Dzisiaj jest niedziela 22 października 2017, imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (24078) SPORT FORUM FIRMY (5088) PRACA (46) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 9oC
Jutropogoda
11 / 8oC
Pojutrzepogoda
10 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Hubertus w Trójce. Była przejażdżka i tradycyjna g ... (6)Zapalili znicz pamięci przy pomniku rozstrzelanych ... (2)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościChciał się wysadzić w powietrze

Chciał się wysadzić w powietrze

Dodano: 25.04.2014 16:15

Obstawiony butlami z gazem dom i grożący ich podpaleniem 60-latek. Takie sceny rozegrały się w Boguszyczkach, gm. Wierzbinek.

Wieś, w której mieszka 60-latek leży na terenie działającej już odkrywki węgla brunatnego. Kopalnia wysiedliła wcześniej większość mieszkańców i zapłaciła im odszkodowania. Na takie rozwiązanie nie zgodził się tylko jeden rolnik.

O przymusowym jego wysiedleniu zdecydował sąd. Mężczyzna spodziewając się eksmisji, wystawił przed dom butle z acetylenem. Widząc komornika w asyście policji, 60-latek zaczął krzyczeć że je podpali i wysadzi w powietrze nie tylko dom, ale też siebie. Jak informuje Marcin Jankowski, rzecznik konińskiej policji, w tej sytuacji od eksmisji odstąpiono. Nie wiadomo kiedy podjęta zostanie kolejna próba wysiedlenia 60-latka. 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

hehe ale kozak :D broni swego i dobrze !
Dodano: 25.04.2014 16:46    Przez: ~Kulfon
Artykuł do dup...y!!! Dlaczego nikt nie napisze jak sprawa sie toczyła w ostatnim czasie, taka informacja oderwana z kontekstu. Ludzie przeprowadzający wykup (z KWB) od zawsze robili wałki, jesli mieli możliwość orżnąć to orżneli, jesli trafiło na znajomego to mógł liczyć na 200-300 % stawki. Za jeden ha takiej samej ziemi (tzn klasy) jednemu dawali 45 tyś, jak było przy wykupie odkrywki Drzewce a po miesiącu nastepnemu proponowali 18 tyś - gdzie logika? Kto nie miał do czynienia z KWB nie wie zrozumie tego. Ktoś uslyszy 700 tyś - gruba kasa...ale czy ktoś się zastanawia ile pokoleń musiało na to pracować? Kopalnia jest w rękach prywaciarza - chce mieć zysk - niech płaci uczciwie.
Dodano: 25.04.2014 21:38    Przez: ~CHEMITZ
Kopalnia dawała 1,5 miliona... chciał ponad 2 miliony... po rozprawie w sądzie dostał tylko 700 tys (wartość rynkowa) ... tak to jest jak na siłę walczy. Ludzie wiadomo walczyć o swoje... ale z rozsądkiem... wiadome jest to , że kopalnia zawsze dawała więcej pieniędzy...
Dodano: 25.04.2014 17:13    Przez: ~wysiedleniec
Nie ma co się dziwić, człowiek całe życie tam spędził a teraz chcą go wyrzucić
Dodano: 25.04.2014 17:37    Przez: ~onn
niech broni swojego,nie chcą płacić-myślą że za grosze gościa wypieprzą,sami więcej kasy marotrawią na dobe
Dodano: 26.04.2014 09:55    Przez: ~———

KOMENTARZE

Że też na takich oszołomów nie ma kary. Spowodował zagrożenie katastrofy - więc kara mu się należy.
Dodano: 25.04.2014 16:23    Przez: ~wójek pójek
Przykra sprawa.
Dodano: 25.04.2014 16:36    Przez: ~ufik
hehe ale kozak :D broni swego i dobrze !
Dodano: 25.04.2014 16:46    Przez: ~Kulfon
ja też mam zapalniczkę ... lubię kary ... lubię wysadzać butle z gazem ... ale też lubię (klinknąć) dzieci i coś jeszcze lubię...
Dodano: 25.04.2014 16:51    Przez: ~Gosć
WPISZCIE NA YOU TUBE "BUZIE WIDZE" :)
Dodano: 25.04.2014 17:05    Przez: ~buzia:)
Kopalnia dawała 1,5 miliona... chciał ponad 2 miliony... po rozprawie w sądzie dostał tylko 700 tys (wartość rynkowa) ... tak to jest jak na siłę walczy. Ludzie wiadomo walczyć o swoje... ale z rozsądkiem... wiadome jest to , że kopalnia zawsze dawała więcej pieniędzy...
Dodano: 25.04.2014 17:13    Przez: ~wysiedleniec
skończ ściemniać. Gówno dostał. Jakie dwa miliony ? To Polska pajacu ...
Dodano: 25.04.2014 17:37    Przez: ~gog
Czytaj uwazniej!!!PLIS;)
Dodano: 25.04.2014 18:07    Przez: ~@@@
to jest prawda , też tak słyszałem :)
Dodano: 25.04.2014 20:00    Przez: ~ssiee
od 2009 r bez ŻADNYCH pieniędzy. 0 zł za zajęcie. Teren NIE wykupiony tylko SKRADZIONY za 0 zł.
Dodano: 25.04.2014 21:07    Przez: ~k
nie dostał tylko chciał ! czytaj ze zrozumieniem a dawali mu półtora
Dodano: 26.04.2014 12:32    Przez: ~ana
Kopalnia zawsze dawała więcej pieniędzy ??? Chyba Ci się epoki pomyliły. Teraz wszędzie jest wyzysk i chcą jedynie na każdym zarobić. Nikt Ci nigdzie więcej nie da.... Tyle w tej sprawie.
Dodano: 26.04.2014 12:34    Przez: ~Graham.
no i prawidłowo człowieku napisałeś .
Dodano: 26.04.2014 21:23    Przez: ~obiektywna
Nie ma co się dziwić, człowiek całe życie tam spędził a teraz chcą go wyrzucić
Dodano: 25.04.2014 17:37    Przez: ~onn
onn on miał tom działkę po rodzicach i ją bronił ale już kopalnia ten teren wykupiła za ponad 4 mln
Dodano: 25.04.2014 18:24    Przez: ~koko
tĄ!
Dodano: 25.04.2014 20:05    Przez: ~pl
wszystko budowane od początku!!! Teren NIE został wykupiony tylko ZABRANY!!!
Dodano: 25.04.2014 21:14    Przez: ~qwq
jeśli - "działkĘ", wtedy - TĘ, nie inaczej jak właśnie - "TĘ"... wszystko...
Dodano: 26.04.2014 10:04    Przez: ~PL
Gazowe embargo Putina mu niestraszne
Dodano: 25.04.2014 17:39    Przez: ~Andriej
wielki czas zakonczyc to TORFOWANIE !w naszym regionie KTOS MYSLI ZE FINANSOWO JEST W STANIE ZREKOMPENSOWAC SZKODY ..........
Dodano: 25.04.2014 18:15    Przez: ~troche zielonego poje ...
to jest psychopata , jak by wysadził te butle to by zabił pracowników kwb
Dodano: 25.04.2014 18:22    Przez: ~kwb
A co tam pod jego domem robili pracownicy KWB? Kopali węgiel pod jego fundamentami? Byliście tam na jego zaproszenie czy nielegalnie? Zapłaciliście chłopu za tę ziemię aby móc kopać? On walczy o miliony a wy dostajcie marne 2 tys. Jak wam boss zabierze kartę górnika to i 1500pln góra wam się skapnie. Warto czasem pomyśleć o innych nie tylko o swim korytku.
Dodano: 25.04.2014 21:49    Przez: ~gość
1 z 5
12345>>