Dzisiaj jest środa 27 stycznia 2021, imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17427) SPORT FORUM FIRMY (5576) PRACA (55) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-1 / -1oC
Jutropogoda
1 / -3oC
Pojutrzepogoda
-2 / -4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
„Wspomnienie to cicha nuta“. Film o Szymonie Pawli ... (0)Konińska Młoda Lewica zbadała jaki styl życia prow ... (11)

Szkoły do likwidacji

Dodano: 1.03.2013 17:52
Źródło: LM.pl
Powiatowi radni podczas ostatniej sesji zdecydowali o likwidacji dwóch liceów uzupełniających i liceum profilowanego  w powiecie konińskim.

Do niedawna Liceum Profilowane w Sompolnie, Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące w Skulsku i Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące w Kleczewie stanowiły kontynuację dwuletnich szkół zawodowych. Po wejściu w życie nowelizacji o systemie oświaty, część szkół zawodowych została zlikwidowana.

W związku z tym, kształcenie zawodowe zastąpią kursy kwalifikacyjne. Natomiast kształcenie ogólnoksztacące dostępne będzie w liceach ogólnokształcących dla młodzieży i dorosłych. Decyzja radnych była zatem formalnością. 



  • Szkoły do likwidacji

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

tzn jaka ta decyzja?
Dodano: 01.03.2013 18:09    Przez: ~sompolniak
Partia Obiecywaczy robi swoje.PO co komu szkoły jak mozna przyjmować matołków do PO.Tak POprostu łatwiej się rządzi.
Dodano: 01.03.2013 19:23    Przez: ~cela
PAŃSTWO SIĘ ZWIJA, A W NIEMCZECH GOSPODARKA ROŚNIE, BEZROBOCIE NISKIE. - no cóż ZIELONA WYSPA
Dodano: 01.03.2013 19:41    Przez: ~mieszkaniec Zielonej ...
Zapewne pani starosta zaoszczędzi na POpremię dla POżadnych pracowników ,a może nawet kogoś zatrudni z rodziny Nowaków.Tak czy owak zawsze Nowak.
Dodano: 01.03.2013 21:32    Przez: ~kleofas
To POczątek argamedonu POmatoły sa rozjuszone do granic gotowe na wszystko przykład np zona mirra ministra skarbnika i tuza PEŁo kiedy odcieli jej koryto kradnie futra strach POmyśleć co kręcą narkomany peowskie przy korycie
Dodano: 02.03.2013 09:22    Przez: ~Karol
Już widać działania pani RADNO-OŚWIATOWEJ Siudaj,dopiero co powołana a już mąci,a gdzie ustawa o nie zatrudnianiu osób ,które osiągneły wiek EMERYTALNY,pani SIUDAJ-PODGÓRSKA liczy sobie 69 wiosenek i o co chodzi.? K A S A, a gdzie są młodzi? W Niemczech,Anglii i na KURONIÓWCE. Piękny kraj.
Dodano: 01.03.2013 18:26    Przez: ~koleś
nie myl Rady, Siudaj jest w Radzie Miasta, a nie Radzie Powiatu
Dodano: 01.03.2013 18:51    Przez: ~xxx
Siudaj - Pogodzka a nie Podgórska i w Radzie Miasta a nie Powiatu zapraszam do szkoły
Dodano: 03.03.2013 10:20    Przez: ~bella mi
najlepi wszystkie niech polikwiduja i bedzie spokuj z tymi zasranymi budami
Dodano: 01.03.2013 18:26    Przez: ~przedszkolak
Ehh... Konińskie lemingi...Czy Wy naprawdę wierzycie, że to wszystko wynika z przypadku?1. Powołanie pani E S-P, która ma sie zajmować niepublicznymi szkołami zawodowymi2. Likwidacja "niektórych" szkół zawodowychco moim zdaniem nastąpi:3. Powołanie niepublicznej szkoły zawodowej przez stowarzyszenie powiązane z UM Konin4. Zatrudnienie kadry z likwidowanych i redukowanych szkół 5. Organizacja kursów kwaifikacyjnych w szkole powołanej (pkt. 3.)6. Pobieranie subwencji oświatowej przy pomocy (pkt. 1)7. Niezły dochód dla "wybrańców"
Dodano: 01.03.2013 22:53    Przez: ~Człowiek myślący
Kler katolicki potrzebuje baranów. Tym - jak wiadomo - szkoła niepotrzebna. I to by było na tyle. Hej.
Dodano: 02.03.2013 00:08    Przez: ~indiana dżons
no ale majom szkołe salezjańskom.
Dodano: 02.03.2013 09:16    Przez: ~babcia
Ups, a co tam w Licheniu? Coś sennie, zimowo. Licho śpi? Święte kapłany kasę koszą? Upusty, odpusty - też licho śpi? Sezon na barana na wiosnę? Już zapisują się? Już lezą od Tater i morza? Kasa się kończy!!! Baranki - zawsze możecie przelać. Przelać - mówię!!! Nie przechlać!!!
Dodano: 02.03.2013 00:23    Przez: ~indiana dżons
W polsce wszystko idzie po myśli kleru. Jak zamkniemy szkoły, to narodek będzie mniej gramotny(ciemniejszy), a takim i łatwiej rządzić i łatwiej go ogłupić.
Dodano: 02.03.2013 11:05    Przez: ~Krewa
ale jakie wyżyny duchowe osiągnie.
Dodano: 02.03.2013 11:13    Przez: ~rozmodlonna
Krewa, ty ateista albo jehowa. Kler nie ma nic do likwidacji szkół, i nie mydl oczu innym, to jest celowa POLityka rządowa, opracowana już dawno przez Partie Obiecywaczy. Polakom wystarczy liczenie do 100, będą dobrymi wyrobnikami na zielonej wyspie dla wybrańców.
Dodano: 02.03.2013 14:41    Przez: ~kokot
może być ateista,może być jehowa,co ci do tego,śmieszny,ciemny katoliku parafialny.
Dodano: 03.03.2013 09:13    Przez: ~as
Oj nieładnie, ktoś się pod krewę podszywa.
Dodano: 02.03.2013 11:17    Przez: ~Krewa
Może Policja pieniądze zebrane na sztandar przekażą na szczytny cel SZKOŁY .
Dodano: 02.03.2013 11:30    Przez: ~Uczeń
SPALE TA BUDE ZWANA URZAT MIEJSKI KONIN