Dzisiaj jest środa 16 października 2019, imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18033) SPORT FORUM FIRMY (5380) PRACA (39) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 12oC
Jutropogoda
15 / 13oC
Pojutrzepogoda
16 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wypadek lotniczy w miejscowości Kobylata. Na miejs ... (2)Puchar Polski. SPS Konspol powalczy o wejście na p ... (0)

Krajobraz po nawałnicy

Aktualizacja 24.05.2014 20:56
Źródło: LM.pl

Podtopienia, połamane drzewa i zerwane linie energetyczne. Przez Konin i powiat koniński przeszła nawałnica.

W ciągu kilku minut główne ulice Konina zmieniły się w rwące potoki. Zdezorientowani kierowcy zjeżdżali na chodniki, żeby przeczekać oberwanie chmury i padający grad. – Otrzymaliśmy już około trzydziestu zgłoszeń, a kolejne wpływają – mówi Sebastian Andrzejewski, rzecznik konińskiej straży pożarnej.

Strażacy wyjeżdżają przede wszystkim do zalanych piwnic i podtopień. W ogromne stawy zmieniły się również podwórka między blokami i place zabaw. Nie brakuje też połamanych gałęzi, ale o poważnych utrudnieniach przez powalone drzewa póki co na szczęście nie wiadomo.

Wichura zerwała linie energetyczne. Bez prądu zostali mieszkańcy gm. Rychwał, Rzgów, Kazimierz Biskupi, Golina oraz Konin Niesłusz, Gosławice i Pątnów. Trwa tutaj lokalizacja uszkodzenia i nie wiadomo kiedy prąd zostanie włączony. Przywrócenie napięcia w gm. Kleczew i Ślesin planowane jest na godz. 19.20.

Za zdjęcia dziękujemy internautom

 

  • Krajobraz po nawałnicy
  • Obraz 023
  • Obraz 003
  • Obraz 005
  • Obraz 006
  • Obraz 007
  • Obraz 008
  • Obraz 009
  • Obraz 010
  • Obraz 016
  • Obraz 018
  • Obraz 022
  • 2
  • 1
  • IMAG1593
  • IMAG1593
  • zdjecie 1
  • zdjecie 2
  • CAM00628
  • CAM00637
  • zdjecie 3

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:nawałnica,   burza,   grad,   oberwanie chmury,   straż pożarna Konin

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

no zawodowcy z lm-u znowu zabłysnęli!!! pojechali na jedną miejscówkę, napstrykali różnych ujęć i... zrobili profesjonalną fotorelację z całego zmokniętego Konina... no ale przecież po co ruszać dupę i jechać gdzieś gdzie było dużo gorzej... np. ul. Przemysłowa, Paderewskiego Jeszcze na głowę napada... żenujący poziom reprezentujecie!!!
Dodano: 24.05.2014 19:30    Przez: ~gen. mak
A teraz banda oszołomów z większości opcji politycznych zacznie wzajemnie obarczać się, jakiego to polityka i partii winą jest, że mieliśmy ulewę. A co ""zaradniejsi"" będą siedzieli przed kompami do drugiej w nocy podbijając swoje wpisy klikając w nieskończoność w zieloną strzałeczkę przy nich i choć odwiedzających forum będzie kilku w przeciągu kwadransa osiągną wyniki powyżej 200 głosów poparcia ;-) ;-) ;-)
Dodano: 24.05.2014 17:53    Przez: ~Powiew Prawdy
Mamy taki klimat. Woda ma to do siebie, że spłynie do morza. Mądry wodę wykorzysta a dureń płacze.
Dodano: 24.05.2014 18:06    Przez: ~wodnik
Zaraz dziwny poseł napisze ze to wina Prezydenta
Dodano: 24.05.2014 17:59    Przez: ~asdertyn
Spokojnie, przecież te zdjęcia są wykonane już po nawałnicy. Widać, że jeździsz tylko do kościoła, bo co byś zrobił gdyby Twoja praca wymagała intensywnej jazdy samochodem gdyby taka pogoda dopadła Ciebie na drugim końcu kraju? A potem jeszcze ze dwa razy po drodze? Jechałbyś do firmy czy domu tydzień bez mycia, normalnego jedzenia itd.? Zwolniliby Ciebie po tygodniu.
Dodano: 24.05.2014 18:18    Przez: ~Handlowec

KOMENTARZE

Wiochę zatopiło łłłaaaahahahaaaaa!!!
Dodano: 24.05.2014 17:39    Przez: ~alejaja
A Ty pewnie w swojej wiosce prądu nie masz, ale tego już nie skomentujesz...
Dodano: 24.05.2014 18:32    Przez: ~J.
MAM :D
Dodano: 24.05.2014 18:43    Przez: ~~alejaja
Ciekawe jak warta ;D
Dodano: 24.05.2014 17:41    Przez: ~ zwarty
Wyjdz i zobacz jak jestes ciekawy
Dodano: 24.05.2014 18:57    Przez: ~abc
mam trochę daleko ale ty zapewne z nadrzecznej widzisz :D Tylko mnie nie pobij ;D haahahahha
Dodano: 24.05.2014 19:45    Przez: ~Zwarty i na serio
trzeba było ul. Przemysłową pokazać.. tam jest tragedia po deszczu... jeździ się jak po jeziorze jest bardzo niebezpiecznie są koleiny zalane wodą , woda nie spływa na boki są do tego dziury..... to jest naszego miasta wizytówka.
Dodano: 24.05.2014 17:43    Przez: ~platon
Idioci to ci co jeżdżą.
Dodano: 24.05.2014 18:04    Przez: ~jeżdżą nie patrzą
A uważasz że przy takiej ulewie to powinno być sucho? Chyba cię pogięło
Dodano: 24.05.2014 20:47    Przez: ~Mario
Masakra co to sie dzieje w tym koninie
Dodano: 24.05.2014 17:48    Przez: ~siwek
A teraz banda oszołomów z większości opcji politycznych zacznie wzajemnie obarczać się, jakiego to polityka i partii winą jest, że mieliśmy ulewę. A co ""zaradniejsi"" będą siedzieli przed kompami do drugiej w nocy podbijając swoje wpisy klikając w nieskończoność w zieloną strzałeczkę przy nich i choć odwiedzających forum będzie kilku w przeciągu kwadransa osiągną wyniki powyżej 200 głosów poparcia ;-) ;-) ;-)
Dodano: 24.05.2014 17:53    Przez: ~Powiew Prawdy
no właśnie poparłem pierwszy kom-zadowolony...?
Dodano: 24.05.2014 20:17    Przez: ~mnb
Wyłączył cookies i sam sobie podbił
Dodano: 24.05.2014 20:48    Przez: ~megane
Zaraz dziwny poseł napisze ze to wina Prezydenta
Dodano: 24.05.2014 17:59    Przez: ~asdertyn
Mamy taki klimat. Woda ma to do siebie, że spłynie do morza. Mądry wodę wykorzysta a dureń płacze.
Dodano: 24.05.2014 18:06    Przez: ~wodnik
taki mamy klimat
Dodano: 24.05.2014 21:23    Przez: ~misiek
najbardziej odczuł powódź poseł koniński Hoffman!!!
Dodano: 25.05.2014 09:19    Przez: ~kibic
Raczej Tuska :)
Dodano: 26.05.2014 21:38    Przez: ~lol
Trzeba być kompletnym idiotą aby prowadzić auto w takich warunkach. Na przyszłość proponuję zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu i następnie wg warunków: Wypić piwo i przespać się, ruszyć w drogę po poprawie warunków, walnąć się w pałę i czekać na efekt. Strażacy do wypompowywania wody z piwnic nie powinni się tak spieszyć. Woda to dar niebios.
Dodano: 24.05.2014 18:03    Przez: ~pleban
Spokojnie, przecież te zdjęcia są wykonane już po nawałnicy. Widać, że jeździsz tylko do kościoła, bo co byś zrobił gdyby Twoja praca wymagała intensywnej jazdy samochodem gdyby taka pogoda dopadła Ciebie na drugim końcu kraju? A potem jeszcze ze dwa razy po drodze? Jechałbyś do firmy czy domu tydzień bez mycia, normalnego jedzenia itd.? Zwolniliby Ciebie po tygodniu.
Dodano: 24.05.2014 18:18    Przez: ~Handlowec
Spokojnie, przecież te zdjęcia są wykonane już po nawałnicy. Widać, że jeździsz tylko do kościoła bo co byś zrobił gdyby Twoja praca wymagała intensywnej jazdy samochodem gdyby taka pogoda dopadła Ciebie na drugim końcu kraju? A potem jeszcze ze dwa razy po drodze? Jechał byś do firmy czy domu tydzień bez mycia, normalnego jedzenia itd.? Zwolnili by Ciebie po tygodniu.
Dodano: 24.05.2014 18:26    Przez: ~Handlowec
To jedź i utop towar. Może wtedy cię nie zwolnią. Człowiek jest zmuszony podejmować decyzję. Jeśli się utopiłeś to podjąłeś złą decyzję. Ile razy widziałeś mnie jadącego do kościoła?
Dodano: 24.05.2014 18:31    Przez: ~pleban
Do PLEBAN: A ile razy widziałeś mnie wiozącego towar? Handlowiec to coś innego niż kierowca "TIRA". A poza tym wygląda na to, że jesteś z tych kierowców, co: śnieg nie jadą, deszcz nie jadą, godziny szczytu nie jadą, mróz nie jadą, upał nie jadą.......... Jak sobie wyobrażasz, że napotyka mnie ulewa w Rzeszowie to czekam jak droga zupełnie wyschnie? Przeczekałem ulewę i mogę jechać, jeśli nie ma kolein droga jest zdatna do jazdy. Wiesz, że na południu i południowym wschodzie pada od dwóch tygodni. Jak miał bym czekać jak wszystko dokładnie obeschnie to bym dwa tygodnie pokonywał 460 kilometrów? Piszę o mojej sytuacji, która naprawdę się wydarzyła w tym miesiącu. Nie znasz życia i realiów.
Dodano: 24.05.2014 18:51    Przez: ~Handlowiec
Podejmuj zawsze właściwą decyzję. pozdrawiam.
Dodano: 24.05.2014 19:01    Przez: ~pleban
Widzę Ciebie co tydzień !! Jak leziesz odstrzelony w garnitur i trzymasz trójkę dzieci gęsiego za rękę !!!! :) :)
Dodano: 24.05.2014 19:34    Przez: ~Podmuch z DURY
Jeśli ci mówią, że będzie powódź, trzęsienie ziemi, wojna, gradobicie, koklusz to podejmujesz decyzję. Oby właściwą. Jeżeli nie potrafisz to nie płacz.
Dodano: 24.05.2014 19:35    Przez: ~pleban
DO PLEBAN: A kto płacze? Na razie to chyba Ty. Ja nie porzucam pracy, bo trochę popadało, co Ty mi sugerujesz.
Dodano: 24.05.2014 20:11    Przez: ~Handlowiecc
aj ci kierowcy ciezarowek.non stop tylko narzekaja
Dodano: 29.05.2014 22:14    Przez: ~KmL
na chorzen przyjedzcie jak parkingi zalane
Dodano: 24.05.2014 18:07    Przez: ~kris
po co jak nie ma gdzie zaparkować
Dodano: 25.05.2014 06:39    Przez: ~,.,.,.,
Mogliście zrobić zdjęcia ze starego konina woda na chodnikach ponad kostkę
Dodano: 24.05.2014 18:09    Przez: ~ja
Wielkie mecyje. Ja pamiętam jak z 10 lat temu to było tam wody PO KOLANA. To jest efekt wybrukowania miasta kostką, zalania betonem i wyasfaltowania parkingów. Woda musi się gdzieś podziać, a trawników i parków niewiele, więc najpierw robią się strumyki, potem bajora, a w międzyczasie wybijają studzienki, bo deszczówka ma za małą przepustowość. Taka ulewa jak dziś obnażyła wszystkie braki w odwodnieniu i pokazała do czego prowadzi bezmyślne likwidowanie terenów zielonych i naturalnych oczek wodnych.
Dodano: 24.05.2014 21:03    Przez: ~Galileusz
Zatem prognoza pogody się sprawdziła.Cwaniacy z wczorajszymi wpisami dziś nie krzyczą,że w Koninie super pogoda?
Dodano: 24.05.2014 18:11    Przez: ~alex
1 z 6
123456>>