Dzisiaj jest niedziela 22 października 2017, imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (24047) SPORT FORUM FIRMY (5088) PRACA (46) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 9oC
Jutropogoda
11 / 8oC
Pojutrzepogoda
10 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Hubertus w Trójce. Była przejażdżka i tradycyjna g ... (6)Zapalili znicz pamięci przy pomniku rozstrzelanych ... (2)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościPrzeciw odkrywkom

Przeciw odkrywkom

Dodano: 7.08.2014 13:00

Ponad sto osób pikietowało przed siedzibą PAK KWB „Konin” w Kleczewie. Mieszkańcy, rolnicy i ekolodzy w ten sposób sprzeciwiają się nowym odkrywkom.

Mieszkańcy Wielkopolski i Kujaw zjawili się dziś przed biurowcem kopalni, żeby pokazać swój stosunek do budowy nowych odkrywek. Jak mówią nie chcą „pustyni” pod oknami. Domagają się również naprawienia wyrządzonych dotąd przez kopalnię szkód oraz niezależnych raportów dotyczących oddziaływania zakładu. - Kopalnia degraduje środowisko. Przez jej działalność znika nam woda z jezior, a poza tym źle wpływa na rolnictwo – mówią demonstrujący.

Uczestnicy pokojowego protestu liczyli na przekazanie swojej petycji władzom PAK KWB „Konin”. Chociaż przed budynkiem pojawił się niespodziewanie członek zarządu spółki, nie zamierzał on rozmawiać z tłumem. Zniknął szybko za drzwiami, a tych podobnie jak i ogrodzonego bramkami terenu kopalni strzegli ochroniarze.

  • Przeciw odkrywkom
  • P1050317
  • P1050318
  • P1050319
  • P1050320
  • P1050321
  • P1050322
  • P1050324
  • P1050333
  • P1050334
  • P1050335
  • P1050337
  • P1050338
  • P1050339
  • P1050340
  • P1050341
  • P1050342
  • P1050343
  • P1050344
  • P1050345
  • P1050346
  • P1050347
  • P1050348
  • P1050349
  • P1050350
  • P1050351
  • P1050352
  • P1050353
  • P1050354
  • P1050358
  • P1050360

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

DO: pUtin. A JAKIE STAWKI PŁACĄ PSEUDOEKOLOGOM CI, KTÓRZY ZALEŻY, ABY ZABLOKOWAĆ BUDOWĘ INSTALACJI ODDAJĄCYCH WODĘ DO OSUSZANYCH JEZIOR. JAK MYŚLISZ, KTO IM PŁACI? RAMIENICE? POMYŚL GŁĄBIE TO NIE BOLI, KOMU MOGŁO BY ZALEŻEĆ, ABY BOMBARDOWAĆ OD LAT TĄ INWESTYCJĘ. GDYBY BYŁA TA INSTALACJA KOPALNIA NIE MIAŁA BY 90% SWOICH WROGÓW, ALE TO KOSZTUJE, PEWNIE MNIEJ NIŻ EKOLODZY DO WYNAJĘCIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PS. A JAK MYŚLISZ, KTO PŁACIŁ ZA BLOKADĘ ŻARNOWCA?????????
Dodano: 7.08.2014 22:26    Przez: ~Ulrich von Jungingen
Po każdej Odkrywce jest rekultywacja,powstają jeziora,zalesienia.Nowe siedliska dla ptaków i zwierzyny.Są miejsca dla wypoczynku i turystyki.To nie tylko degradacja.
Dodano: 7.08.2014 13:43    Przez: ~były górnik
Sto osób ma decydować o powstaniu odkrywki w której będzie zatrudnionych kilka tysięcy ludzi,gratuluje poczucia humoru a tzw.ekologom proponuję przypiąć się łańcuchami do drzew zimą jak będzie -30 na dworze.Po dwóch godzinach sami wyginą
Dodano: 7.08.2014 14:09    Przez: ~realista
Idiotyzm. najlepiej zamknac kopalnie, co za tym idzie elektrownie , ceny pradu 200% do góry. lepiej wy rolniki i wieśniaki zacznijcei gazem ogrzewac swoje domy. jedna wies ktora pali węglem czy drewnem wytwarza wiecej trujących związków niż elektrownia !!! idźcie po rozum !!
Dodano: 7.08.2014 13:53    Przez: ~mmm
Ale z Ciebie głupol - szkoda słow . Patrz z czego zyje region !
Dodano: 7.08.2014 14:03    Przez: ~pp

KOMENTARZE

CO WY ZNOWU KOMBINUJECIE??CHCECIE WOJNY??NA OKOLO GINA LUDZIE!!!!!!BEDZIE KOPALNIA BEDZIE PRACA,,,I WODY TEZ STARCZY!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 07.08.2014 16:47    Przez: ~slesinianka
Tak, tylko widocznie Ty nie będziesz żyć w kurzu kopalnianym i hałasie...
Dodano: 07.08.2014 22:27    Przez: ~mieszkanka gminy śle ...
Gratuluję uczestnikom i uczestniczkom tego protestu odwagi walki o swoje prawa. Gratuluję występowania w świetle dnia pod własnym imieniem i nazwiskiem. Darzę Was ogromnym szacunkiem, w przeciwieństwie do tych, którzy ukrywają swoją tożsamość, siedząc przed komputerami, wklepując komentarze nie poparte żadną ekspertyzą ani nawet dowodami. Polecam zgłszanie wszelkich dowodów przekupstwa na policję, leży to interesie społecznym i gorąco do tego zachęcam. Póki co wszytsko wskazuje na to, że to tylko takie bajanie.
Dodano: 07.08.2014 17:16    Przez: ~Kasia Guzek
Ekologom nikt nie płaci. Po prostu są ludzie którzy nie potrafią zrozumieć że oprócz zyskiem i to krótkotrwałym są inne wartości i inna droga życia.
Dodano: 07.08.2014 17:34    Przez: ~Artur Nowak
Co ty dziewczyno za banialuki sadzisz. Dopiero co protestowali że kopalnia ich zalewa. To są kombinatorzy i naciągacze
Dodano: 07.08.2014 17:36    Przez: ~Piotr Kosakowski
NEWSWEEK: O czym myśli młoda kobieta, siedząc w nocy w środku zimy na drzewie, 15 metrów nad ziemią?KATARZYNA GUZEK: Że z toalety będzie można skorzystać dopiero rano, po otarciu szronu z twarzy, wygrzebaniu się z trzech śpiworów i zjechaniu na linie na ziemię.Katarzyna Guzek to znana wszystkim ekoterrorystka.
Dodano: 07.08.2014 17:51    Przez: ~Prawda o
Problem zanieczyszczania wody gruntowej przez przemysł wydobywczy jest znany na całym świecie. I wszędzie też koncerny bronią się nogami i łapami by nie inwestować w oczyszczalnie wody odciąganej z urobiska. Gdyby kopalnie na całym świecie oczyszczały wodę do porządnych parametrów nie byłoby problemu. Jednak nie chcą partycypować w tych kosztach związanych z nawadnianiem terenów odwodnionych przez odkrywki i oczyszczaniu wody na takim poziomie jaki by sobie życzyły społeczności lokalne. Tylko o to chodzi. Jezioro Budzisławskie 20 lat wysycha, bo nikt nie chce wziąć na siebie kosztów oczyszczania wody do porządnych parametrów. Winę za złą jakość wody zwala się na ekologów.. ja też ci wypiję herbatę, naszczam do szklanki i będę się dziwił że nie chcesz pić, przecież to też żółty płyn...
Dodano: 07.08.2014 17:59    Przez: ~Arteusz
Poziom wody w jeziorze Budzisławskim spadł o 5-6 m. Pomost na który w dzieciństwie wchodziłem po deskach dziś jest praktycznie w 80% na suchym lądzie. Okoliczne lasy przesuszone, rolnicy mają problem z ziemią. Tak bieguny zmienią położenie ... bo prąd ci będzie chyba do molexa potrzebny co twoje truchło będzie na komunalnym woził jak z głodu pomrzesz.. Zasoby wody i rolnictwo to podstawa dla każdego żywego organizmu, i dopuki nie ewoluujemy że będzie nas ładować z portu usb to jednak rolnictwo jest najważniejsze. Polska nie jest niezależna energetycznie.
Dodano: 08.08.2014 11:58    Przez: ~Sa
Wody starczy dla wodolejów ,praca będzie gdzie???????????, rozwój jaki przecież wszystkie zakłady padają,przyroda będzie jaka i gdzie? plaże będą gdzie i tak bym mogła wymieniać bez końca . Faktycznie nasz region ginie i otwórzcie oczy i się obudzicie . Brawo wiceburmistrzu Ślesina i dzięki ekolodzy ,że przedstawiacie problem i go nagłaśniacie . DZIĘKI DZIĘKI DZIĘKI WAM ZA PROTEST.
Dodano: 07.08.2014 17:21    Przez: ~MIESZKANKA KLECZEWA
Nie udawaj ekoterrorystko mieszkanki Kleczewa. Z Kleczewa nikogo na zdjęciach nie widzę.
Dodano: 07.08.2014 17:56    Przez: ~Prawdziwa Kleczewiank ...
Prawdziwi ludzie z Kleczewa to rolnicy.. was "kreciki" sprowadziła partia do kopania dziury w ziemi. Tyczy się to całego regionu.
Dodano: 08.08.2014 12:00    Przez: ~S2d
Ci ludzie co przyszli pod KWB to prawdziwi bohaterowie i należy się im podziękowanie . Łatwo siedzieć i nic nie robić a okolica ginie młodzi uciekają bo tu nie ma przyszłości może dla garstki co maja układy.
Dodano: 07.08.2014 17:30    Przez: ~były gornik
Były górnik ale chyba wywalony za wódę.
Dodano: 07.08.2014 17:57    Przez: ~Ciekawski
wszystkm protestującym wyłączyć prąd,
Dodano: 07.08.2014 17:58    Przez: ~anty
kto jak kto zawsze winna kopalnia susza kopalnia zalewa kopalnia ktos chyba znów chce kasy...
Dodano: 07.08.2014 18:45    Przez: mariusz.t
Przecież kopalnia doskonale wie, że to są sprzedawczyki. Ktoś im głupot nagadał i tyle. Przecież było to przerabiane. Tak po za tym, przyjdzie 100 osób na tysiące zamieszkałych, a rozgłos medialny taki jak przy katastrofie malezyskiego samolotu. Śmiech na sali. To nie są ekolodzy, a fejki opłacane przez zachodnie korporacje...
Dodano: 07.08.2014 18:58    Przez: ~grbk
Spotkam Tomczaka to dostanie w pysk za to że mnie nazwał rabusiem.
Dodano: 07.08.2014 19:05    Przez: ~Górnik
Najlepiej ubawił a mnie ta gówniara .Jak byś miała pracę w Poznaniu to byś biegiem leciała .Sezon żniw a oni się opieprzają z nich rolnicy jak z koziej dupy trąba.Pozdrawiam nygusów.
Dodano: 07.08.2014 19:14    Przez: ~Bicz
A tą dziewuszkę, która takie głupoty opowiada to na jakieś studia dajcie albo do szkoły przynajmniej! powtarzać głupoty bez poparcia w rzeczywistości każdy potrafi.
Dodano: 07.08.2014 19:19    Przez: ~szkoda gadać...
3 z 8
<<12345678>>