Dzisiaj jest poniedziałek 16 grudnia 2019, imieniny: Albiny, Zdzisławy, Adelajdy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20403) SPORT FORUM FIRMY (5435) PRACA (34) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
3 / 6oC
Jutropogoda
7 / 5oC
Pojutrzepogoda
7 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Druga wygrana była blisko. MKS MOS przegrał w czwa ... (0)Wojtuś wymaga pomocy specjalistów. Ruszyła zbiórka ...

Bezdomnych przybywa

Dodano: 6.11.2013 21:43
Źródło: LM.pl
Konin to raj dla bezdomnych. Jest ich już około 120. Połowa osób bez meldunku to przyjezdni.  To duży problem, zwłaszcza przed zimą.

Rozpoczęły się przygotowania do „Akcji zima”. Choć nie przyszły jeszcze siarczyste mrozy, konińska noclegownia jest już przepełniona. – Mamy 59 miejsc, a bezdomnych jest już 68 – mówi Maria Kobielska, kierownik schroniska dla bezdomnych.

W razie potrzeby wolnymi miejscami dysponuje Ośrodek Doraźnej Pomocy Osobom z Problemem Alkoholowym i Przemocą (była izba wytrzeźwień). O otwarcie dworca PKP dla bezdomnych wnioskuje również Mieczysław Torchała, komendant Straży Miejskiej w Koninie. – Budynek dworca na noc jest zamykany, a w czasie mrozów to często jedyne miejsce w jakim mogą się schronić bezdomni – mówi Torchała.

Jednak nie to jest największym problemem. Przedstawiciele służb mundurowych oraz pracownicy socjalni podkreślają, że do Konina przyjeżdża coraz więcej bezdomnych z innych miast. Wszystko dlatego, że tu mogą liczyć na pomoc. – Oni wchodzą w nasz system pomocy społecznej, a my powinniśmy zajmować się naszymi bezdomnymi – mówi Anna Kwaśniewska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie.

Przyjezdni bezdomni w tym roku będą mogli liczyć na nocleg i ciepły posiłek, ale nie na długo. Chyba, że samorząd miejscowości z jakiej bezdomny pochodzi zapłaci za jego pobyt w konińskiej placówce. 


  • Bezdomnych przybywa
  • Bezdomnych przybywa
  • Bezdomnych przybywa
  • Bezdomnych przybywa
  • Bezdomnych przybywa

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A co to za ZESPÓŁ KRYZYSOWY co ich nawet do orzecznictwa czy w sadzie jak w innych miastach nie chcą ich gdziekolwiek brać!!! Istnieje na takich samych zasadach jak MOPS praca na ciepłych stołkach grzana dla rodziny z pokolenia na pokolenia, a wydajność pracy minimalna bo im sie nawet sprawdzić nie chce czy ktoś ma jakieś ukryte dochody!!! O szybkości ich pracy czy przelewów na konto a nawet dostarczenia w umówionym przez nich regulaminowym czasie decyzji. Nie bede sie rozpisywał bo by mozna tu ładna encyklopedie napisać pod tytułem: "RANCZO MOPSu" ale na sam koniec dodam jedno skoro uzwaja pieczęci PREZYDENTA KONINA to niech PAN PREZYDENT ZWRÓCI UWAGĘ NA SWOICH PODWŁADNYCH bo jak się okazuje przysłowie jest tu 1000% prawdziwe POD LATARNIA NAJCIEMNIEJ!!!
Dodano: 7.11.2013 10:20    Przez: ~SPOŁECZNIAK
Zamiast stwarzać bezdomnym cieplarniane warunki, a przynajmniej ich namiastkę (ciepło, dach nad głową, pełna micha) i jojczyć, że do Konina ciągną menele z całej Polski, władze miasta i ośrodki pomocy lepiej by się zajęły przywróceniem do społeczeństwa bezdomnych. Tylko niewielki procent w nich lubi takie życie, reszta chce mieć pracę, swój własny kąt i rodzinę, a nie tułać się po noclegowniach i do końca życia być popychadłem. Dajcie tym ludziom pracę, a problem bezdomności szybko zniknie. Prawdziwym bezdomnym niech pomagają organizacje charytatywne, a nie państwo z naszych podatków. Z pewnością będzie to tańsze i bardziej skuteczne niż jakieś MOPR-y, zatrudniające rzesze urzędników.
Dodano: 6.11.2013 23:28    Przez: ~liberał
I tych wszystkich nierobow co im w zyciu nie wyszlo utrzymujecie Wy pracujacy uczciwie. To Wam sie zabiera w podatkach aby dawac im za darmo. To jest wlasnie socjalizm. Odejmujecie od ust Waszym wlasnym dzieciom aby utrzymywac nieznanych nierobow, ktorzy nie potrafili sami o siebie zadbac. Tego chcecie ? Ja chce zarabiac na swoja rodzine a nie innych. Pluje na socjalizm i wszystkie czerwone partie, ktore go popieraja (oni na tym korzystaja bo zabierajac Wam, troche biora dla siebie a reszte oddaja nierobom). Pluje na wszystkich czerwonych socjalistow. Glosuje na Kongres Nowej Prawicy bo mam dosc okradania pracujacych i utrzymywania nierobow i nieudacznikow za moje pieniadze.
Dodano: 6.11.2013 22:58    Przez: ~KNP
A skąd wiadomo, skąd przyjechał bezdomny bez meldunku?
Dodano: 7.11.2013 00:11    Przez: ~ufik

KOMENTARZE

MOPS powinien zrobic porzadek w swoich szeregach ! Pracownicy maja dzieci w osrodkach wychowywania ! sami nie radza tak rozpuscili !
Dodano: 06.11.2013 21:55    Przez: ~ jak w takich sytuacj ...
A gdzie młodzi ludzie na tym zdjeciu?
Dodano: 07.11.2013 06:54    Przez: ~jaca
Zespół kryzysowy złożony głównie z POkomuchów radzi jak zrobić parawan z bezdomnych dla siebie ,a nóż uda się coś uszczknąć?Tarchołowi proponuję zaangażowanie swoich kumpli z SB do POmocy przy sprzątaniu dworca PO bezdomnych.
Dodano: 07.11.2013 08:39    Przez: ~bespiecznik 25A
To zielona wyspa i jedyny sukces nierobów i złodzieji z PO
Dodano: 07.11.2013 09:43    Przez: ~Kamil
A co to za ZESPÓŁ KRYZYSOWY co ich nawet do orzecznictwa czy w sadzie jak w innych miastach nie chcą ich gdziekolwiek brać!!! Istnieje na takich samych zasadach jak MOPS praca na ciepłych stołkach grzana dla rodziny z pokolenia na pokolenia, a wydajność pracy minimalna bo im sie nawet sprawdzić nie chce czy ktoś ma jakieś ukryte dochody!!! O szybkości ich pracy czy przelewów na konto a nawet dostarczenia w umówionym przez nich regulaminowym czasie decyzji. Nie bede sie rozpisywał bo by mozna tu ładna encyklopedie napisać pod tytułem: "RANCZO MOPSu" ale na sam koniec dodam jedno skoro uzwaja pieczęci PREZYDENTA KONINA to niech PAN PREZYDENT ZWRÓCI UWAGĘ NA SWOICH PODWŁADNYCH bo jak się okazuje przysłowie jest tu 1000% prawdziwe POD LATARNIA NAJCIEMNIEJ!!!
Dodano: 07.11.2013 10:20    Przez: ~SPOŁECZNIAK
Starzy do koryta młodych nie dopuszczą. Młodzi działają, starzy gadają - zawsze tak było w tym zapomnianym przez Boga kraju.
Dodano: 07.11.2013 10:24    Przez: ~dAWDS
Towarzysz Józef na 3-cim zdjęciu POłknął cytrynę !
Dodano: 06.11.2013 22:42    Przez: ~PZPR
komunista. w praworzadnym kraju pojdzie za kraty.
Dodano: 06.11.2013 22:59    Przez: ~ccc
I tych wszystkich nierobow co im w zyciu nie wyszlo utrzymujecie Wy pracujacy uczciwie. To Wam sie zabiera w podatkach aby dawac im za darmo. To jest wlasnie socjalizm. Odejmujecie od ust Waszym wlasnym dzieciom aby utrzymywac nieznanych nierobow, ktorzy nie potrafili sami o siebie zadbac. Tego chcecie ? Ja chce zarabiac na swoja rodzine a nie innych. Pluje na socjalizm i wszystkie czerwone partie, ktore go popieraja (oni na tym korzystaja bo zabierajac Wam, troche biora dla siebie a reszte oddaja nierobom). Pluje na wszystkich czerwonych socjalistow. Glosuje na Kongres Nowej Prawicy bo mam dosc okradania pracujacych i utrzymywania nierobow i nieudacznikow za moje pieniadze.
Dodano: 06.11.2013 22:58    Przez: ~KNP
no to głosuj
Dodano: 06.11.2013 23:11    Przez: ~a
knp a ty nie utrzymujesz,nie płacisz podatków z czegożyjesz?przyganiał kocioł garnkowi
Dodano: 07.11.2013 06:30    Przez: ~złodziej
gdyby ludzie byli tak uczciwy jaki piszesz to by było super i na nierobów czy ludzia którzy sa chorzy i nie moga podjac pracy kasy byś nie załował zachowujac przy tym czyste sumienie ale dzisaj kto kombinuje ten ma ukryj dochody i równiez dostaniesz z opieki pieniadze
Dodano: 07.11.2013 10:26    Przez: ~spl
Zamiast stwarzać bezdomnym cieplarniane warunki, a przynajmniej ich namiastkę (ciepło, dach nad głową, pełna micha) i jojczyć, że do Konina ciągną menele z całej Polski, władze miasta i ośrodki pomocy lepiej by się zajęły przywróceniem do społeczeństwa bezdomnych. Tylko niewielki procent w nich lubi takie życie, reszta chce mieć pracę, swój własny kąt i rodzinę, a nie tułać się po noclegowniach i do końca życia być popychadłem. Dajcie tym ludziom pracę, a problem bezdomności szybko zniknie. Prawdziwym bezdomnym niech pomagają organizacje charytatywne, a nie państwo z naszych podatków. Z pewnością będzie to tańsze i bardziej skuteczne niż jakieś MOPR-y, zatrudniające rzesze urzędników.
Dodano: 06.11.2013 23:28    Przez: ~liberał
cos w tym jest. ale kto ma dac im prace? pracodawcy, ktorych panstwo i socjalisci okradaja z 80% zarobkow. Poczytaj facet o KNP i ich programie oraz posluchaj Korwina... zrozumiesz w czym jest problem. A dla bezuzytecznych nierobow jest nabor do SM. Tam miejsce dla bezwartosciowych ludzi.
Dodano: 07.11.2013 00:13    Przez: ~cziko
pan Torchala niech otworzy swoje podwoje, dworzec PKP to nie noclegownia kto to będzie odkazal po takich lokatorach ?
Dodano: 06.11.2013 23:32    Przez: ~rotawirus
tak jest - kto ten smród wytępi ? Niech sobie kolega ich do domu weźmie - kupi denaturatu i będzie zabawa
Dodano: 07.11.2013 15:56    Przez: ~mehanik
A skąd wiadomo, skąd przyjechał bezdomny bez meldunku?
Dodano: 07.11.2013 00:11    Przez: ~ufik
Tylko zlikwidować schronisko dla zwierząt ,lub lokować z psami ? ,na pewno zaprzyjaźnią ,,się'',brutalne,śmieszne jak można inaczej ,skoro ,,ruina'' gospodarki ?. Doradców mało, oświata kształci ,,myślicieli'',siedzą myślą,jak emeryta ograbić?. ...
Dodano: 07.11.2013 00:51    Przez: ~CH
A mnie zastanawia jedno... Dlaczego zawsze na takich zdjęciach siedzą same stare kacapy? Czyżby młodzi ludzie (czyli najbardziej sprawni fizycznie i umysłowo ze względu na swój wiek) nie byli na tyle kompetentni żeby zasiadać na takich stanowiskach? To jakaś kpina. W dużych i nowoczesnych firmach stanowiska kierownicze i dyrektorskie zajmują przeważnie osoby w wieku 35-45. U nas niestety jeden kacap drugiemu grzeje stołek i tak się przesiadają w kółko z roku na rok. Chore miasto!!
Dodano: 07.11.2013 02:56    Przez: ~ASS
Ciekawa uwaga. Skład niezbyt dobrany. Interesuje mnie co ma do zaproponowania dla bezdomnych przedstawiciel Wojskowego Komendanta Uzupełnień pan mjr Zbigniew Nizgorski? Zbyszku weź ich do wojska i wyślij do Afganistanu.
Dodano: 07.11.2013 06:39    Przez: ~MON
Bije z nas nienawiść, zgorzkniałość, zazdrość dlatego, że ktos komuś da miskę zupy, łóżko, może jakieś ubrania, pozwoli usiąść w ciepłym pomieszczeniu i udostępni czystą łazienkę. Gdyby nam się lepiej żyło nie byłoby tych komentarzy o nierobach itp. KNP odpowiedz sobie lepiej czy wolisz pracować, płacić podatki czy liczyć na pomoc MOPS-U, schroniska dla bezdomnych i nie mieć nic? Wszyscy boimy się o swoje jutro, komuś powodło się gorzej (z takiej czy innej przyczyny). Nie plujmy jadem tylko weźmy się do swojej roboty aby było nam jeszcze lepiej.
Dodano: 07.11.2013 07:38    Przez: ~ewa
tak.wezmy do roboty aby NAM sie zylo lepiej. Ale ja chce pracowac na moja rodzine i na moje dzieci a nie na jakiegos obcego mi wloczege. od pomagania im powinny byc fundacje ( chcesz to dajesz datek) a nie przymusowo okradani obywatele.
Dodano: 07.11.2013 10:21    Przez: ~KNP
Twoje i moje podatki idą na wszystko. Płacisz składki na ZUS nigdy nie będąc pewien czy doczekasz emerytury, składki na ubezpieczenie zdrowotne, a w przypadku gdy chorujesz i potrzebujesz specjalisty musisz czekać bardzo długo na wizytę lekarza. Nie bezdomni są problemem. Może nasze państwo wymyśli coś takiego jak prace społeczne. W zamian za pomoc osoby bezdomne mogłyby coś też zrobić dla społeczeństwa jeśli ludzi tak boli pomoc dla nich. Mogliby chociaż chodnik zamieść lub liście pograbić jeśli to Was ucieszy. A co z tymi, którzy są w więzieniach? To są osoby skazane prawomocnymi wyrokami, za utrzymanie których też płacimy. System jest zły. Dlaczego więźniom w ramach kary za niektóre przestępstwa nie dadzą prac społecznych?
Dodano: 07.11.2013 11:02    Przez: ~ewa
Pani Ewo - jedynie Pani napisała dwa rozsądne i rzeczowe komentarze. Całkowicie Panią popieram. Jest Pani uczciwą, ciepłą i mądrą kobietą, reszta to zazdrośni i nienawistni osobnicy (szkoda, że Pani osobiście nie znam). Dziękuje za rozsądek. Pozdrawiam.
Dodano: 07.11.2013 19:04    Przez: ~darek
Same Chłopy przy stołach .Nie słyszeli o parytetach?
Dodano: 07.11.2013 11:05    Przez: ~uuu
1 z 2
12>>