Dzisiaj jest poniedziałek 19 listopada 2018, imieniny: Elżbiety, Seweryny, Salomei WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22532) SPORT FORUM FIRMY (5252) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
3 / 2oC
Jutropogoda
3 / 0oC
Pojutrzepogoda
2 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Rozpoczęło się głosowanie na Wolontariusza ... (3)Ananasy z naszej klasy, czyli pierwszaki z SP 1, S ...

Tragedia na drodze

Dodano: 16.06.2013 13:07
Źródło: LM.pl
Jedna osoba zginęła, a cztery, w tym 5-letnie dziecko, trafiły do szpitala. Słupecka policja bada okoliczności wypadku, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę w Izdebnie, gm. Ostrowite.

Tragedia rozegrała się na drodze prowadzącej z Kleczewa do Słupcy. Jadący BMW 63-letni obywatel Austrii zderzył się boczno-czołowo z osobowym Peugeotem, którym podróżowała trzyosobowa rodzina.

Kierowca Peugeota, 37-letni mieszkaniec gm. Sompolno zginął na miejscu. Do szpitala w Słupcy z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu trafiła jego żona. Natomiast ich 5-letnie dziecko z podejrzeniem urazu czaszkowo-mózgowego zostało przewiezione do szpitala w Poznaniu.

Hospitalizowany w Słupcy jest również 63-latek, który ma złamany kciuk i stłuczone stawy skokowe obu nóg. Jak się okazało, kierowca BMW był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało u niego około 0,6 promila alkoholu w organizmie.

Na miejscu wypadku pojawił się prokurator. Zabezpieczono ślady i oba samochody. – Nie wiemy jeszcze jak doszło do zdarzenia. Będziemy to badać. Na pewno zostanie powołany biegły – mówi Marlena Kukawka, rzecznik słupeckiej policji. 

FOT. PSP SŁUPCA

  • Tragedia na drodze
  • 4
  • 1
  • 2
  • 3

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

KOMENTARZE

Zastanawiam się kto jest większym bezmózgowcem ten co pisał czy ten co po alkoholu wsiada za kierownice i z jego winy ginie człowiek, mąż i ojciec a jego rodzina walczy o życie ,wyrazy współczucia
Dodano: 16.06.2013 13:28    Przez: ~czarna ines
DO: "CZARNA INES" Oto typowe myślenie polaczka z wypranym mózgiem- był pijany to znaczy, że zawinił. A może nie zawinił i należy ukarać go tylko za jazdę pod wpływem alkoholu. Ale nie, u nas to niemożliwe, jak pijany to zawsze winny, po co dzielić włos na czworo skoro można sprawę zakończyć szybko i jeszcze spalić czarownicę przy okazji. W Austrii dopuszczalne jest 0,5 promila, więc u siebie, jeśli chodzi o alkohol to dostał by, co najwyżej mandat a kto był sprawcą wypadku to już zupełnie inna sprawa, która jeszcze nie została wyjaśniona.
Dodano: 16.06.2013 15:04    Przez: ~Powiew Prawdy
Ale to nie Austria tylko Polska i dopuszczalna zawartość alkoholu 0,2 promila. 0,6 promila to już jest przestępstwo ( każda zawartość powyżej 0,5) a jeśli jest sprawcą i nie żyje tamten kierowca to długo nie zobaczy swojej Austrii i dobrze.
Dodano: 16.06.2013 17:46    Przez: tomasz maro
Chyba nie znasz takich pojęć jak: kaucja, zawieszenie wykonania kary itp. Jeśli ktoś liczy na skuteczność polskich organów ścigania i sprawiedliwości to trzeba wziąć pod uwagę, że budowana jest liczbą skazanych i zamkniętych rowerzystów po piwku na polnej drodze.
Dodano: 16.06.2013 18:19    Przez: ~Qń
DO: "TOMASZ MARO" Ok, wszystko się zgadza ale wiele już było takich sytuacji, że trzeźwy spowodował wypadek a poszkodowanemu zabrano prawko bo przyjechała Policja i się okazało, że sprawca był trzeźwy więc dostał mandat a poszkodowany pijany więc stracił prawko. Ale zakładanie z góry, że ten kto był po dwóch piwach (0,5 to si ma po godzinie po dwóch piwach) na pewno był sprawcą do SKRÓT MYŚLOWY DEBILI.
Dodano: 16.06.2013 23:55    Przez: ~Powiew Prawdy
Po śladach sadząc-a mieszkam w tej wsi-zawinił ten,który zginał........
Dodano: 18.06.2013 08:21    Przez: ~Izdebno
myślenie bezmózgowca to Twoje myślenie...jak stać Cię na gorzałę to stać tez na taksówkę...a jeśli nie to albo nie pij albo nie wsiadaj za kierownicę....A poza tym jak przyjechał do Polski to niech przestrzega naszych przepisów zapewniam że w Austrii dla Polaka nie byliby tak tolerancyjni......
Dodano: 18.06.2013 10:43    Przez: ~Zuza
czy wiadomo kto to byl z gminy sompolno
Dodano: 16.06.2013 13:30    Przez: ~olo
Tak wiadomo już
Dodano: 16.06.2013 15:20    Przez: ~Obywatel Sompolno
I znowu sprawdza się złota zasada... jak jesteś pijany to nic ci się nie stanie...
Dodano: 16.06.2013 13:42    Przez: ~buli
to konrad chmieleski zginoł.
Dodano: 16.06.2013 13:53    Przez: ~potr
Konrad Chmielewski
Dodano: 16.06.2013 20:17    Przez: ~:(
a mówią że Polacy tylko chlają
Dodano: 16.06.2013 13:57    Przez: ~pijak
w sumie nie chce mieszać się w dyskusje ale byłem chwile po wypadku w tym miejscu i udało mi się rozmawiać z kierowcą bmw i to wcale nie był obywatel Austrii tylko polak...ale bmw fakt zarejestrowane w Austrii...a mówił ze jechał z Wilczyna
Dodano: 16.06.2013 17:54    Przez: ~m
chlać to niektórzy chlają więcej niż My, tylko u nich kultura nakazuje lepsze zachowanie po alkoholu i tak często za kółko nie siadaj. Była w Austrii w górach, tam browary szły niemal codziennie w dużej ilości, ale Austriacy pili do limitu 'dobrego humoru' aby następnego dnia nie chorować z kacem a odwozili się grupowo lub rozchodzili spacerem do domu.
Dodano: 17.06.2013 10:12    Przez: ~kultura picia i jazdy
co maja robic z biedy i z powodu bezrobocia
Dodano: 18.06.2013 07:46    Przez: ~czytelik
niewazne jak jest napisane wazne jest ze nie ma juz syna dla matki męza dla żony oraz tatusia dla dziecka to najgorsze jest...
Dodano: 16.06.2013 14:11    Przez: ~ania k.
o kurde.... wyrazy wspolczucia dla rodziny...
Dodano: 16.06.2013 14:12    Przez: ~Emily
z jakiej miejscowosci ten chmielewski
Dodano: 16.06.2013 14:40    Przez: ~kolo
Tragedia całej rodziny.. Tylko współczuć !
Dodano: 16.06.2013 14:40    Przez: ~andi
Moja rodzina wuja nie żyje ciocia wstrząs mózgu a kuzyn walczy o życie