Dzisiaj jest poniedziałek 16 września 2019, imieniny: Edyty, Kornela, Kamili WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19125) SPORT FORUM FIRMY (5361) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 10oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MOC KULTURY na jedynej takiej NOCYKonin. Wspólny kandydat opozycji. Lewica poparła M ... (0)

Chciał się wysadzić w powietrze

Dodano: 25.04.2014 16:15
Źródło: LM.pl

Obstawiony butlami z gazem dom i grożący ich podpaleniem 60-latek. Takie sceny rozegrały się w Boguszyczkach, gm. Wierzbinek.

Wieś, w której mieszka 60-latek leży na terenie działającej już odkrywki węgla brunatnego. Kopalnia wysiedliła wcześniej większość mieszkańców i zapłaciła im odszkodowania. Na takie rozwiązanie nie zgodził się tylko jeden rolnik.

O przymusowym jego wysiedleniu zdecydował sąd. Mężczyzna spodziewając się eksmisji, wystawił przed dom butle z acetylenem. Widząc komornika w asyście policji, 60-latek zaczął krzyczeć że je podpali i wysadzi w powietrze nie tylko dom, ale też siebie. Jak informuje Marcin Jankowski, rzecznik konińskiej policji, w tej sytuacji od eksmisji odstąpiono. Nie wiadomo kiedy podjęta zostanie kolejna próba wysiedlenia 60-latka. 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

hehe ale kozak :D broni swego i dobrze !
Dodano: 25.04.2014 16:46    Przez: ~Kulfon
Artykuł do dup...y!!! Dlaczego nikt nie napisze jak sprawa sie toczyła w ostatnim czasie, taka informacja oderwana z kontekstu. Ludzie przeprowadzający wykup (z KWB) od zawsze robili wałki, jesli mieli możliwość orżnąć to orżneli, jesli trafiło na znajomego to mógł liczyć na 200-300 % stawki. Za jeden ha takiej samej ziemi (tzn klasy) jednemu dawali 45 tyś, jak było przy wykupie odkrywki Drzewce a po miesiącu nastepnemu proponowali 18 tyś - gdzie logika? Kto nie miał do czynienia z KWB nie wie zrozumie tego. Ktoś uslyszy 700 tyś - gruba kasa...ale czy ktoś się zastanawia ile pokoleń musiało na to pracować? Kopalnia jest w rękach prywaciarza - chce mieć zysk - niech płaci uczciwie.
Dodano: 25.04.2014 21:38    Przez: ~CHEMITZ
Kopalnia dawała 1,5 miliona... chciał ponad 2 miliony... po rozprawie w sądzie dostał tylko 700 tys (wartość rynkowa) ... tak to jest jak na siłę walczy. Ludzie wiadomo walczyć o swoje... ale z rozsądkiem... wiadome jest to , że kopalnia zawsze dawała więcej pieniędzy...
Dodano: 25.04.2014 17:13    Przez: ~wysiedleniec
Nie ma co się dziwić, człowiek całe życie tam spędził a teraz chcą go wyrzucić
Dodano: 25.04.2014 17:37    Przez: ~onn
niech broni swojego,nie chcą płacić-myślą że za grosze gościa wypieprzą,sami więcej kasy marotrawią na dobe
Dodano: 26.04.2014 09:55    Przez: ~———

KOMENTARZE

Że też na takich oszołomów nie ma kary. Spowodował zagrożenie katastrofy - więc kara mu się należy.
Dodano: 25.04.2014 16:23    Przez: ~wójek pójek
Przykra sprawa.
Dodano: 25.04.2014 16:36    Przez: ~ufik
hehe ale kozak :D broni swego i dobrze !
Dodano: 25.04.2014 16:46    Przez: ~Kulfon
ja też mam zapalniczkę ... lubię kary ... lubię wysadzać butle z gazem ... ale też lubię (klinknąć) dzieci i coś jeszcze lubię...
Dodano: 25.04.2014 16:51    Przez: ~Gosć
WPISZCIE NA YOU TUBE "BUZIE WIDZE" :)
Dodano: 25.04.2014 17:05    Przez: ~buzia:)
Kopalnia dawała 1,5 miliona... chciał ponad 2 miliony... po rozprawie w sądzie dostał tylko 700 tys (wartość rynkowa) ... tak to jest jak na siłę walczy. Ludzie wiadomo walczyć o swoje... ale z rozsądkiem... wiadome jest to , że kopalnia zawsze dawała więcej pieniędzy...
Dodano: 25.04.2014 17:13    Przez: ~wysiedleniec
skończ ściemniać. Gówno dostał. Jakie dwa miliony ? To Polska pajacu ...
Dodano: 25.04.2014 17:37    Przez: ~gog
Czytaj uwazniej!!!PLIS;)
Dodano: 25.04.2014 18:07    Przez: ~@@@
to jest prawda , też tak słyszałem :)
Dodano: 25.04.2014 20:00    Przez: ~ssiee
od 2009 r bez ŻADNYCH pieniędzy. 0 zł za zajęcie. Teren NIE wykupiony tylko SKRADZIONY za 0 zł.
Dodano: 25.04.2014 21:07    Przez: ~k
nie dostał tylko chciał ! czytaj ze zrozumieniem a dawali mu półtora
Dodano: 26.04.2014 12:32    Przez: ~ana
Kopalnia zawsze dawała więcej pieniędzy ??? Chyba Ci się epoki pomyliły. Teraz wszędzie jest wyzysk i chcą jedynie na każdym zarobić. Nikt Ci nigdzie więcej nie da.... Tyle w tej sprawie.
Dodano: 26.04.2014 12:34    Przez: ~Graham.
no i prawidłowo człowieku napisałeś .
Dodano: 26.04.2014 21:23    Przez: ~obiektywna
Nie ma co się dziwić, człowiek całe życie tam spędził a teraz chcą go wyrzucić
Dodano: 25.04.2014 17:37    Przez: ~onn
onn on miał tom działkę po rodzicach i ją bronił ale już kopalnia ten teren wykupiła za ponad 4 mln
Dodano: 25.04.2014 18:24    Przez: ~koko
tĄ!
Dodano: 25.04.2014 20:05    Przez: ~pl
wszystko budowane od początku!!! Teren NIE został wykupiony tylko ZABRANY!!!
Dodano: 25.04.2014 21:14    Przez: ~qwq
jeśli - "działkĘ", wtedy - TĘ, nie inaczej jak właśnie - "TĘ"... wszystko...
Dodano: 26.04.2014 10:04    Przez: ~PL
Gazowe embargo Putina mu niestraszne
Dodano: 25.04.2014 17:39    Przez: ~Andriej
wielki czas zakonczyc to TORFOWANIE !w naszym regionie KTOS MYSLI ZE FINANSOWO JEST W STANIE ZREKOMPENSOWAC SZKODY ..........
Dodano: 25.04.2014 18:15    Przez: ~troche zielonego poje ...
to jest psychopata , jak by wysadził te butle to by zabił pracowników kwb
Dodano: 25.04.2014 18:22    Przez: ~kwb
A co tam pod jego domem robili pracownicy KWB? Kopali węgiel pod jego fundamentami? Byliście tam na jego zaproszenie czy nielegalnie? Zapłaciliście chłopu za tę ziemię aby móc kopać? On walczy o miliony a wy dostajcie marne 2 tys. Jak wam boss zabierze kartę górnika to i 1500pln góra wam się skapnie. Warto czasem pomyśleć o innych nie tylko o swim korytku.
Dodano: 25.04.2014 21:49    Przez: ~gość
1 z 5
12345>>