: 24.09.2012 14:00    Przez: ~człowiek
...ale czy to znaczy,że ma go pogryść.Po co nam sądy,może pospuszczajmy psy i z głowy!
Dodano: 25.09.2012 09:58    Przez: ~Jolka
" Człowiek to brzmi dumnie ",- Tak się kiedyś mówiło, a teraz ; człowiek zszedł na psy. Teraz pies ma pierwszeństwo.... a za nim człowiek.
Dodano: 24.09.2012 11:18    Przez: ~daria
Gratuluję trafności odpowiedzi.Zgadzam się całkowicie.
Dodano: 25.09.2012 10:02    Przez: ~Zaciekawiona
Każdego właściciela psa ,który trzyma psa na łańcuchu ,przykuć tylko do swojego łóżka (nie mówiąc już o budzie) chociaż na jedną noc...niech poczuje ten łańcuch na swojej szyi!!
Dodano: 24.09.2012 11:27    Przez: ~ala
ale lans...wiekszych okularow na straganie nie bylo? hehe
Dodano: 24.09.2012 13:03    Przez: ~haha
no i widac jak daleko za murzynami sa niektore jednostki wypowiadajace sie tu. widac jednak brakuje im mózgu! styki nie działają,zwykli krzykacze.szare głupie d..y. zaden z tych mądrych co tyle sie nagada o pomaganiu ludziom nigdy nie pomógł ani głodnemu bezdomnemu człowiekowi ani głodującemu zwierzęciu. to wygodnisie siedzacy w swoich smierdzacych gaciach w domu. wszystko im nie pasuje,myslec normalnie nie potrafia,tylko o własnej dupie i wygodzie. takim przeszkadza nawet miska z karma dla zwierzecia pod smietnikiem...to sa własnie chwasty..takich tepic. nic nie robią ale beda utrudniac ile potrafia,na to nie brakuje im energii. skoro to sie nie podoba to sie nie wypowiadajcie tylko zamknijcie dzioby i zajmijcie sie szorowaniem własnej dupy. a normalnych ludzi ktorzy potrafia cokolwiek zrobic bezinteresownie zostawcie w spokoju. nie macie nic do powiedzenia smierdziele!
Dodano: 24.09.2012 17:04    Przez: ~wyrwać chwasty
Popieram ;)
Dodano: 24.09.2012 22:31    Przez: ~D
Ty za to dużo zrobiłeś już to widzę....a za obrazy i wyzwiska do prokuratury.
Dodano: 25.09.2012 10:04    Przez: ~J
2 z 4
<<1234>>